Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Třináctka na turnaji v Holandsku

24.06.2022 | sk

Fotbalisté SK Roudnice nad Labem U13 absolvovali na závěr sezony mezinárodní turnaj v Holandsku, kde na ně čekala kvalitní konkurence.  

Dominik Majer (trenér Roudnice): Směr Oosterhout jsme vyjeli autobusem v pátek v 5:30. Cesta byla plynulá a po pravidelných přestávkách na protažení a menším zdržení v koloně jsme na místo dorazili před 18. hodinou. Ubytovali jsme se v krásných bungalovech, prohlédli si náš kemp a vyrazili na obhlídku areálu a potom do města na večeři. Do areálu to bylo zhruba 15 minut chůze, areál čítal 3 travnatá hřiště a 2 hřiště s UMT. 
Na úvod nás čekal Dánský Esbjerg. Soupeř byl sice technicky nadaný, ale šancí bylo na obou stranách dost. Soupeř byl přesnější a hlavně v některých fázích utkání soustředěnější, my naopak vypadávali z tempa a prohráli 2:0. Druhý zápas s holandským TVC jsme se chtěli prezentovat daleko lépe. Bohužel jsme ale byli jak na kolotoči. Soupeř dominoval, byl lepší a nám to prostě nešlo. Zasloužená prohra 3:0 a velmi špatný výkon nás nutil si s chlapci vážně promluvit. Snažili jsme je správně nastavit na další zápas - čekala Borussia Möchengladbach. Celkovému vítězi celého turnaje jsme vzdorovali zhruba 10 minut, kompaktně jsme bránili a vycházelo to, soupeř si s námi nevěděl rady. Ale drobná chybka vedla k prvnímu gólu a potom Gladbach zapnul. To bylo neskutečný. Opět jsme dostali 3 góly z rohových kopů, ale tady se na kluky rozhodně nezlobím. Hráči soupeře měli v průměru snad 1,7 metru a jejich (nejen) fotbalová vyspělost byla opravdu rozdílná. Další byl holandský tým Wooter Academy, ten jsme do té doby neviděli ani hrát, takže jsme neměli tušení jak vypadají. Když jsme se připravovali, zahlédli jsme soupeře a mně se protočily panenky. Snad polovina týmu tmavé pleti, 1,7 metru, svaly a možná i vousy. My jsme ale chtěli hrát fotbal, konečně jsme se probudili a kluci nám ukázali prvky naší hry, které chceme vidět. Vem čert prohru 5:1, důležitá byla prezentace. Ve skupině jsme tedy neuhráli ani bod a čekala nás cesta do nižší stříbrné skupiny.

V sobotu jsme stihli odehrát první zápas stříbrné skupiny s SC’t Zand. A to už bylo jiné kafe. My byli úžasní. Soupeře jsme k ničemu nepustili, eliminovali dlouhé nákopy a postupně a trpělivě tvořili šance. Dlouho jsme vedli 1:0, jednou jsme měli otevřenou bránu, ale z malého vápna jsme trefili brankáře na přední tyči. Později jsme zase nepřihráli a stříleli ze špatné pozice. A 5 minut před koncem soupeř vyrovnal po naší jediné chybě. My teda zůstali klidní a dál pokračovali v tvrdé práci, jen soupeř byl proti. Z 5 minut jsme hráli asi jen  minutu, zbytek času vzala střídání, nákopy a fauly soupeře. Tohle byl zdrcující zápas. Bohužel psychika některých hráčů hodně klesla a my je horko těžko drželi v dobré náladě. Po velmi náročném dnu jsme už mohli jen odpočívat, srovnat si psychiku a užít si krásné počasí.
V neděli jsme pokračovali v bojích o solidní umístění. Jenže hned první zápas se zase nedařilo, holandský Betrokken Spartaan nás porazil po našich chybách 2:0. Další na řadě byla Victoria Rosport z Lucemburska. To jsme byli úžasní, vše nám vycházelo, klasicky jsme sice pálili šance, dokonce jsme nedali penaltu, ale organizovaným výkonem jsme zvítězili 1:0 a čekal nás boj o 35. místo s PPJ Helsinki. Dlouho vyrovnaný zápas jsme si pokazili drobnou chybou. Dopředu jsme byli nebezpeční, ale buď jsme netrefili bránu nebo zasáhl brankář. Konečný výsledek 0:1 nás mrzí, ale výkon byl slušný. 

Konečné 36. místo ze 40 účastníků není to, co jsme si představovali, ale mnohem podstatnější jsou zážitky a zkušenosti, které si vezeme. S klukama jsme si to skvěle užili, já se rozhodně nenudil a myslím si, že jsme výborně utužili partu. Jel s námi jeden rodič a jeden prarodič, jedni rodiče za námi přijeli v karavanu a zbytek nám držel palce z domova a posílal skvělé vzkazy. Chtěl bych všem rodičům moc poděkovat za podporu, kterou klukům dávali. A to nejen teď na turnaji, ale po celou sezonu. Chci poděkovat klukům za to, jakým způsobem se prezentovali - a teď nemyslím herně. Byli slušní, hodní a my nemuseli řešit vůbec žádné problémy. Vašek Krása se dokonce zapojil do soutěže v technické dovednosti a ve slalomu, kde musel projet 15ti branečkama měl třetí nejlepší čas na celém turnaji. A to na turnaji byli borci z Juventusu, AC Milan, Dortmundu, Bayernu Mnichov, PSV nebo třeba z Lipska.

Roudnice: Hála, Materna - Buk, Husák, Vyzisk, Kýček, Krása, Gruncl, Lasch, Krajník, Kostelník, Král, Hrbáček, Kühnel.

 
Aktuální články
Víkendový program týmů z Roudnice

Přehled zápasů roudnických družstev na víkend 19. - 21. srpna. První tým mužů odehraje mistrovské utkání I. A třídy v neděli od 17...

 
Prohra v generálce

V generálce na start mistrovské soutěže (I. A třída) podlehli fotbalisté SK Roudnice Litoměřicku o tři branky. Účastník krajského...

 
Roudnice nestačila na dorost Dukly

V předposledním přípravném duelu nestačili fotbalisté SK Roudnice na dorostence pražské Dukly. Sice po prvním poločase vedli, ale po...

 
Výběr SK zdolal Nelahozeves
 
Béčko drželo poločas
 
Plichtu zajistil Hlavsa
 
Na úvod přípravy výhra
 
SK Roudnice přihlásil už pět dívčích celků
 
Jo, právě dnes! Týmy zahájily přípravu
 
Radost dělaly také žákovské výběry
 
Zápasy
Muži A | Sobota 18.06.2022, 10:00
SK Roudnice nad Labem - TJ Střekov
9:2 (3:2)
 
Muži A | Neděle 21.08.2022, 17:00
SK Roudnice nad Labem - TJ Mojžíř
 
Muži B | Sobota 18.06.2022, 14:00
SK Roudnice nad Labem B - FK Junior Děčín
2:4 (2:2)
 
Muži B | Neděle 28.08.2022, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - TJ Chlumec
 
 
RSS