Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvělá zpráva - máme statut SpSM

19.02.2021 | sk

V ne úplně šťastné době alespoň jedna dobrá zpráva. Sportovní klub Roudnice nad Labem získal na začátku února znovu statut Sportovního střediska mládeže (SpSM) OFS A2, kterým se zařadil mezi vybrané oddíly z celé ČR. 

Sportovní střediska mládeže jsou zaměřena na výchovu dětí v přípravkovém a žákovském věku. Jsou také finančně podporována ze strany FAČR. "Zisk Sportovního střediska mládeže je odměnou nejen pro náš SK, ale také pro všechny spolupracující kluby z regionu. Zároveň musíme poděkovat i rodičům, kteří naší cestě věří a svěřují nám děti do péče," uvedl spokojený předseda SK Roudnice Petr Týma. A radost z přidělení SpSM měl i šéftrenér mládeže Matěj Lačný, který nám odpověděl na několik otázek.   

SK obhájil statut SpSM, vypovídá to něco o práci klubu?
Jsem za všechny v klubu moc rád, že se podařilo statut SpSM obhájit. Je vidět, že se nám daří pracovat s mládeží na solidní úrovni. Trenéři se u nás chtějí vzdělávat a daří se u fotbalu v našem městě držet dostatečný počet dětí. Každopádně, stále máme velký prostor ke zlepšení a až to situace dovolí, tak se zase pustíme do práce.

Jak náročné je splnit podmínky SpSM?
Hodně. Jednak to jsou požadavky na infrastrukturu (počet a kvalita hřišť, tréninkové vybavení klubu, zázemí), ale hlavně na kvalitu práce s mládeží, tedy počet trenérů a jejich kvalifikace, dostatečný počet dětí ve všech věkových kategoriích a také je vyžadována aktivní spolupráce se vzdělávacími (ZŠ) a zdravotnickými (sportovní lékaři) institucemi. 

Plynou ze SpSM nějaké výhody pro klub, hráče, trenéry?
Na udělení statutu jsou vázány finanční příspěvky z FAČR. Tyto prostředky následně můžeme investovat do rozvoje mládeže. Každopádně díky statutu SpSM roste i prestiž našeho klubu a můžeme tak nejlepším talentům z našeho regionu nabídnout posun v jejich fotbalovém růstu. 

Máte přehled o oddílech v regionu, které by také splnily náročná kritéria? 
Pokud budeme brát jako region Ústecký kraj, tak těch klubů, které splňují náročné podmínky, je relativně dost - např. Junior Chomutov, FK Teplice, FK Ústí nad Labem, FK Varnsdorf. Ale pokud se zaměříme na Litoměřicko, tak jsme jediní. Potenciál ke splnění všech podmínek má třeba FK Litoměřicko a také ASK Lovosice. Ale jak již bylo uvedeno, těch kritérií je hodně a není úplně jednoduché je splnit. Proto jsem rád, že v Roudnici tento statut máme a rádi budeme z této pozice spolupracovat se všemi kluby v našem regionu. 

Čeká vás tedy hodně práce, co dostane prioritu?
V následujícím období se chceme zaměřit hlavně na nábor chlapců i dívek - a tedy podporu nejmladších kategorií. V tuto chvíli připravujeme i větší provázanost se ZŠ a také nově spolupráci s mateřskými školami. Velkou podporu od nás dostane také rozvoj dívčího fotbalu. Práce máme před sebou dost, ale věřím, že díky tomu zase trochu posuneme náš SK o kousek dál. 


 
Aktuální články
Třígólový náskok na vítězství nestačil

V dalším ligovém kole se mladší žáci SK Roudnice představili na hřišti pražské Admiry. Třináctka už sice vedla o tři branky, ale...

 
Úspěšný výlet do Litvínova

Starší žáci SK Roudnice se z Litvínova vrátili se šesti body. Čtrnáctka porazila v divizním duelu domácí fotbalisty 4:2, patnáctka si...

 
Ve II. lize se rozkoukaly rychle

Starší žákyně SK Roudnice nad Labem za sebou mají úvodní tři kola při své premiérové sezóně v II. lize. A vedou si zatím skvěle,...

 
S posledním si snadno poradili
 
Z Ledvic s jedním bodem
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Třináctka jde v Poháru mládeže dál
 
Nejlepším hráčem se stal Vyzisk
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Z Benešova ligové týmy s prázdnou
 
Zápasy
Muži A | Sobota 18.09.2021, 15:00
SK Viktorie Ledvice - SK Roudnice nad Labem
3:2 pk (2:2)
 
Muži A | Neděle 26.09.2021, 13:30
SK Roudnice nad Labem - FK Dobroměřice
 
Muži B | Neděle 19.09.2021, 17:00
TJ Union Děčín - SK Roudnice nad Labem B
2:6 (1:3)
 
Muži B | Neděle 26.09.2021, 16:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Svádov-Olšinky
 
 
RSS