Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Spojili se s Davidem Holoubkem

15.01.2021 | sk

On-line tréninky mladých roudnických fotbalistů přes aplikaci Zoom pokračovaly i v tomto týdnu. Tentokrát se jako host připojil také trenér reprezentace ČR U18 David Holoubek, který si našel čas a téměř hodinu s hráči i kouči SK diskutoval.  

Dominik Majer (trenér SK Roudnice): "Bylo to velmi inspirující pro mě jako trenéra, tak i pro kluky. David nám prozradil, že fotbal si vybral hlavně kvůli emocím a podle jeho slov, pod která se podepisuji, nezná nic hezčího. K trenéřině se dostal na VŠ, kde pochopil, že jako hráč nemá takovou možnost proniknout do nejvyšších pater, a tak se rozhodl to zkusit v trenéřině a začal na Spartě. Prozradil také, že kategorie právě mladších žáků pro něj byla nejlepší část trenérské kariéry v mládeži díky posunům výkonnosti, které jsou v této kategorii nejmasivnější. Věčný dotaz na moderního fotbalistu nám zodpověděl poměrně jednoduše - musí mít podporu lidí okolo sebe, vášeň k fotbalu, ale také rychlost, protože moderní fotbal je hlavně o rychlosti a musí být správně nastaven morálně. Také dodal, že bez toho, aby si hráč přidával jakkoliv navíc, to asi nedokáže. David Holoubek nabídl svou vizi, kam se fotbal dostane v průběhu let. Hráči budou muset být výborně rychlostně vybavení a také inteligentní. Zmínil také, že podle jeho názoru se bude čím dál víc fotbal zaobírat spíše defenzivou a směrem dopředu to bude jen o signálech. Výška fotbalistů pro moderní fotbal není úplně podstatná, protože se výborně dokáže prosadit i fotbalista menšího vzrůstu. Nejoblíbenějším hráčem v ČR je pro Holoubka Adam Hložek, kterého vedl v dorostenecké kategorii Sparty. Světové hráče úplně nesleduje, zabývá se spíše prvky hry a trenéry. Zmínil i věčné téma Messi vs Ronaldo. Vybral Ronalda díky píli, kterou do fotbalu dává, jak dře i mimo trénink. Na závěr nám David prozradil svůj cíl. Mě osobně tedy překvapil, protože to není trénování Barcelony apod., protože to je jeho snem, nikoliv cílem. Jeho cíl se naplní, pokud mu přijde nějaká nabídka z Anglie nebo Německa a prozradil, že ho baví i fotbal v Polsku. Jak už jsem zmínil, setkání s Davidem Holoubkem bylo opravdu inspirativní a zajímavé. Pro mě je jedním ze vzorů v ČR, je inteligentní a pevně věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Ještě jednou chci poděkovat, že si na nás trenér udělal čas a zúčastnil se našeho online tréninku."

 

 
Aktuální články
Fotbalové jaro v kraji nezačne

Fotbalové soutěže v kraji se dohrávat nebudou. Rozhodl o tom na svém pondělním zasedání Výkonný výbor Ústeckého KFS.  

 
Ozdravná kúra pro hlavní hřiště

V areálu Pod lipou se stále něco děje. Nezbytnou ozdravnou kúru už za sebou mají hřiště B, C a D (louka) a nyní se dočkal zasloužené...

 
Roudnice a Bezděkov spolu

Už je to jisté. Fotbalisté Roudnice a Bezděkova se v mužské kategorii spojí. Na základě vzájemné dohody obou klubů to potvrdilo dubnové...

 
Můžeme konečně trénovat
 
Na hřiště nesmíme po zimě zapomínat
 
Vilánek: Přijde mi, že práce tady má smysl
 
Odešel Vlastimil Kocourek
 
Grund: Chtěl bych zkusit B licenci
 
Skvělá zpráva - máme statut SpSM
 
Kořínek si pochvaluje spolupráci s rodiči
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS