Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice

20.01.2021 | sk

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v SK Roudnice řada trenérů. Jedním z nich je i kouč U14 David Plicka (42), držitel licence B.

Kdy jsi začal s trénováním?
S trénováním jsem začal před 10 lety v Horních Počaplech jako typický táta trenér se starším synem Štěpánem. V té době zde byl pouze jeden tým starších žáků a věkový rozdíl mezi kluky byl až 5 let. Zde jsem byl cca 3 roky a povedlo se nám založit přípravkový tým a tým mladších žáků. Poslední půlrok jsem už působil zároveň v H. Počaplech a ve starší přípravce SK Štětí, kam jsem přestoupil zároveň se svými syny. Ve Štětí už jsem byl trenérem u týmu, ve kterém byl pro změnu můj mladší syn Šimon. V této době jsem navštívil kurz licence B a několik Coerver školení. 

Odkdy působíš v Roudnici?
Ve Štětí jsem strávil necelé 2 roky, pak jsem dostal nabídku na přesun svůj i obou synů do SK Roudnice. Zde jsem převzal ročník 2007 a byl vedený jako šéftrenér přípravek. U tohoto ročníku jsem stále a to teď už ve starších žácích U14. Po tuto dobu jsem občas na krátkou dobu vypomáhal i v jiných ročnících. Když se ohlédnu, tak jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v Roudnici. 

Jsi ale aktivní i jinde.
Před 3 lety jsem dostal nabídku stát se členem Komise mládeže OFS Litoměřice, kde mám s kolegy na starosti tréninky, turnaje a nominaci hráčů do okresních výběrů. Dále pořádám v H. Počaplech letní prázdninové kempy pod stany, letos to bude už 10. ročník. V posledních letech se ho účastní přes 50 dětí a cca 15 kamarádů trenérů, které jsem poznal za dobu svého trénování.

Máš za sebou i nějakou hráčskou kariéru?
Má hráčská kariéra nestojí za řeč. Hrával jsem okresní soutěže a po třech operacích kolena jsem brzy skončil a věnoval se trénování mládeže.

Co vyžaduješ po svých svěřencích?
Slušnost, pracovitost, pokoru, úctu k soupeři, vzdělání. 

Líbí se ti herní styl nějakého konkrétního týmu v ČR či zahraničí?
V české lize se mi v současnosti líbí hra Slavie a Jablonce, rád se dívám na zápasy Premier League. 

Jaký upřednostňuješ typ hráčů?
Mám rád pracovité komunikativní hráče odvážné na balonu při hře 1x1 a bojující za tým do poslední minuty.  

Jak se srovnal tým s přechodem na velký fotbal a jak jste byli spokojeni s podzimní nekompletní částí?
Kluci jsou pracovití, inteligentní a vnímaví, takže přechod na velké hřiště byl plynulý a kluci ho zvládli skvěle. Bohužel podzim se nepodařilo dohrát. Jsme na kluky s kolegy pyšní. Odehráli jsme týmově skvělá utkání, kde se nám dařilo do hry vkládat věci, které jsme zkoušeli na tréninku. Kluci byli odvážní při hře s balonem a v kombinaci. Dávali spoustu krásných gólů.

Je hodně náročné motivovat svěřence k individuální přípravě v této nelehké době?
Bohužel je to těžké pro kluky, ale i pro nás trenéry. V partě na hřišti, kde je při tvrdé práci i čas na legraci, se trénuje lépe, než každý sám doma. Kluci dostávají individuální tréninky do aplikace XPS, kde mají jak posilování core, běžecké úseky i protahování. Je na každém, jak poctivě trénink plní. Každý to dělá pro sebe a až se opět sejdeme na hřišti, uvidí se, kdo makal. Takovému se tak bude lépe navazovat na to, kde jsme skončili. 

Máš vůbec volný čas, když ano, jak ho trávíš?
Volný čas trávím nejraději na fotbale a v létě doma u bazénu.

 
Aktuální články
Na hřiště nesmíme po zimě zapomínat

Fotbal sice máme stále zakázaný, ale s přípravami na někdy v budoucnu znovu nastartované soutěže nesmíme otálet. A to především v...

 
Vilánek: Přijde mi, že práce tady má smysl

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Odešel Vlastimil Kocourek

Smutná zpráva zasáhla příznivce nejen roudnické kopané. V pátek 26. února zemřel ve věku 78 let Vlastimil Kocourek, který v 60. a 70....

 
Grund: Chtěl bych zkusit B licenci
 
Skvělá zpráva - máme statut SpSM
 
Kořínek si pochvaluje spolupráci s rodiči
 
Majer: Snažím se hodně studovat
 
Srp: Tato doba ukáže i charakter kluků
 
Spojili se s Davidem Holoubkem
 
Lačný: Mám rád náročný fotbal
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS