Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Spolupráce Roudnice - Bezděkov

18.06.2020 | sk

V posledních letech byla navázána mnohem užší spolupráce mezi Sportovním klubem Roudnice nad Labem a SK Bezděkov. O tom, jak funguje a co si od ní slibují, jsme si povídali s Matějem Lačným (SK Roudnice) a Tomášem Martanem (SK Bezděkov). 

Spolupráce mezi kluby běží v neoficiální formě již delší dobu. Čím si jsou tyto dva kluby blízké?
Matěj Lačný: V pozici šéftrenéra mládeže jsem necelý rok a hned od začátku bylo znát, že provázanost mezi oběma kluby funguje i bez nějakých oficiálních dohod. Tu zmiňovanou blízkost tvoří hlavně lidé a trenéři obou klubů, kteří mají podobné názory a kterým jde hlavně o to, aby se všichni hráči posouvali dál ve své výkonnosti.

Tomáš Martan: Spousta hráčů i trenérů prošla oběma kluby, tak už bylo na čase, aby "městská rivalita" ustoupila a z neoficiální spolupráce se stala oficiální. 

Od příští sezóny začne právě tato oficiální spolupráce na úrovni starší přípravky s přesahem do mladších žáků. Proč právě tyto kategorie? 
M. L.: Kategorie starších přípravek je dle mého názoru ideální čas, kdy lze děti začít zkoušet ve výkonnostnějším fotbalu a zároveň stále potřebují cítit, že na ně není vytvářen tlak a fotbal je hlavně zábava. Díky tomu můžeme propojit dva městské kluby, které splňují oba požadavky. Cílem je, aby se po dvou letech společných tréninků (1 x týdně) a společné krajské soutěže utvořil tým, který bude konkurenceschopný v nejvyšší soutěži mladších žáků. A naopak, abychom těm hráčům, kteří budou herně či fyzicky dospívat později, dali dostatečnou a adekvátní tréninkovou i zápasovou vytíženost. V příští sezóně bude v krajské soutěži starších přípravek oficiálně sdružené družstvo SK Roudnice a SK Bezděkov.

T. M.: Již před dvěma lety se naskytla možnost některým talentovaným hráčům z Bezděkova doplnit tým SK Roudnice v žákovské lize a myslím, že se v týmu SKR neztratili. Od té doby se rozšířila spolupráce do ročníků 2009 a 2010, kdy jsme společně jezdili na krajské turnaje, absolvovali společné tréninky a také soustředění. Vytvořili jsme tak pro kluky, z mého pohledu, ideální podmínky pro jejich fotbalový růst a snažili se je připravit na žákovskou ligu. V neposlední řadě se navzájem poznávají a nebude tak pro ně problém nastoupit za jeden či druhý tým.

Co od spolupráce očekáváte?
M. L.: Naším cílem je, aby ze spolupráce profitovaly oba kluby. V případě nás, jako SKR, věřím, že tato spolupráce dokáže zvýšit kvalitu a konkurenci v našich žákovských kategoriích. Zároveň jsem přesvědčen, že dokážeme hráčům všech kategorií, od přípravky po A mužstvo, v horizontu několika sezón nabídnout komplexní herní využití v případě, že se nedokáží prosadit v SKR. Díky tomu budeme vědět, že mají stále kvalitní tréninkový proces a budou trenérům jednotlivých kategorií stále na očích.

T. M.: Poměrně dobře se nám daří přivádět malé děti k fotbalu. Užší spoluprací s SKR jim můžeme nabídnout ještě lepší podmínky pro jejich sportovní rozvoj. Díky sdruženým mužstvům můžeme jezdit na kvalitní krajské, národní, ale i mezinárodní turnaje. Nesmíme zapomenout ani na starší kategorie jako je dorost a A mužstvo mužů. Na tyto kategorie bychom se chtěli mj. zaměřit v následující sezóně.

V dalších ročnících by se tedy měl tento vztah budovat i v jiných kategoriích. Jakou cestou se bude vzájemná spolupráce vyvíjet?
M. L.: Jak již bylo zmíněno, rádi bychom spolupráci budovali tak, že hráčům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nedokážou prosadit v SKR, dokážeme nabídnout kvalitní alternativu, která je bude dále rozvíjet. Zároveň chceme zjednodušit talentovaným hráčům z SK Bezděkov cestu do většího fotbalu napříč všemi kategoriemi.

T. M.: Spolupráce už úspěšně funguje u přípravek a rádi bychom ji rozšířili i do dalších věkových kategorií. Jsme si vědomi, že to nepůjde hned, ale v SKR i na Bezděkově je spousta lidí, kteří jsou této myšlence nakloněni.

 
Aktuální články
Čest zachraňovala dvanáctka

Z důvodu nezpůsobilého hřiště ve Štěchovicích se další ligové duely mladších žáků SK přesunuly do Roudnice nad Labem, kde na...

 
Patnáctka s přídělem, čtrnáctka s výhrou

S nečekaným výpraskem se vrátili z Litvínova starší žáci SK Roudnice ktg.U15. Ti totiž inkasovali od domácího týmu v divizním duelu...

 
Na konci neproměnili penaltu

Sice dokázali rychle smazat dvoubrankové manko, ale pak si nechali dát třetí gól. Navíc v závěru neproměnili pokutový kop. Fotbalisté SK...

 
Nejlepším hráčem se stal Bulíř
 
Víkendový program SK Roudnice
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Poprvé nastoupily bez kluků
 
I přes absence turnaj odehráli se ctí
 
Dukla ligovým výběrům nadělila
 
Memoriál pro Příbram, Roudnice osmá
 
Zápasy
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:00
SK Viktorie Ledvice - SK Roudnice nad Labem
3:2 (2:1)
 
Muži A | Neděle 04.10.2020, 16:00
SK Roudnice nad Labem - FK Klášterec n. O.
 
 
RSS