Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme: Dominik Pešek

16.11.2020 | sk

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před podzimní části sezony 2020 - 2021 začali nově (či staronově) oblékat modrobílé barvy SK v I. A třídě. Dnes dostává prostor Dominik Pešek, kterého pro web ohodnotil i hlavní trenér.

Sportovní kariéra: K fotbalu mě přivedli rodiče asi v 6 letech. Začínal jsem ve Štětí a v 10 letech jsem skončil. Vrátil jsem se zpět ve 14 letech do Štětí a po půl roce jsem odešel do SK Roudnice a poté na Farmu.

Číslo dresu: 11.

Post: Levé nebo pravé křídlo.

Věk: 19.

Oblíbený klub: Jednoznačně SK Slavia Praha, ale nejsem novodobý fanoušek, k SKS jsem byl veden od mala.

Oblíbený hráč: Zlatan Ibrahimović.

Oblíbené jídlo : Mám rád klasiky a za ty u mě vede svíčková.

Oblíbené pití: Voda.

Oblíbená hudba: Hlavně československé, ale i zahraniční oldies.

Koníčky: Určitě je to zase sport, ale jinak i přátelé a hlavně rodina.

Oblíbený film (seriál): Trilogie Batmana od Ch. Nolana.

Kdo byl zatím ze soupeřů v I. A nejsilnější: Neštěmice se jeví jako adept na přední příčky.

Který zápas byl ze strany SK nejvydařenější: Vlivem rozehrání se po zranění na SK Bezděkov jsem odehrál za SK Roudnice bohužel jen jeden zápas, ale když to budu brát z pohledu Bezděkova, tak určitě můj první zápas proti Děčínu, kdy jsem šel z lavičky za nepříznivého stavu a připsal si dva góly a asistenci a zápas jsme otočili. Byl to krásný pocit po skoro dvou letech vyběhnout zdravý na trávník a ještě takovým způsobem.

Kde jsou největší slabiny i přednosti současného roudnického týmu: Jak už hodně kluci zmiňovali, tak je to nízký věkový průměr týmu. Nemáme tolik zkušeností, ale to bych bral i jako přednost do budoucna. Pokud všichni vydržíme a budeme pokračovat dál, za pár let budeme úplně jinde.

Tvůj největší sportovní zážitek: Asi zápas ligy mistrů v Edenu proti Barceloně.

Fotbalové cíle: Moje fotbalové cíle byly vždycky stejné, dostat se co nejdál, ale hlavně se fotbalem bavit. Sice je to těžké se zraněními, co mě potkaly, ale nic nevzdávám. A jinak je to určitě dostat se s SKR co nejvýš.

Jak se připravuješ v tomto období: Teď hodně běhám i cvičím, až mě trošku víc i kvůli tomu mrzí, že se nehraje a nemůžu to přenést na hřiště, ale o to budu připravenější až se to zase rozjede.

Kdy myslíš, že se zase začne trénovat a kdy se rozehrají soutěže: Nejradši bych začal hned, ale vzhledem k situaci si myslím, že až tak ze začátkem jarní sezony.

Očima trenéra Jakuba Pekaře: Dominik se do letní přípravy zapojil až v její druhé polovině. Měl za sebou totiž dlouhé zranění, které ho z fotbalu vyřadilo na téměř dva roky. Měli jsme spolu domluvu, že nebudeme s jeho zařazením do tréninků a zápasů pospíchat a budeme postupovat krok po kroku. Z toho důvodu jsme Dominika poslali na první měsíc na Bezděkov, aby dohnal herní kondici a postupně získával zápasovou praxi. Hned v prvním utkání za Bezděkov vstřelil dvě branky a byla na něm vidět velká chuť a odhodlání. Na konci září se k nám opět připojil, ale kvůli přerušení sezony toho zatím moc neodehrál. Péša je rychlý, tahový a v soubojích velmi silný krajní hráč, který dokáže nastupovat jak na pravé, tak i levé straně. Je to vítězný typ, který svým nastavením dokáže strhnout ostatní. To jsou vlastnosti, které jsou pro mě hodně důležité. Věřím, že z Dominika může vyrůst opravdový lídr našeho týmu. Kvůli jeho dlouhé absenci mu samozřejmě chybí herní praxe a jistota, ale to se bude s přibývajícími tréninky a zápasy zlepšovat. Věřím, že díky jeho pracovitosti a přístupu to nebude dlouho trvat.

 
Aktuální články
Grund: Chtěl bych zkusit B licenci

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Skvělá zpráva - máme statut SpSM

V ne úplně šťastné době alespoň jedna dobrá zpráva. Sportovní klub Roudnice nad Labem získal na začátku února znovu statut Sportovního...

 
Kořínek si pochvaluje spolupráci s rodiči

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Majer: Snažím se hodně studovat
 
Srp: Tato doba ukáže i charakter kluků
 
David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice
 
Spojili se s Davidem Holoubkem
 
Lačný: Mám rád náročný fotbal
 
Spojili se s Filipem Součkem
 
Odešel Jiří Řezníček
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS