Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Roudnici se tvoří dívčí tým

29.07.2020 | sk

Sportovní klub Roudnice nad Labem se připojí k oddílům, které mají kromě chlapeckých a mužských týmů také družstvo děvčat. A právě do nově se tvořícího celku nyní hledá vedení SK ještě další hráčky. Nábor se uskuteční v úterý 25. srpna od 18 hodin v areálu SK Pod lipou. Více prozradili pro klubový web šéftrenér mládeže SK Matěj Lačný a šéftrenérka dívek a trenérka mladších žákyň Zuzana Bednářová.

Jaké dívky se do týmu mohou hlásit?
Z. B.: Nábor je určen pro ročníky 2008 a mladší. Primárně hledáme dívky do nově vznikajícího týmu mladších žákyň. Směrem dolů však věk není nijak omezen. Pokud se najdou dívky z širokého okolí, které by lákalo si u nás zkusit zahrát fotbal, budeme jedině rádi. Tyto dívky doplníme do chlapeckých týmů. Také se snažíme domluvit s jedním klubem v okolí, že bychom spolupracovali na výchově dívek v nižším než žákovském věku. Pokud to vyjde, budeme se snažit dívky soustředit tam, aby měly kvalitní vedení a k nám poté přicházely do žákovské kategorie.

Jaké dovednosti by měly hráčky mít?
Z. B.: Jedná se o začínající dívčí fotbalový tým. Pokud holky, co k nám přijdou, již budou zkušenosti s fotbalem mít, tak o to rychleji budou zapracované do týmu a budou moci hrát soutěž mladších žákyň. Pokud však dorazí i děvčata, která chtějí s fotbalem začít, určitě můžou. Vše je rádi naučíme. Tohle je způsob, jak rozšířit dívčí fotbal u nás v regionu.

Máte zkušenosti s vedením ženského družstva, popř. jaké?
Z. B.: Oficiální zkušenosti na papíře nemám. Hrála jsem fotbal 10 let v Teplicích, kde jsme postupně z druhé ligy postoupili do nejvyšší soutěže a založili mladší a starší žákyně a juniorku dívek, měli A i B mužstvo. Poslední 4 roky pomáhám v klubu Sahara Vědomice, kde je také ženský tým.

Myslíte, že najdete v okolí dostatek hráček? Co jim vlastně můžete nabídnout?
Z. B.: V našem kraji jsou žákyně pouze v Ústí nad Labem. Co se týče na počet kilometrů, tak nejblíže je Mělník ve Středočeském kraji a pak až Praha. Myslíme, že budeme mít využití a SK má vynikající podmínky pro rozvíjení mládeže téměř na profesionální úrovni. Roudnice nad Labem se navíc vyznačuje jako rodinné město.

Proč chce SK Roudnice založit dívčí družstvo?
M. L.: Tato myšlenka zde byla již několik let zpátky. Bohužel se ji však nepodařilo realizovat. Jak již bylo zmíněno, dívčí tým má v regionu pouze Ústí nad Labem a také Teplice. Roudnice však má své specifické postavení a region Litoměřicka je opravdu velký. Díky okresním kempům, které vede Bára Cankářová, víme, že v regionu se nachází velké množství dívek, které hrají v klučičích týmech. Jelikož dívky mohou společně s chlapci hrát pouze do konce žákovského věku, nemají pak mnoho možností, kam dál s fotbalem pokračovat. My bychom jim v SK Roudnice tuto možnost rádi nabídli a samozřejmě začali s výchovou malých fotbalistek, které se pro fotbal nadchnou úplně nově.

Plánujete se přihlásit už v následující sezoně do nějaké soutěže?
M. L.: Ano, pro tento nově vzniklý tým jsme přihlásili okresní přebor mladších žáků. Budeme se tedy utkávat s chlapeckými týmy. Tento model jsme pro první sezonu zvolili z toho důvodu, že nevíme, jak dlouho nám bude trvat naplnit čistě dívčí tým mladších žákyň. Než se nám to podaří, budeme díky soutěži mít možnost vytěžit také mladší žáky, kteří z nějakého důvodu nebudou moci odehrát ligové mistrovské utkání. Pokud vše půjde, do sezóny 2021 - 2022 přihlásíme tým již přímo do dívčí soutěže.

Kdo bude tvořit realizační tým? 
M. L.: Historicky první realizační tým dívčího týmu v SK Roudnice bude tvořit Zuzka Bednářová a Katka Poborská. Samozřejmě ale dřív nebo později budeme hledat posily do našich trenérských řad. Budeme moc rádi, pokud by se našel nějaký fotbalový nadšenec, kdo by nám chtěl s trénováním malých fotbalistek pomoci.

 
Aktuální články
Po třiceti minutách výpadek

Uff. Vedro, dálka, prohra. V neděli se A tým představil v dalším přípravném duelu v Unhošti, kde byl hostem kladenského béčka (I. B)....

 
Dvanáctka se formuje do finálové podoby

Na už tradičního soupeře z poslední doby narazili ve středečním přípravném duelu fotbalisté SK Roudnice U12 (r. 2009). Trenér Dominik...

 
Čtrnáctka nestačila na Meteor

V dalším přípravném utkání podlehli fotbalisté SK Roudnice nad Labem r. 2007 Meteoru Praha 2:6. Domácí "čtrnáctka" ale podle trenéra...

 
V Křešicích skončil tým SK Roudnice druhý
 
Miniturnaj ročníku 2009 Pod lipou
 
Mladší i starší žáci SK Roudnice prošli testy
 
Po půli přišla smršť
 
Přes solidní výkon prohra
 
Představujeme - ročník 2006
 
Představujeme - ročník 2007
 
Zápasy
Muži A | Sobota 07.03.2020, 15:00
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
3:2 (1.1)
 
Muži A | Neděle 23.08.2020, 17:00
SK Roudnice nad Labem - Střekov
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
 
RSS