Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Spolupráce Roudnice - Bezděkov

18.06.2020 | sk

V posledních letech byla navázána mnohem užší spolupráce mezi Sportovním klubem Roudnice nad Labem a SK Bezděkov. O tom, jak funguje a co si od ní slibují, jsme si povídali s Matějem Lačným (SK Roudnice) a Tomášem Martanem (SK Bezděkov). 

Spolupráce mezi kluby běží v neoficiální formě již delší dobu. Čím si jsou tyto dva kluby blízké?
Matěj Lačný: V pozici šéftrenéra mládeže jsem necelý rok a hned od začátku bylo znát, že provázanost mezi oběma kluby funguje i bez nějakých oficiálních dohod. Tu zmiňovanou blízkost tvoří hlavně lidé a trenéři obou klubů, kteří mají podobné názory a kterým jde hlavně o to, aby se všichni hráči posouvali dál ve své výkonnosti.

Tomáš Martan: Spousta hráčů i trenérů prošla oběma kluby, tak už bylo na čase, aby "městská rivalita" ustoupila a z neoficiální spolupráce se stala oficiální. 

Od příští sezóny začne právě tato oficiální spolupráce na úrovni starší přípravky s přesahem do mladších žáků. Proč právě tyto kategorie? 
M. L.: Kategorie starších přípravek je dle mého názoru ideální čas, kdy lze děti začít zkoušet ve výkonnostnějším fotbalu a zároveň stále potřebují cítit, že na ně není vytvářen tlak a fotbal je hlavně zábava. Díky tomu můžeme propojit dva městské kluby, které splňují oba požadavky. Cílem je, aby se po dvou letech společných tréninků (1 x týdně) a společné krajské soutěže utvořil tým, který bude konkurenceschopný v nejvyšší soutěži mladších žáků. A naopak, abychom těm hráčům, kteří budou herně či fyzicky dospívat později, dali dostatečnou a adekvátní tréninkovou i zápasovou vytíženost. V příští sezóně bude v krajské soutěži starších přípravek oficiálně sdružené družstvo SK Roudnice a SK Bezděkov.

T. M.: Již před dvěma lety se naskytla možnost některým talentovaným hráčům z Bezděkova doplnit tým SK Roudnice v žákovské lize a myslím, že se v týmu SKR neztratili. Od té doby se rozšířila spolupráce do ročníků 2009 a 2010, kdy jsme společně jezdili na krajské turnaje, absolvovali společné tréninky a také soustředění. Vytvořili jsme tak pro kluky, z mého pohledu, ideální podmínky pro jejich fotbalový růst a snažili se je připravit na žákovskou ligu. V neposlední řadě se navzájem poznávají a nebude tak pro ně problém nastoupit za jeden či druhý tým.

Co od spolupráce očekáváte?
M. L.: Naším cílem je, aby ze spolupráce profitovaly oba kluby. V případě nás, jako SKR, věřím, že tato spolupráce dokáže zvýšit kvalitu a konkurenci v našich žákovských kategoriích. Zároveň jsem přesvědčen, že dokážeme hráčům všech kategorií, od přípravky po A mužstvo, v horizontu několika sezón nabídnout komplexní herní využití v případě, že se nedokáží prosadit v SKR. Díky tomu budeme vědět, že mají stále kvalitní tréninkový proces a budou trenérům jednotlivých kategorií stále na očích.

T. M.: Poměrně dobře se nám daří přivádět malé děti k fotbalu. Užší spoluprací s SKR jim můžeme nabídnout ještě lepší podmínky pro jejich sportovní rozvoj. Díky sdruženým mužstvům můžeme jezdit na kvalitní krajské, národní, ale i mezinárodní turnaje. Nesmíme zapomenout ani na starší kategorie jako je dorost a A mužstvo mužů. Na tyto kategorie bychom se chtěli mj. zaměřit v následující sezóně.

V dalších ročnících by se tedy měl tento vztah budovat i v jiných kategoriích. Jakou cestou se bude vzájemná spolupráce vyvíjet?
M. L.: Jak již bylo zmíněno, rádi bychom spolupráci budovali tak, že hráčům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nedokážou prosadit v SKR, dokážeme nabídnout kvalitní alternativu, která je bude dále rozvíjet. Zároveň chceme zjednodušit talentovaným hráčům z SK Bezděkov cestu do většího fotbalu napříč všemi kategoriemi.

T. M.: Spolupráce už úspěšně funguje u přípravek a rádi bychom ji rozšířili i do dalších věkových kategorií. Jsme si vědomi, že to nepůjde hned, ale v SKR i na Bezděkově je spousta lidí, kteří jsou této myšlence nakloněni.

 
Aktuální články
SK Roudnice - příprava zahájena

Celkem šestnáct hráčů se hlásilo na úvodním tréninku SK Roudnice nad Labem před mistrovskou sezonou 2020 - 2021. V areálu Pod lipou...

 
Představujeme: Ročník 2013

Pod hlavičkou SK Roudnice působí také výběr ročníku 2013. Ten vede trenér Petr Kotrba, který pro klubový web krátce nastínil své...

 
Pojď hrát ligu

Sportovní klub Roudnice nad Labem hledá nové talenty pro ligový ročník hráčů narozených v roce 2009 a ml. Nábor se koná ve čtvrtek 23....

 
Představujeme: Školička SK Roudnice
 
Lačný: Udělali jsme kus práce
 
Zvládli ještě jeden triangl
 
Pozvánka na valnou hromadu
 
Ústí potvrdilo kvalitu
 
Bulíř se trefil pětkrát
 
Nejprve spokojenost, pak zklamání
 
Zápasy
Muži A | Sobota 07.03.2020, 15:00
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
3:2 (1.1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
Přípravka 2005 | Neděle 13.09.2015, 14:00
SK Roudnice nad Labem - FK Louny
33:9 (22:5)
 
 
RSS