Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Titul získala rezerva zaslouženě

19.06.2019 | sk

Zakončili sezonu vítězstvím 4:1 v Libochovanech a bez prohry v základní hrací době ovládli okresní přebor. O tom ale bylo jasno už kolo před koncem, kdy starší žáci SK Roudnice B zvládli domácí duel se spojeným týmem Liběšic a Polep. Pohár jim patří zaslouženě, v celém ročníku ztratili body pouze jednou, když v říjnu 2018 podlehli po penaltovém rozstřelu v Hoštce 2:1.

Svěřenci trenéra Václav Kordy získali celkem 58 bodů při aktivním skóre 200:23 (19 - 0 - 1 - 0). Soutěž dohrávalo po odstoupení Terezína 11 týmů. Uplynulý ročník byl pro tým přelomový. "Došlo ke změně v počtu hráčů a také v rozměrech hřiště. Již se nehrálo na celém, ale pouze mezi velkými vápny v počtu 1+8. Největší změnou ale asi bylo, že se zmenšily i branky," poznamenal roudnický kouč Václav Korda.


Kdy jste zahájili přípravu?
V srpnu, měl jsem k dispozici 10 hráčů ročníku 2004 a 2005. Trénovali jsme jednou týdně a v průběhu podzimu jsme vyhráli všechno kromě závěrečného zápasu v Hoštce, kde jsme dostali gól v poslední minutě a ještě z penalty. Ty jsme pak nezvládli, ale i tak jsme přezimovali na první příčce. 

Co zimní přestávka?
Zaměřili jsme se na fyzičku, chodili do tělocvičny na 3. ZŠ, kde jsme měli ale pouze hodinu týdně. Jinak jsme se v trénincích celoročně zaměřovali na přihrávky, střelbu a zpracování. Absolvovali jsme dohromady 36 tréninkových jednotek. Co mě ale trošku trápilo, to byla tréninková docházka. I když to bylo jen jednou týdně, tak účast byla 5 - 7 hráčů. Pouze jednou jsme se sešli v plném počtu, naopak třikrát jsem musel trénink zrušit pro malý počet hráčů. Na druhou stranu chápu, že pouze tři kluci byli přímo z Roudnice, takže to pro ostatní mohlo být náročnější.  

Jaká byla kvalita soutěže?
Bylo tak šest týmů, se kterými se dalo hrát jako rovný s rovným, ostatní zápasy už potřebnou úroveň neměly. První dva zápasy jsme nastupovali v systému 4 - 3 - 1, ale ten moc platný nebyl, tak jsme vsadili na 3 - 4 - 1 a pak na 3 - 5. A to z toho důvodu, že se hrálo právě na ty malé branky. Soupeř vždy udělal clonu před gólmanem, my se tam nemohli dostat a hrnuli všechno před sebou. Zvětšili jsme tedy rozestavením hřiště a zkusili je přehrávat z jedničky, což se nakonec dařilo. 

Kolik hráčů jste protočili?
Celkem 24 hráčů. Na podzim byl oporou dobře střílející Kuba Fidler, který v lednu odešel zkusit štěstí do divizního áčka a myslím, že tam zapadl. Naopak z prvního týmu k nám přišli Pavel Pišl, Michal Tuček a Ondra Černý. Na mistráky jsem si půjčoval někdy i kluky z U15 a U14. Po dohodě s trenéry šli ti, kteří třeba byli po nemoci, nebo nebyli tak vytěžovaní, takže nás bylo v zápasech 12 - 14. 

Bylo těžké pracovat s týmem?
Někdy jsem z nich byl na infarkt, to víte, puberta, ale kluci byli dobrá parta. A jsem rád, že jsme je se synem Vaškem, který mi celou dobu dělal asistenta, dotáhli k tomu titulu. Snažil jsem se, aby pochopili, že fotbal je o disciplíně, nikdy to není o jednom hráči. A aby si užili radost ze sportu, ať už teď nebo třeba až v dospělosti, kdy fotbálky rozebíráte třeba u pivka. Jsem rád, že neseděli jen u počítače, ale že se zkrátka šli s námi i někdy proběhnout. Na závěr bych chtěl poděkovat i vedoucímu týmu Martinovi Poborskému a trenérům z áčka Ondrovi Rohlíčkovi a Pavlovi Jobovi. Protože tento ročník byl pro mě poslední, chtěl bych poděkovat i vedení SK Roudnice za to, že jsem byl součástí tohoto klubu. No a zvláštní poděkování patří i mé manželce Petře.    

Seznam hráčů, kteří odehráli více než čtyři utkání z dvaceti: Korda, Jehl, Mareš, Tyl, Kysilka, Dvorský, Fidler, Gratias, Tuček, Černý, Vavrný, Plášek, Pišl, Vlček, Kořínek. 

 
Aktuální články
Dvacet minut a odjezd

Poslední podzimní venkovní utkání fotbalisté SK Roudnice vůbec nezvládli. Na umělce v Kadani podlehli Klášterci vysoko 0:5, když...

 
Bod navíc po patnácté sérii

V předposledním podzimním domácím duelu na těžkém terénu fotbalisté SK Roudnice vedli nad Proboštovem od 14. minuty po gólu Slavíčka,...

 
Hráčem víkendu se stal Nepovím

Nejlepším hráčem víkendu 2. - 3. listopadu byl po hlasování trenérů mládežnických kategorií SK Roudnice nad Labem zvolen Tadeáš...

 
Ideální jedenáctka víkendu
 
V Chomutově padli jednou
 
Ligové týmy vyzrály na Háje
 
Dva body byly maximem
 
Starší žáci se rozloučili prohrou
 
Hráčem víkendu se stal Hubený
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Zápasy
Muži A | Sobota 16.11.2019, 13:30
FK Klášterec n. O. - SK Roudnice nad Labem
5:0 (0:0)
 
Muži A | Sobota 23.11.2019, 13:30
SK Roudnice nad Labem - FK Bílina
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Muži B | Neděle 22.03.2020, 15:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Dynamo Podlusky
 
 
RSS