Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Korda: Cílem byl a je postup do III. třídy

30.12.2019 | sk

Po několikaleté pauze (naposledy v ročníku 2012 - 2013 I. A třída) vyslal do bojů o mistrovské body SK Roudnice znovu B tým dospělých. Ten musel zahájit v nejnižší soutěži, v našem regionu tedy ze IV. třídy. Jako nováček si ale béčko vedlo velmi dobře, po polovině soutěže je se ztrátou tří bodů za Předonínem na druhém místě (9 - 0 - 1, 72:16, 27 bodů). Co se týká nastřílených branek, tak je v okresních soutěžích nejlepší, tedy společně s lídrem II. třídy SK Dušníky (o tři zápasy více) a Jaroslav Čada patří s dvaceti trefami k nejúspěšnějším kanonýrům. Ale rezerva SK má i spolehlivou defenzivu. A to i přesto, že nemá stálého gólmana. V devíti zápasech se totiž vystřídalo mezi tyčemi hned sedm borců (Doležal, Sailer, Job, Čížek, Skokan, Hanč, Lisec, Klepáč). Trenér Václav Korda má k dispozici hodně zkušený kádr, který ale má podle jeho názoru na postup.   

Jste nováčkem soutěže, ale atakujete špičku. Jste spokojeni s podzimním umístěním?
Protože máme v plánu postoupit do třetí třídy, tak jsme chtěli být první. Bohužel jeden zápas se nám nepovedl a ztratili jsme body s Předonínem, který nás odsunul na druhé místo. Pevně věřím, že na jaře to soupeři oplatíme.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejvydařenější a naopak?
Nejméně vydařený byl právě ten proti Předonínu, kdy jsme bohužel prohráli o jedinou branku. Nemyslím si ale, že to bylo zaviněno výkonem našich hráčů, ale spíše počasím a silně podmáčeným hřištěm, které vyhovovalo spíše soupeři. Vydařených utkání bylo dost.

Má vůbec tato soutěž potřebnou kvalitu?
Těžko říct. Některé celky, tak tři, možná čtyři, jsou celkem solidní. Ale na druhou stranu, musíme být rádi za každý tým, který tuto třídu obohatí. 

Ve IV. třídě se asi příliš netrénuje, jak jste na tom byli vy?
Trénovali jsme jednou týdně, účast byla kolem deseti hráčů v průměru. A kluci chodili ještě dobrovolně i po sezoně večer na umělku. 

Co kádr, nepotřeboval by posílit?
O posílení neuvažujeme. Hráči svou kvalitou dokazují, že posílení není potřeba.

Spolupracovali jste s A týmem? 
Ano. Ze začátku sice nebyla komunikace ideální, ale postupem času se vše ustálilo ke spokojenosti obou týmů.

Kdy zahájíte přípravu a co vás čeká?
Chtěli bychom začít koncem ledna a máme už zajištěné tři přípravné zápasy v únoru a březnu. Chtěl bych každopádně za podzim všem klukům i spolupracovníkům poděkovat a bych byl moc rád, kdybychom na jaře slavili postup do III. třídy.

Výsledky: SK Roudnice B - Podlusky 5:1 (branky: Klepáč 2, Šmidrkal 2, Púčala), Předonín 3:4 (Hádek 2, Čada), Račiněves 3:1 (Čada 2, Hrebinka), Kostomlaty 12:2 (Job 4, Ouzký 3, Púčala 2, Čada, Škoda, Čížek), Bechlín 5:2 (Čada 2, Škoda, Ouzký, Král), Dušníky B 11:1 (Čada 4, Job 2, Púčala 2, Škoda, Husák, Ouzký), Ctiněves 6:2 (Čada 3, Hádek 3), Přestavlky 9:1 (Škoda 3, Ouzký 2, Šmidrkal, Hrebinka, J. Pokorný, Šafr), Střížovice 9:2 (Púčala 3, Čada 2, Husák, J. Pokorný, Ouzký, Šmidrkal), Vrbice/Vetlá 9:0 (Čada 5, Ouzký 2, Job, Hrebinka). 

 
Aktuální články
David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Spojili se s Davidem Holoubkem

On-line tréninky mladých roudnických fotbalistů přes aplikaci Zoom pokračovaly i v tomto týdnu. Tentokrát se jako host připojil také...

 
Lačný: Mám rád náročný fotbal

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Spojili se s Filipem Součkem
 
Odešel Jiří Řezníček
 
Kalendář SK Roudnice
 
Představujeme: David Kindl
 
PF 2021
 
Trenér našel více pozitiv
 
Čtrnáctka nastřílela Slavii šest gólů
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS