Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejlepším hráčem se stal Mikas

21.04.2022 | sk

Nejlepším hráčem prodlouženého víkendu 14. - 17. dubna byl zvolen Karel Mikas z kategorie U15, který svou pracovitostí přispěl k remíze v divizním duelu s Neratovicemi / Byškovicemi 4:4. 

S útočníkem roudnického SK jsme si před středečním tréninkem nejprve krátce popovídali o zápase v Byškovicích. "Ze začátku jsme se trochu trápili, ale pak jsme se přece jen vzchopili a začali předvádět pořádnou hru. Nakonec jsme to ukopali alespoň na tu remízu.

Na jakém postu jsi nastoupil?
V prvním poločase jsem hrál v útoku, pak mě stáhli do středu zálohy, abych asi nějak tvořil hru. 

Začátek jara není z vaší strany zatím podle očekávání, čím to je?
Třeba ve Varech to bylo i kvůli prázdninám, hodně nás chybělo. Nemohli jsme se dostat do tempa. Snad to už brzy začne šlapat jako na podzim.

Když jsi byl naposledy hráčem kola, tak to bylo někdy na podzim 2020. Co je u tebe za tu dobu nového?
Asi nic, všechno při starém.

Takže stále chodíš do ZUŠky, hraješ na klavír Pro Elišku od Ludwiga van Beethovena, táta ti hlídá životosprávu, rodina tě podporuje?
Jo, jo, přesně, je to stále stejné.

A co fotbalové vzory? Zůstal Messi, z týmů Plzeň?
Jo, nepřesedlal jsem.

A to ti nevadí nepříliš útočná hra Viktorky?
Nooo, poslední dobou to úplně asi není ono, ale pro mě pořád dobrý. Fandím stále.   

A co škola? Teď v týdnu jsem tě viděl s několika spolužáky ze ZŠ Jugmannova při vyhlášení výsledků projektu Příběhy našich sousedů, kde jste se umístili mezi nejlepšími.

Dělali jsme na tom v týmu asi půl roku. Měli jsme si vybrat osobnost z našeho okolí a natočit reportáž. U nás byl na škole na přednášce pan generál Petr Pavel, tak jsme ho oslovili a on souhlasil. Pak jsme museli různě dohledávat informace a dělat další potřebné věci. Sice nám trochu pomohla paní učitelka, ale jinak jsme to dělali všechno sami. Byla to parádní zkušenost, něco nového. 

Teď končíš základku, co bude dál? Chtěl jsi předtím na stavárnu nebo strojárnu.
No, ale nakonec jsem si vybral gympl tady v Roudnici, tak snad to dobře dopadne. Mohl bych si čtyři roky rozmýšlet, kam potom. Teď ještě rozhodnutý nejsem.    
     
Očima trenéra Davida Plicky: Karel je silný na balonu, výhodu má i v tom, že hraje solidně pravou i levou nohou, je pracovitý. Je to typ hráče, který chce mančaft zvednout, když se nedaří. Hecuje, je to týmový hráč, patří k tahounům. Teď má z kluků asi nejlepší formu, i proto jsme ho posunuli z útoku na střed zálohy, aby měl hodně míčů a pomáhal v rozehrávce. 

 
Aktuální články
Nejlepší jedenáctka sezony

Přinášíme ideální sestavu mládežnických kategorií Sportovního klubu Roudnice nad Labem v mistrovských zápasech podle hlasování...

 
Třináctka na turnaji v Holandsku

Fotbalisté SK Roudnice nad Labem U13 absolvovali na závěr sezony mezinárodní turnaj v Holandsku, kde na ně čekala kvalitní...

 
Junior rozhodl po změně stran

Roudnická rezerva aspirantovi na postup do I. A třídy v posledním duelu sezony vzdorovala, nakonec ale v domácím prostředí padla. Tři body...

 
Na závěr kanonáda
 
Výběr WU15 přehrála pouze Barcelona
 
Na Viktorku vyzrála jen čtrnáctka
 
Třináctka si zastřílela
 
Roudnice B vrátila Sokolu prohru
 
Ve Šluknově za tři body
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Zápasy
Muži A | Sobota 18.06.2022, 10:00
SK Roudnice nad Labem - TJ Střekov
9:2 (3:2)
 
Muži B | Sobota 18.06.2022, 14:00
SK Roudnice nad Labem B - FK Junior Děčín
2:4 (2:2)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
Přípravka 2005 | Neděle 13.09.2015, 14:00
SK Roudnice nad Labem - FK Louny
33:9 (22:5)
 
 
RSS