Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Byl to den Lukášů, trefili se Kalous a Hrebinka

24.09.2017 | sk

Podřipské derby skončilo výhrou domácí Roudnice, která o třech bodech rozhodla v prvním poločase, kdy se prosadili Lukášové Kalous a Hrebinka. Rovné snížilo ve druhém poločase Koráňem.

5. kolo | Neděle 24.09.2017, 16:30 | Pod lipou

SK Roudnice nad Labem - Tělovýchovná jednota Podřipan Rovné, z.s.

3:1

3:0

Branky: 11. a 16. Kalous, 13. Hrebinka - 54. Koráň.

Žluté karty: Novotný - Sedláček, Mejzr, Řezáč.

Rozhodčí: Zítko - Kolátor, Flade.

Diváci: 183

SK Roudnice nad Labem: Doležal - Hyťha (63. Job), Šmidrkal, Vecko, Matuszewski - Novotný (79. Hlaváček), Trejbal, Hubený (72. Voves), Novotný - Hrebinka (57. Pilař), Kalous.

Tělovýchovná jednota Podřipan Rovné, z.s.: Jelínek - Cuchý (75. Körmendy), Hendrich, Černý, Mejzr (24. Koráň) - Kratochvíl (46. Drobný), Ullman, Řezáč, Gipfl (46. Vilánek) - Kotrba, Sedláček (70. Šámal).

Komentář

Otevřít gólový účet podřipského derby mohl v sedmé minutě hostující Kotrba, který po uličce postupoval sám na Doležala, nezvládl však poslední dotek s míčem a roudnický gólman stačil tutovku zlikvidovat. Nevyužitou šanci potrestali domácí o chvíli později. Ve vápně si našel prostor ke střele Kalous a se štěstím se přes bránícího obránce trefil k tyči - 1:0. Ve 13. minutě posunul Hubený z první na Hrebinku, který po zemi prostřelil Jelínka podruhé - 2:0. A hrůzostrašnou čtvrthodinku z pohledu Podřipanu uzavřel Kalous chytrým lobem ze čtyřicítky - 3:0. Ve 21. mohl po standardce Trejbala a hlavičce Šmidrkala skórovat dobíhající Kalous znovu, Jelínek mu ale u tyče radost z gólu sebral. Na druhé straně se do zakončení prorval Gipfl, mířil však mimo. Pak dvakrát zkusil pozornost rovenského brankáře Hrebinka a poslední nebezpečnou situaci v prvním poločase vymyslel Hubený, který našel na zadní tyči Hyťhu. Jelínek se ale překvapit nenechal.

Nadějný náskok domácí tým ukolébal a soupeř vycítil šanci. Nejprve ještě v 52. Sedláček velkou možnost nevyužil, ale v 54. už se skóre pohnulo. Na dobře zahranou standardku Řezáče si naběhl Koráň a ve skluzu snížil na zadní tyči. V 60. se po dlouhém míči řítil sám na Doležela Kotrba, ovšem stejně jako v první půli nedal. A jen minutu později netrefil hlavou Sedláček. Roudnici se přestala dařit rozehra, zcela vypadla z role mírného favorita a musela přečkat i tutovku Řezáče (hlavička) a nebezpečnou standardku Kotrby. Na výhře Roudnice 3:1 už pak nic nezměnila ani střela z Drobného z úhlu.

Ohlasy

Jiří Šmidrkal (trenér Roudnice): Spokojeni jsme se třemi body, s výkonem už méně. První poločas byl z naší strany dobrý, ve druhém jsme byli v defenzivě a spíše jsme se bránili. V každém případě je začátek soutěže celkem nadějný.

Zdeněk Fengl (vedoucí Podřipanu Rovné): Zatímco po prvním poločase jsme se báli, aby to nebyl nějaký debakl, po tom druhém jsme zklamaní. Měli jsme totiž šance a mohli jsme to dotáhnout k lepšímu výsledku.

Aktuální články
Podřipské derby pro SK Roudnice

V pondělní dohrávce 18. kola padly všechny branky v prvním poločase, ve kterém SK Rce vedl už 2:0, ale domácí v poslední minutě...

Baník Ohníč si odvezl šestku

S takovým pohodovým vítězstvím svěřenci trenérského dua Jiří Šmidrkal - Roman Potočný ani nepočítali. Fotbalisté SK Roudnice...

Tentokrát se lépe vedlo mladšímu dorostu

Do tabulky divize B si po domácím duelu s Českou Lípou připsali body pouze mladší dorostenci z ktg. U17, starší U19 těsně podlehli.