Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Béčko chce bojovat o postup

23.08.2019 | sk

V kategorii dospělých budou v novém ročníku mistrovských soutěží reprezentovat SK Roudnice opět dva celky. K A týmu v I. A třídě se přidá B mužstvo, které musí jako nováček začínat v okresní IV. třídě. Naposledy měli Roudničtí rezervu v sezoně 2012 - 2013 (4. místo v I. A), v té následující někteří hráči přešli do spojeného klubu v Hrobcích a B tým zmizel z fotbalové mapy. Teď už na ní znovu je.

Béčko má za sebou první tréninky a jeden přípravný zápas, ve kterém těsně podlehlo třetitřídním Lounkám. 

"Béčko se založilo především kvůli tomu, aby se v něm časem otrkávali v soutěžích dospělých mladší kluci a ti, kteří se rozehrávají po zranění. Tím, že musíme začínat od čtyřky, je to samozřejmě komplikované. Ze čtyřky do I. A třídy je to skok. Z toho důvodu vedení chce co nejdříve postoupit výš, do kvalitnějších soutěží. Ale je nám jasné, že to snadné nebude," říká trenér roudnické rezervy Václav Korda. 

Ten bude mít k dispozici sice celkem početný, ale také hodně "vyzrálý" kádr. V kategorii pod 35 let napočítáme jen tři borce. "Těžko říct, jestli to bude problém. V mančaftu jsou kluci, kteří si zakopali mnohem vyšší soutěže, o fotbalovost tedy strach nemám, ale uvidíme, jak se s tím někteří popasují fyzicky. Občas sice třeba někdo přijde i z áčka, ale na to ve IV. třídě spoléhat nemůžeme. Musíme to pro budoucnost SK vykopat s tím, co máme. Já věřím, že tým na to sílu má."

Václav Korda zatím trenérsky působil u mládežnických kategorií SK Rce, u dospělých jde o jeho premiéru. "Zatímco v žákovských kategoriích ještě hráče fotbal učíte, tady už to o tom není. Ti chlapi to umí. Snad to prodají i na place."

Soupiska: Čada, Dlouhý, Hanč, Husák, Job, Klepáč, Král, Melichar, Mikas, Ouzký, Pokorný, Procházka, Púčala, Rameš, Skokan, Šafr, Šimo, Škoda, Šmidrkal. 

Obnovená premiéra čeká na SK Roudnice B v neděli v Podluskách (17). 

 
Aktuální články
Dvacet minut a odjezd

Poslední podzimní venkovní utkání fotbalisté SK Roudnice vůbec nezvládli. Na umělce v Kadani podlehli Klášterci vysoko 0:5, když...

 
Bod navíc po patnácté sérii

V předposledním podzimním domácím duelu na těžkém terénu fotbalisté SK Roudnice vedli nad Proboštovem od 14. minuty po gólu Slavíčka,...

 
Hráčem víkendu se stal Nepovím

Nejlepším hráčem víkendu 2. - 3. listopadu byl po hlasování trenérů mládežnických kategorií SK Roudnice nad Labem zvolen Tadeáš...

 
Ideální jedenáctka víkendu
 
V Chomutově padli jednou
 
Ligové týmy vyzrály na Háje
 
Dva body byly maximem
 
Starší žáci se rozloučili prohrou
 
Hráčem víkendu se stal Hubený
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Zápasy
Muži A | Sobota 16.11.2019, 13:30
FK Klášterec n. O. - SK Roudnice nad Labem
5:0 (0:0)
 
Muži A | Sobota 23.11.2019, 13:30
SK Roudnice nad Labem - FK Bílina
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Muži B | Neděle 22.03.2020, 15:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Dynamo Podlusky
 
 
RSS