Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Korda: Cílem byl a je postup do III. třídy

30.12.2019 | sk

Po několikaleté pauze (naposledy v ročníku 2012 - 2013 I. A třída) vyslal do bojů o mistrovské body SK Roudnice znovu B tým dospělých. Ten musel zahájit v nejnižší soutěži, v našem regionu tedy ze IV. třídy. Jako nováček si ale béčko vedlo velmi dobře, po polovině soutěže je se ztrátou tří bodů za Předonínem na druhém místě (9 - 0 - 1, 72:16, 27 bodů). Co se týká nastřílených branek, tak je v okresních soutěžích nejlepší, tedy společně s lídrem II. třídy SK Dušníky (o tři zápasy více) a Jaroslav Čada patří s dvaceti trefami k nejúspěšnějším kanonýrům. Ale rezerva SK má i spolehlivou defenzivu. A to i přesto, že nemá stálého gólmana. V devíti zápasech se totiž vystřídalo mezi tyčemi hned sedm borců (Doležal, Sailer, Job, Čížek, Skokan, Hanč, Lisec, Klepáč). Trenér Václav Korda má k dispozici hodně zkušený kádr, který ale má podle jeho názoru na postup.   

Jste nováčkem soutěže, ale atakujete špičku. Jste spokojeni s podzimním umístěním?
Protože máme v plánu postoupit do třetí třídy, tak jsme chtěli být první. Bohužel jeden zápas se nám nepovedl a ztratili jsme body s Předonínem, který nás odsunul na druhé místo. Pevně věřím, že na jaře to soupeři oplatíme.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejvydařenější a naopak?
Nejméně vydařený byl právě ten proti Předonínu, kdy jsme bohužel prohráli o jedinou branku. Nemyslím si ale, že to bylo zaviněno výkonem našich hráčů, ale spíše počasím a silně podmáčeným hřištěm, které vyhovovalo spíše soupeři. Vydařených utkání bylo dost.

Má vůbec tato soutěž potřebnou kvalitu?
Těžko říct. Některé celky, tak tři, možná čtyři, jsou celkem solidní. Ale na druhou stranu, musíme být rádi za každý tým, který tuto třídu obohatí. 

Ve IV. třídě se asi příliš netrénuje, jak jste na tom byli vy?
Trénovali jsme jednou týdně, účast byla kolem deseti hráčů v průměru. A kluci chodili ještě dobrovolně i po sezoně večer na umělku. 

Co kádr, nepotřeboval by posílit?
O posílení neuvažujeme. Hráči svou kvalitou dokazují, že posílení není potřeba.

Spolupracovali jste s A týmem? 
Ano. Ze začátku sice nebyla komunikace ideální, ale postupem času se vše ustálilo ke spokojenosti obou týmů.

Kdy zahájíte přípravu a co vás čeká?
Chtěli bychom začít koncem ledna a máme už zajištěné tři přípravné zápasy v únoru a březnu. Chtěl bych každopádně za podzim všem klukům i spolupracovníkům poděkovat a bych byl moc rád, kdybychom na jaře slavili postup do III. třídy.

Výsledky: SK Roudnice B - Podlusky 5:1 (branky: Klepáč 2, Šmidrkal 2, Púčala), Předonín 3:4 (Hádek 2, Čada), Račiněves 3:1 (Čada 2, Hrebinka), Kostomlaty 12:2 (Job 4, Ouzký 3, Púčala 2, Čada, Škoda, Čížek), Bechlín 5:2 (Čada 2, Škoda, Ouzký, Král), Dušníky B 11:1 (Čada 4, Job 2, Púčala 2, Škoda, Husák, Ouzký), Ctiněves 6:2 (Čada 3, Hádek 3), Přestavlky 9:1 (Škoda 3, Ouzký 2, Šmidrkal, Hrebinka, J. Pokorný, Šafr), Střížovice 9:2 (Púčala 3, Čada 2, Husák, J. Pokorný, Ouzký, Šmidrkal), Vrbice/Vetlá 9:0 (Čada 5, Ouzký 2, Job, Hrebinka). 

 
Aktuální články
Školení trenérů s lektorem FAČR

V areálu SK Roudnice se ve čtvrtek ve spolupráci s OFS a GTM uskutečnilo školení trenérů, které vedl lektor FAČR Daniel Franc. V rámci...

 
V přípravě výhra nad Krupkou

Ve středečním přípravném utkání porazili fotbalisté SK Roudnice Krupku 2:1. Domácí dostal do vedení ve 13. minutě Horváth, hostující...

 
Majer svěřence chválil

Porci čtyř zápasů museli o víkendu zvládnout fotbalisté SK Roudnice r. 2009. V sobotu na výhru nedosáhli, ale v neděli si to...

 
Dvanáctka SK nestačila na Ústí
 
Po Mostu přišel výprask s Trutnovem
 
Fotogalerie: přípravka SK Rce U7 - Lovosice
 
Příprava ročníku 2010 a ml.
 
Teplice jim vrátily porážku
 
Na úvod studená sprcha
 
V Korona Cupu nejprve do Č. Kopist
 
Zápasy
Muži A | Sobota 07.03.2020, 15:00
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
3:2 (1.1)
 
Muži A | Sobota 06.06.2020, 17:00
Proboštov - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
 
RSS