Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pekař: Chceme rozvířit vody

21.08.2020 | sk

Fotbalisté SK Roudnice nad Labem vstoupí do nového ročníku I. A třídy ještě s mladším kádrem, než měl trenér Jakub Pekař k dispozici před rokem, kdy nedokončenou sezonu zakončili hráči SK na desáté příčce s 21 body. I tak chce ale tým z Podřipska potrápit favority. 

"Tým je vlastně postavený na ročnících 1999 - 2001. Je v něm jen pár starších individualit. Mančaft má velký potenciál, ale je pravděpodobné, že v nějakém utkání můžeme doplatit na nezkušenost. Nevýhodou je tedy právě tohle, ale v posledních zápasech už jsem na některých hráčích viděl, že přejímají zodpovědnost, stávají se lídry, což je dobře. Mají šanci si vytvořit partu, která spolu může spolupracovat delší čas." 

Několik hráčů skončilo, jiní přišli. Je kádr slabší?
Skončil u nás Hubený mladší, i když ten odehrál jen jeden zápas, takže to se asi tak neprojeví. No a pak u nás už není Stejskal, který se rozhodl tak, jak se rozhodl. Já to akceptuji. Bude nám chybět jeho velký pohyb na hřišti, vítězná mentalita a ten prvek staršího hráče, ovšem myslím, že máme kluky, kteří jsou schopni jeho roli převzít. Přišli kluci z farmy, udělali jsme Podhorského, Mrázka, vrátili se Aubrecht, Tajč. V kontextu těch změn jsme spíš silnější. 

Když jsme u kádru, kolik je v něm fotbalistů?
Aktuálně jsme na počtu 20 + 2. Tři kluci ale byli dlouhodobě zranění, pořádně netrénovali a do začátku mistráků ještě nebudou stoprocentně fit. I z toho důvodu pro některé kluky hledáme jakousi formu hostování, kde by měli větší zápasové vytížení a mohli se třeba za krátký čas zase vrátit a být lépe rozehraní. 

Co soupeři, komu dáváš největší šance?
Nahoře budou asi Dobroměřice, které na mě udělaly velký dojem na turnaji v Křešicích, kde jsme na ně narazili. Dále třeba Ledvice, Neštěmice, Bílina, tedy asi týmy, které tam byly na jaře. Může ale vyskočit i někdo jiný. Nevíme, co s kádry týmů udělala ta koronavirová pauza. Ale chytřejší budeme po pěti, šesti kolech.

Začínáte se Střekovem, jsou to povinné tři body?
Takhle to určitě nejde říct. My jsme paradoxně s týmy, teď se nechci dotknout našeho příštího soupeře, z vyšší soutěže nebo kvalitnějšími, odehráli dobrá utkání, ale s těmi s relativně slabší sportovní formou leckdy prohráli a trápili jsme se s nimi. Tím, jak jsme hodně mladý tým, tak se dá jen těžko predikovat výsledek. Ale doma samozřejmě chceme vyhrát. 

V jakých patrech se v letošní sezoně chce SK pohybovat?
Stoprocentně na vyšších příčkách tabulky a chceme trochu rozvířit vody. Těm mančaftům, které už jsem jmenoval, to chceme udělat co nejnáročnější. Aby zkrátka týmy věděly, že to s Roudnicí nebudou mít nikdy snadné.    

Výsledky SK v přípravě: Libušín (I. A třída) 1:1 (branka Rce: Slavíček), Skalice u Č. Lípy (KP) 2:3 (Hyťha, Černohlávek), Všestudy (II.) 9:2 (Slavíček 4, Tajč 2, Barcal, Matuszewski, Vacátko), Křešice (I. B) 2:1 (Slavíček, Rusňák), Dobroměřice (I. A) 0:4, Kladno B (I. B) 1:3 (Slavíček), Pšovka Mělník (I. A) 3:2 (Horváth 2, Slavíček).

 
Aktuální články
Domácí satelit bez prohry

V předehrávce sedmého kola krajského přeboru starších přípravek U11 (r. 2010) hostili mladí fotbalisté společného týmu SK Roudnice /...

 
Jedenáctka skončila ve 2. předkole

Do další části Ondrášovka Cupu se fotbalisté SK Roudnice/Bezděkov ktg. U11 neprobojovali. Na domácí umělce se jim příliš nevedlo a ve...

 
Čest zachraňovala dvanáctka

Z důvodu nezpůsobilého hřiště ve Štěchovicích se další ligové duely mladších žáků SK přesunuly do Roudnice nad Labem, kde na...

 
Patnáctka s přídělem, čtrnáctka s výhrou
 
Na konci neproměnili penaltu
 
Nejlepším hráčem se stal Bulíř
 
Víkendový program SK Roudnice
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Poprvé nastoupily bez kluků
 
I přes absence turnaj odehráli se ctí
 
Zápasy
Muži A | Sobota 26.09.2020, 15:00
SK Viktorie Ledvice - SK Roudnice nad Labem
3:2 (2:1)
 
Muži A | Neděle 04.10.2020, 16:00
SK Roudnice nad Labem - FK Klášterec n. O.
 
 
RSS