Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým U13 dávali dohromady za pochodu

19.03.2019 | sk

Jedno vítězství zapsali v jedenácti zápasech první části ligové soutěže skupiny C kategorie U13 mladí fotbalisté SK Roudnice. V odvetách chtějí svěřenci Tomáše Vecka uspět mnohem lépe. 

"Měli jsme problémy s úzkým kádrem a také kvalita nebyla úplně dostačující. To nemůžeme zastírat," říká Tomáš Vecko. V některých zápasech Roudničtí výrazně zaostávali, v jiných doplatili na výše uvedené a problém nastal, když tým rychle inkasoval. "Pokud jsme v první třetině dostali tři, čtyři góly, trvalo nám dlouho, než kluci zase zvedli hlavy a dostali se do zápasu. Pokud jsme to ale ustáli v úvodu, kluci měli chuť hrát, snaha byla mnohem větší. Bodů máme samozřejmě málo, ovšem musíme si uvědomit, že jsme mančaft dávali dohromady za pochodu. V té kategorii byli asi čtyři místní, zbytek jsme doplnili za poslední rok. 

I když se při pohledu na tabulku může zdát, že výběr z Podřipska nemá proti konkurenci nárok, trenér si to nemyslí. "Jsou tam samozřejmě týmy, které jsou kvalitou jinde, ale myslím, že třeba se čtyřmi, pěti celky něco uhrát můžeme. Navíc jsme přivedli dva kluky z Lovosic, dva z Pšovky a gólmana z Litoměřic. Věřím, že to pomůže." 

Roudničtí se připravovali na odvety od první poloviny ledna, trénovali třikrát, někdy čtyřikrát týdně, absolvovali i soustředění. "Odehráli jsme několik přáteláků, byli jsme na turnajích v Drážďanech. Jeden halový turnaj se nám tam docela vydařil, sedli nám i soupeři. V tom druhém, kdy tam byli třeba hráči Dynama Drážďany či Aue, už to tak nevyšlo. Patrný byl velký rozdíl v individuální technice, rychlosti, zkrátka byli ti soupeři jinde. V Německu jsme absolvovali také venkovní turnaj, kdy jsme měli oproti otatním docela problémy s aklimatizací. Hrálo se na umělce, na sněhu, v hrozném počasí, ale domácí se s tím vyrovnali mnohem lépe. Byli odolnější."

Jestli něco roudnického kouče trochu trápí, pak je to slabší tréninková morálka. "Máme v kádru nějakých 15 hráčů, ale snad ani jednou se nestalo, že bychom byli kompletní. Chodí nám pět kluků stabilně, zbytek se různě obměňuje. Je možné, že na to někteří nebyli zvyklí, ale je to opravdu potřebné. Nedostatků máme hodně a musíme na nich poctivě pracovat a odstraňovat je.

 
Aktuální články
Ples SK Roudnice 2020

Fotbalový ples Sportovního klubu Roudnice nad Labem. Ples klubu z města, kde se v Čechách hrál poprvé fotbal. V pátek 17. ledna...

 
V přípravě čeká SK šest zápasů

S patnáctkou hráčů zahájil v úterý večer SK Roudnice nad Labem zimní přípravu svého A týmu dospělých, který je po první části I. A...

 
Srp: Důležitá je cesta k vítězství

Mladším žákům SK Roudnice nad Labem kategorie U12 patří v polovině ligové soutěže pátá příčka ve skupině C za Libercem, Duklou (oba...

 
Plicka: Nabádáme kluky k odvážné hře
 
Lačný: Pozitiva jednoznačně převažují
 
Patnáctka chce rychle z předposlední příčky
 
Korda: Cílem byl a je postup do III. třídy
 
Vánoční turnaj pro Dynamo Drážďany
 
Bohatým brali, chudým dávali
 
Drážďany byly suverénní, Roudnice třetí
 
Zápasy
Muži A | Sobota 23.11.2019, 13:30
SK Roudnice nad Labem - FK Bílina
0:4 (0:2)
 
Muži A | Sobota 07.03.2020, 14:30
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Muži B | Neděle 22.03.2020, 15:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Dynamo Podlusky
 
 
RSS