Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme: Darek Doležal

28.03.2020 | sk

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem postupně představíme hráče A týmu, kteří v sezoně 2019 - 2020 oblékají modrobílé barvy SK v I. A třídě. Dnes dostává prostor gólman Darek Doležal, kterého pro web ohodnotil i hlavní trenér. 

Sportovní kariéra: S fotbalem jsem začínal v přípravce Dynama Podlusky, kde jsem strávil většinu mládežnických kategorií, ale jelikož jsem vždy hrál o jednu až dvě kategorie výš, tak jsem se rozhodl odejít a zkusit štěstí v dorostu SK Sokol Brozany.Tam jsem strávil tři vydařené sezony. Poté jsem se rozhodl jít poslední rok v dorostu na Fotbalovou farmu VOŠ a SOŠ, kde se hrála Česká liga U19 a bylo to fajn, měli jsme tam tehdy silný tým. Po konci v dorostu jsem byl čtyři roky v SK Štětí a poté jsem po roce ve Vilémově zakotvil v SK Roudnice, kde už jsem třetí sezonu.

Číslo dresu: 29.

Pozice: Brankář.

Věk: 25.

Oblíbený klub: Chelsea FC.

Oblíbený hráč: Marc - Andre ter Stegen.

Oblíbené jídlo : Steak.

Oblíbené pití: Pepsi.

Oblíbená hudba: Moderní, ale i nějaká ta klasika.

Mimofotbalové aktivity: Posilovna, auta, sem tam nějaká hra na PC.

Oblíbený film (seriál): Cokoliv, hlavně že je to sranda.

Kdo je v této sezoně ze soupeřů v I. A nejsilnější: Určitě Ledvice. Sice jsme tam dokázali remizovat a na penalty dokonce vyhrát, ale tolik štěstí, co jsme měli v tom zápase, jsme neměli za celý podzim. Hrají organizovaně v obraně a jsou nebezpeční dopředu, mají i silný střed zálohy. Je vidět, že kluci co tam hrají, jsou buď odpadlíci z ligových dorostů, nebo jsou to hráči, co mají něco za sebou.

Který zápas byl ze strany SK Rce zatím nejvydařenější: Podle mě Neštěmice, tam jsme hráli opravdu dobře. Škoda že jsme tam nevyužili šance, kterých nebylo málo. Mohlo to být za tři body. Takhle jsme tam podle mého názoru jeden bod ztratili.

Tvůj největší sportovní zážitek: Stamford Bridge - fantastická atmosféra

Fotbalové cíle: Pomoct klukům v SK Roudnice postoupit do vyšších soutěží. Myslím si, že je to v našich silách. Lidi, co do nás a areálu investují spoustu času i prostředků, by si to určitě zasloužili.

Jak se připravuješ v tomto období: Domácí posilovaní a nějaký ten běh. Není to sice to, na co jsem zvyklý, ale pořád se snažím, aby to na mě nemělo takový dopad, až se sezona rozehraje. 

Očima trenéra Jakuba Pekaře: Darek Doležal vytvořil společně s Vaškem Čížkem podle mě nejlepší brankářskou dvojici v soutěži. Na tomto postu nás opravdu bota netlačí a kluci se pravidelně střídali a podávali celý podzim velmi dobré výkony. Tím, že je Darek ročník narození 1994, patří v týmu k nejstarším a tedy i nejzkušenějším. Má za sebou působení ve vyšších soutěžích a může tak pomáhat svým mladším spoluhráčům. Jeho nejpovedenější utkání bylo podle mě to v Ledvicích, kdy pochytal spoustu šancí soupeře a nakonec nás podržel i v penaltovém rozstřelu. Mezi jeho nejsilnější stránky patří jednoznačně práce na brankové čáře a reflex. Díky tomu dokáže vyřešit i téměř jednoznačné brankové příležitosti. Silově je na tom velmi dobře, což mu pomáhá především ve vzdušných soubojích. Nedostatky pořád vidím ve hře nohou, byť se v této činnosti Darek hodně zlepšil. V mém vidění fotbalu ale musí být hra nohou brankáře na úrovni minimálně středních obránců. Někdy se nevyvaruje lehkých zkratů, které ale pramení z jeho touhy situaci vyřešit. Závěrem musím říct, že před několika lety jsem s Darkem působil v brankářské dvojici. Od té doby udělal obrovský posun.

 
Aktuální články
Domácí satelit bez prohry

V předehrávce sedmého kola krajského přeboru starších přípravek U11 (r. 2010) hostili mladí fotbalisté společného týmu SK Roudnice /...

 
Jedenáctka skončila ve 2. předkole

Do další části Ondrášovka Cupu se fotbalisté SK Roudnice/Bezděkov ktg. U11 neprobojovali. Na domácí umělce se jim příliš nevedlo a ve...

 
Čest zachraňovala dvanáctka

Z důvodu nezpůsobilého hřiště ve Štěchovicích se další ligové duely mladších žáků SK přesunuly do Roudnice nad Labem, kde na...

 
Patnáctka s přídělem, čtrnáctka s výhrou
 
Na konci neproměnili penaltu
 
Nejlepším hráčem se stal Bulíř
 
Víkendový program SK Roudnice
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Poprvé nastoupily bez kluků
 
I přes absence turnaj odehráli se ctí
 
Zápasy
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:00
SK Viktorie Ledvice - SK Roudnice nad Labem
3:2 (2:1)
 
Muži A | Neděle 04.10.2020, 16:00
SK Roudnice nad Labem - FK Klášterec n. O.
 
 
RSS