Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Žáci SK vyzpovídali Karabce

01.11.2020 | sk

Fotbalové stadiony zůstanou po pátečním rozhodnutí Vlády ČR a na základě souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou ještě nějaký čas uzavřené. Na společné tréninky tak musíme pro nejbližší období zapomenout. Ani všechny tyto restrikce nám však nemohou zabránit v setkávání alespoň na sociálních sítích. A toho využívají i někteří hráči a trenéři žákovských kategorií SK Roudnice nad Labem.      

"Každý týden se s klukama scházíme na online meetingu U12 a U15 přes aplikaci Zoom, kde probíráme spoustu věcí - individuální tréninky, taktické prvky, nebo jen tak klábosíme," prozradil kouč U12 Dominik Majer. Poslední den v měsíci byl pro roudnické kluky speciální, protože se trenérovi povedlo zařídit účast mladého borce pražské Sparty - Adama Karabce (2. 7. 2003). "Ten s námi strávil zhruba 20 minut a prozradil nám spoustu informací. Kluci se ho mohli zeptat vlastně na všechno, co je napadlo."

Roudnické naděje se tak dozvěděly, že Adam s fotbalem začínal ve 3 letech a že jeho vzorem je například Sancho nebo Neymar. Mezi jeho nejoblíbenější kluby na světě patří Real Madrid a PSG. A sparťanský ofenzivní středopolař mj. prozradil, že k největším vtipálkům v kabině Sparty patří Láďa Krejčí ml. 

"Když ještě byl Adam v Bohemians, odkud potom přestoupil v 15 letech do Sparty, pracoval individuálně hodně s balónem. Postupem času si přidával i v posilovně, ale teď už tolik času není. Ne, že by nechtěl, ale prozradil, že mají téměř vše hlídané GPSkami od klubu. Jeho hlavním cílem je hrát stabilně v základní sestavě Sparty. Na dotaz, co by poradil mladým hráčům, byla odpověď jednoduchá. Základ je, aby to kluky bavilo, musí fotbalem žít, makat a výsledky se dostaví. Zatím největším fotbalovým zážitkem Adama bylo hrát proti AC Milan na San Siru. Také se netajil tím, že nastoupit za A tým Sparty je pro něj splněný sen. Jsme moc rádi, že Adam obětoval svůj čas a připojil se k nám. V této těžké době se snažíme pro kluky udělat maximum a doufám, že tento meeting jim dodal alespoň trochu motivace. Meetingu se zúčastnili i někteří hráči U13, celkem nás tam bylo 22. Musím říct, že Adam je opravdu skvělý a skromný kluk, odpovídal otevřeně na všechno," pochvaloval si poslední říjnovou sobotu na netu Dominik Majer. 

 
Aktuální články
Fotbalistkám zpestřil trénink videohovor

Díky postupnému rozvolňování vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19 už se do tréninkového procesu zapojily také mladé...

 
Představujeme: Tomáš Vacátko

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před...

 
Představujeme: Dominik Pešek

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před...

 
Představujeme: Dominik Holouš
 
U Křížku je nový povrch
 
Představujeme: Tomáš Tajč
 
Představujeme: Jan Aubrecht
 
Představujeme: Jan Hyťha
 
Nové sítě za brankami
 
Představujeme: Filip Podhorský
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS