Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Roudnice vyřadila v semifinále Liběšice

17.05.2017 | sk

V semifinále okresního poháru dospělých porazila Roudnice tým z Liběšic 4:1. Už v poločase vedla o tři branky. Dvakrát se trefil Trejbal, dvakrát Stejskal. Ve finále se ve středu 7. června utká v Bohušovicích se Sokolem Mšené - lázně, který zdolal Velké Žernoseky 6:5.

Do duelu sice nenastoupily týmy kompletní, ale více to bylo znát na projevu I. B třídních Liběšic. Ty inkasovaly poprvé už ve 12. minutě, kdy zakroutil ze standardky míč po zemi na zadní tyč Trejbal. Jen o chvíli později byl ve vápně faulován Voves (jeden z pěti dorostenců SK v základu) a pokutový kop proměnil Stejskal - 2:0.

Jedinou vážnější šanci soupeře zazdil v 26. min. Kozel, který levačku neseřídil přesně. To potrestal na druhé straně po faulu na Stejskala z další standardky Trejbal - 3:0. V závěru poločasu se hráči SK dostali ještě do dalších šancí, nejprve hlavičkoval do náruče Brkoslava Jansa a liběšický gólman vyrazil i pokus Matuszewského.

Po změně stran byl na správném místě Krása, který po rohu Pokorného a hlavičce Nepovíma vyrazil míč u tyče. Na už čtyřbrankový rozdíl pak po dlouhém pasu zvýšil Stejskal. Snížit se podařilo hostujícímu týmu v 72. minutě, kdy roudnická defenziva váhala s odkopem a Kozel přízemní střelou překonal Šrettra. Ale za to, že vítězství SK nebylo vyšší, mohly Liběšice děkovat dobře postaveným tyčím (Jansa 2x, Trejbal, Neuman) i několika pohotovým zákrokům Brkoslava.

"I když jsme nastoupili s hodně mladými hráči v základu, nebylo to hlavně v prvním poločase špatné. Kluci chtěli chodit do kombinací, nabíhali si, snažili se. Postupem času sice úroveň trochu upadla, už se tak nebránilo, ale výsledek bereme," zhodnotil duel jeden z koučů SK Roman Potočný.

Roudnice - Liběšice 4:1

Branky: 12. a 35. Trejbal, 18. z pk. a 59. Stejskal - 72. Kozel, ŽK 1:3, poločas 0:3, r. Kušpál - Hlaváček, Dobiáš, 100.

Roudnice: Šrettr - Krása, Job, Hyťha (50. Pivoňka), Vecko - Voves, Trejbal, Jansa, Matuszewski (46. Aubrecht) - Stejskal (61. Neuman), Mikš (70. Lukeš).

Liběšice: Brkoslav - Janda, M. Svoboda, Blažíček, Vlk - D. Svoboda (15. Petrus), Pokorný, Knop, Kozel - Mikina (46. Horák), Hambálek (46. Nepovím).

Fotogalerie
Aktuální články
Krása špatně začal, ale dobře skončil

Fotbalisté SK Roudnice uspěli v Ohníči. Dvakrát se trefil Krása, jednou Trejbal, jeden gól byl vlastní, když si obránci srazili míč do...

Chvíli to trvalo, ale pak přišla smršť

Také druhý domácí mistrovský duel Roudnice zvládla. Porazila Malé Žernoseky jednoznačně 6:0 a to ještě řadu velkých šancí nevyužila.

S Chomutovem to klaplo na sto procent

Roudnické dorostenecké výběry U19 a U17 byly tentokrát na domácím trávníku stoprocentní, porazily FC Chomutov 7:3 a 4:3.