Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Titul získala rezerva zaslouženě

19.06.2019 | sk

Zakončili sezonu vítězstvím 4:1 v Libochovanech a bez prohry v základní hrací době ovládli okresní přebor. O tom ale bylo jasno už kolo před koncem, kdy starší žáci SK Roudnice B zvládli domácí duel se spojeným týmem Liběšic a Polep. Pohár jim patří zaslouženě, v celém ročníku ztratili body pouze jednou, když v říjnu 2018 podlehli po penaltovém rozstřelu v Hoštce 2:1.

Svěřenci trenéra Václav Kordy získali celkem 58 bodů při aktivním skóre 200:23 (19 - 0 - 1 - 0). Soutěž dohrávalo po odstoupení Terezína 11 týmů. Uplynulý ročník byl pro tým přelomový. "Došlo ke změně v počtu hráčů a také v rozměrech hřiště. Již se nehrálo na celém, ale pouze mezi velkými vápny v počtu 1+8. Největší změnou ale asi bylo, že se zmenšily i branky," poznamenal roudnický kouč Václav Korda.


Kdy jste zahájili přípravu?
V srpnu, měl jsem k dispozici 10 hráčů ročníku 2004 a 2005. Trénovali jsme jednou týdně a v průběhu podzimu jsme vyhráli všechno kromě závěrečného zápasu v Hoštce, kde jsme dostali gól v poslední minutě a ještě z penalty. Ty jsme pak nezvládli, ale i tak jsme přezimovali na první příčce. 

Co zimní přestávka?
Zaměřili jsme se na fyzičku, chodili do tělocvičny na 3. ZŠ, kde jsme měli ale pouze hodinu týdně. Jinak jsme se v trénincích celoročně zaměřovali na přihrávky, střelbu a zpracování. Absolvovali jsme dohromady 36 tréninkových jednotek. Co mě ale trošku trápilo, to byla tréninková docházka. I když to bylo jen jednou týdně, tak účast byla 5 - 7 hráčů. Pouze jednou jsme se sešli v plném počtu, naopak třikrát jsem musel trénink zrušit pro malý počet hráčů. Na druhou stranu chápu, že pouze tři kluci byli přímo z Roudnice, takže to pro ostatní mohlo být náročnější.  

Jaká byla kvalita soutěže?
Bylo tak šest týmů, se kterými se dalo hrát jako rovný s rovným, ostatní zápasy už potřebnou úroveň neměly. První dva zápasy jsme nastupovali v systému 4 - 3 - 1, ale ten moc platný nebyl, tak jsme vsadili na 3 - 4 - 1 a pak na 3 - 5. A to z toho důvodu, že se hrálo právě na ty malé branky. Soupeř vždy udělal clonu před gólmanem, my se tam nemohli dostat a hrnuli všechno před sebou. Zvětšili jsme tedy rozestavením hřiště a zkusili je přehrávat z jedničky, což se nakonec dařilo. 

Kolik hráčů jste protočili?
Celkem 24 hráčů. Na podzim byl oporou dobře střílející Kuba Fidler, který v lednu odešel zkusit štěstí do divizního áčka a myslím, že tam zapadl. Naopak z prvního týmu k nám přišli Pavel Pišl, Michal Tuček a Ondra Černý. Na mistráky jsem si půjčoval někdy i kluky z U15 a U14. Po dohodě s trenéry šli ti, kteří třeba byli po nemoci, nebo nebyli tak vytěžovaní, takže nás bylo v zápasech 12 - 14. 

Bylo těžké pracovat s týmem?
Někdy jsem z nich byl na infarkt, to víte, puberta, ale kluci byli dobrá parta. A jsem rád, že jsme je se synem Vaškem, který mi celou dobu dělal asistenta, dotáhli k tomu titulu. Snažil jsem se, aby pochopili, že fotbal je o disciplíně, nikdy to není o jednom hráči. A aby si užili radost ze sportu, ať už teď nebo třeba až v dospělosti, kdy fotbálky rozebíráte třeba u pivka. Jsem rád, že neseděli jen u počítače, ale že se zkrátka šli s námi i někdy proběhnout. Na závěr bych chtěl poděkovat i vedoucímu týmu Martinovi Poborskému a trenérům z áčka Ondrovi Rohlíčkovi a Pavlovi Jobovi. Protože tento ročník byl pro mě poslední, chtěl bych poděkovat i vedení SK Roudnice za to, že jsem byl součástí tohoto klubu. No a zvláštní poděkování patří i mé manželce Petře.    

Seznam hráčů, kteří odehráli více než čtyři utkání z dvaceti: Korda, Jehl, Mareš, Tyl, Kysilka, Dvorský, Fidler, Gratias, Tuček, Černý, Vavrný, Plášek, Pišl, Vlček, Kořínek. 

 
Aktuální články
Hráčem víkendu se stal Soušek

Nejlepším hráčem víkendu byl podle hlasování trenérů mládežnických kategorií SK Roudnice zvolen zvolen brankář Pavel Soušek z ktg....

 
Na Ústí starší přípravka neměla

Ve druhém kole krajského přeboru starších přípravek r. 2010 se na domácím trávníku mladým roudnickým nadějím už tak nevedlo. Porazily...

 
2. sportovně-pohybový kurz

!POZOR! již zítra 19.9.2019 se koná ve sportovním areálu Pod Lipou od 16:00 do 17:00 Sportovně-pohybový kurz pro ročníky 2013, 2014 a...

 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Patnáctka přivezla alespoň remízu
 
Na Jablonec vyzrála třináctka
 
Kostomlaty si odvezly dvanáctku
 
Nejdříve obavy, pak dva body
 
Starší přípravka byla nejlepší
 
Hráčem víkendu se stal Hlaváček
 
Zápasy
Muži A | Sobota 14.09.2019, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
1:2 pk (0:1)
 
Muži A | Neděle 22.09.2019, 14:00
SK Roudnice nad Labem - FK Rumburk
 
Muži B | Neděle 15.09.2019, 16:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Podřipan Kostomlaty
12:2 (3:1)
 
Muži B | Neděle 22.09.2019, 15:30
FK Bechlín B - SK Roudnice nad Labem B
 
 
RSS