Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pohár získala zaslouženě Roudnice

08.06.2017 | sk

Finále okresního poháru dospělých v Bohušovicích nad Ohří ovládla Roudnice, která porazila Mšené - lázně 4:0. Čtyřmi brankami se blýskl Jaroslav Lebduška.

Bez  větších problémů si dokráčeli pro prvenství v letošním ročníku okresního poháru dospělých fotbalisté SK Roudnice, kteří ve finále porazili Mšené – lázně 4:0. Poražení takto smutnili i před rokem, kdy ve Vědomicích podlehli Bohušovicím.
 V duelu dvou celků II. třídy se na branku dlouho nečekalo. V 11. minutě zůstal po rohovém kopu neobsazený Lebduška a střelou k tyčí dostal Roudnici do vedení. Po dvaceti minutách se solidním zákrokem po dalekonosné střele Joba vytáhl Fiala, ale z následného rohu inkasoval, když z první napálil míč Lebduška.
Ten mohl už v prvním poločase zkompletovat hattrick, ale po přihrávce Hubeného pálil v tísni jen do břevna.

„To vedení nás asi moc ukolébalo, soupeř se totiž také dostal do šancí. Mohli jsme dnes víc gólů dát, ale také nějaké dostat,“ nebyl spokojený s defenzivní činností týmu jeden z koučů vítězů Jiří Šmidrkal.
Na mysli měl akci Zelinky, kterého musel nadvakrát vychytat Šrettr. O chvíli později minula bomba Razáka jen těsně branku a v největší mšenské příležitosti nedokázal skórovat ani Briksa. Jeho sólo od půlky zastavil roudnický gólman a s dorážkou si poradili zadáci.

Krátce po změně stran mohl navýšit vedení SK Voves, proti byl ale Fiala. V 50. pálil nad Aubrecht, a tak se skóre znovu měnilo až v 58.  min., kdy vyslal do uličky Hubený Lebdušku. Gólman si sice na jeho střelu sáhl, ale cestě míče do sítě nezabránil – 3:0. A spolupráce stejné dvojice se stejným výsledkem se opakovala i čtvrthodinku před koncem – 4:0. Další gól už lídr okresního přeboru nepřidal.

„Dá se asi říct, že to bylo povinné vítězství. V prvním poločase byla ale naše hra hrozná, bohužel je znát, že už je konec soutěže. Máme nějaké zraněné, ta sestava není ideální. Kombinujeme to s dorostem, ale i ti mladí kluci toho už mají za celou sezonu asi plné kecky,“ poznamenal Šmidrkal.

Celkově ale hodnotil středeční odpoledne jako vydařené. „Ale jo, vyhrálo se a i s výsledkem jsme nakonec spokojeni. V mistrovské soutěži skončíme první, postoupíme, tady jsme vyhráli pohár. Máme tedy double. No a ten moc mančaftů v republice nemá, ani Slavie nebo Sparta,“ uzavřel se smíchem hodnocení roudnický kouč.

Roudnice - Mšené - lázně 4:0

Branky: 11., 21., 56. a 75. Lebduška, ŽK Jarošík (Mš.), poločas 2:0, r. Bartůněk - Bartoš, Huml, 200.

Roudnice: Štettr - Voves, Job, Hyťha (76. Hlaváček), Klepáč (46. Srp) - Novotný (46. Aubrecht), Hubený, Trejbal (76. Matuszewski), Jansa - Lebduška, Stejskal (76. Husák). Trenéři: Jiří Šmidrkal a Roman Potočný. Vedoucí: Martin Poborský.

Mšené - lázně: Fiala - Šanda, Hubáček, Jarošík, Kajetán - Fáry, Razák, Husák, Zelinka - Brůža, Briksa (Ryska, Košťál, Ejem, Markuzi, Dufek). Trenér: Jaroslav Brůža. Vedoucí: Václav Fiala.

Fotogalerie
Aktuální články
Krása špatně začal, ale dobře skončil

Fotbalisté SK Roudnice uspěli v Ohníči. Dvakrát se trefil Krása, jednou Trejbal, jeden gól byl vlastní, když si obránci srazili míč do...

Chvíli to trvalo, ale pak přišla smršť

Také druhý domácí mistrovský duel Roudnice zvládla. Porazila Malé Žernoseky jednoznačně 6:0 a to ještě řadu velkých šancí nevyužila.

S Chomutovem to klaplo na sto procent

Roudnické dorostenecké výběry U19 a U17 byly tentokrát na domácím trávníku stoprocentní, porazily FC Chomutov 7:3 a 4:3.