Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Béčko chce bojovat o postup

23.08.2019 | sk

V kategorii dospělých budou v novém ročníku mistrovských soutěží reprezentovat SK Roudnice opět dva celky. K A týmu v I. A třídě se přidá B mužstvo, které musí jako nováček začínat v okresní IV. třídě. Naposledy měli Roudničtí rezervu v sezoně 2012 - 2013 (4. místo v I. A), v té následující někteří hráči přešli do spojeného klubu v Hrobcích a B tým zmizel z fotbalové mapy. Teď už na ní znovu je.

Béčko má za sebou první tréninky a jeden přípravný zápas, ve kterém těsně podlehlo třetitřídním Lounkám. 

"Béčko se založilo především kvůli tomu, aby se v něm časem otrkávali v soutěžích dospělých mladší kluci a ti, kteří se rozehrávají po zranění. Tím, že musíme začínat od čtyřky, je to samozřejmě komplikované. Ze čtyřky do I. A třídy je to skok. Z toho důvodu vedení chce co nejdříve postoupit výš, do kvalitnějších soutěží. Ale je nám jasné, že to snadné nebude," říká trenér roudnické rezervy Václav Korda. 

Ten bude mít k dispozici sice celkem početný, ale také hodně "vyzrálý" kádr. V kategorii pod 35 let napočítáme jen tři borce. "Těžko říct, jestli to bude problém. V mančaftu jsou kluci, kteří si zakopali mnohem vyšší soutěže, o fotbalovost tedy strach nemám, ale uvidíme, jak se s tím někteří popasují fyzicky. Občas sice třeba někdo přijde i z áčka, ale na to ve IV. třídě spoléhat nemůžeme. Musíme to pro budoucnost SK vykopat s tím, co máme. Já věřím, že tým na to sílu má."

Václav Korda zatím trenérsky působil u mládežnických kategorií SK Rce, u dospělých jde o jeho premiéru. "Zatímco v žákovských kategoriích ještě hráče fotbal učíte, tady už to o tom není. Ti chlapi to umí. Snad to prodají i na place."

Soupiska: Čada, Dlouhý, Hanč, Husák, Job, Klepáč, Král, Melichar, Mikas, Ouzký, Pokorný, Procházka, Púčala, Rameš, Skokan, Šafr, Šimo, Škoda, Šmidrkal. 

Obnovená premiéra čeká na SK Roudnice B v neděli v Podluskách (17). 

 
Aktuální články
Těsná prohra patnáctky

Roudnická patnáctka před odjezdem na soustředění podlehla v domácím prostředí teplické čtrnáctce o jednu branku 1:2. 

 
B tým Roudnice porazil Vrbno

V dalším přípravném utkání porazili fotbalisté Roudnice B (I. B) účastníka okresního přeboru z Lounska o tři branky 5:2. Střelecky se...

 
Roudnice zdolala Lovosice 4:2

V dalším přípravném duelu porazili fotbalisté SK Roudnice A v domácím prostředí účastníka nejvyšší krajské soutěže z Lovosic 4:2....

 
Na úvod duel mezi A a B týmem
 
V přípravě tři přátelské duely
 
Nový ročník dospělých rozlosován
 
Sešívaní vítězem Roudnice Cupu
 
Memoriál Vladimíra Betky pro Dynamo
 
Valná hromada SK Roudnice
 
Roudnice remizovala s Litoměřickem
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži A | Neděle 08.08.2021, 10:15
FK ČL Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
 
 
RSS