Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme: Filip Podhorský

21.10.2020 | sk

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před podzimní části sezony 2020 - 2021 začali nově (či staronově) oblékat modrobílé barvy SK v I. A třídě. Dnes dostává prostor záložník Filip Podhorský, kterého pro web ohodnotil i hlavní trenér.

Sportovní kariéra: Celou kariéru jsem strávil v klubu SK Štětí, kde jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Po skončení v dorostu jsem byl půl roku v B týmu dospělých a od zimy jsem se začal připravovat s A týmem, kde jsem strávil jeden rok. Šance jsem dostával jen sporadicky, a proto jsem se rozhodl pro změnu.

Číslo dresu: 12. V juniorských kategoriích jsem vždy nosil číslo 9, ale od té doby, co působím v dospělém fotbale, se ta čísla neustále točila, takže teď už si nějak na číslo dresu nepotrpím.

Pozice: Střední záložník. Tento post jsem začal hrávat už v dorostu a potom také v dospělém fotbale. Střed zálohy mi řekl bych sedí a nejraději hraji z pozice šestky.

Věk: 20.

Oblíbený klub: U nás jednoznačně Sparta, v zahraničí jedině Manchester United.

Oblíbený hráč: Jednoznačně Wayne Rooney, hlavně kvůli němu jsem začal fandit United.

Oblíbené jídlo : Gnocchi s kuřecím masem. 

Oblíbené pití: Voda.

Oblíbená hudba: Nemám vyhrazený žánr. Poslouchám to, co se mi v daný moment líbí.

Koníčky: Rád cestuji a hraju šipky.

Oblíbený film (seriál): Nemám oblíbený film ani seriál, moc času u nich netrávím.

Kdo byl zatím ze soupeřů v I. A nejsilnější: Rozhodně náš poslední soupeř z Neštěmic. Byl o třídu výš a ne náhodou je na prvním místě tabulky.

Který zápas byl ze strany SK zatím nejvydařenější: My jsme v podstatě předvedli ty lepší výkony v těch neúspěšných zápasech. Za mě byl náš asi nejlepší výkon v Ledvicích, kde jsme sice prohráli, ale za výkon jsme se nemuseli stydět.

Kde jsou největší slabiny i přednosti současného roudnického týmu: Slabiny jsou rozhodně ve zkušenosti, protože máme tým s velice nízkým věkovým průměrem. Silnou stránkou je naše běhavost, kdy velmi často dokážeme soupeře přeběhat, mnohdy ale doplatíme na naši zmíněnou nezkušenost.

Tvůj největší sportovní zážitek (i mimofotbalový): Největším sportovním zážitkem pro mě určitě byla návštěva utkání Manchester United - Manchester City.

Fotbalové cíle: Rozhodně dostat Roudnici tam, kam patří.

Jak se připravuješ v tomto období: Chodím běhat a cvičím doma.

Očima trenéra Jakuba Pekaře: Filip se k nám připojil po první koronapauze. Začal s námi trénovat a před sezonou jsme se domluvili na přestupu ze Štětí. Přes léto měl sice asi měsíční pauzu z důvodu zranění a dovolené, ale pak už se zapojil naplno. Je to typ pracovitého, levonohého středního záložníka. Právě ve středu jsme ho od začátku začali využívat. Postupem času se trochu posouval směrem dozadu, aktuálně až na pozici šestky, tedy defenzivního záložníka. Umí dobře odebírat míče a pak je distribuovat, nebojí se soubojů. Když jsme měli problémy se stopery, tak zaskočil i tam a zvládl to velmi dobře. Do týmu zapadl bez problémů, podle mě by před sebou mohl mít solidní fotbalovou budoucnost. Minimálně na divizi by měl stačit už celkem brzy.

 
Aktuální články
Grund: Chtěl bych zkusit B licenci

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Skvělá zpráva - máme statut SpSM

V ne úplně šťastné době alespoň jedna dobrá zpráva. Sportovní klub Roudnice nad Labem získal na začátku února znovu statut Sportovního...

 
Kořínek si pochvaluje spolupráci s rodiči

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Majer: Snažím se hodně studovat
 
Srp: Tato doba ukáže i charakter kluků
 
David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice
 
Spojili se s Davidem Holoubkem
 
Lačný: Mám rád náročný fotbal
 
Spojili se s Filipem Součkem
 
Odešel Jiří Řezníček
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS