Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vavruška: Hlavní je zápal pro fotbal

19.02.2019 | sk

Pět vítězství a šest porážek. To je bilance fotbalistů SK Roudnice nad Labem v podzimní části divize ktg. U14. Svěřencům trenérského dua Zbyněk Vavruška (vpravo) - Pavel Job tak s patnácti body (skóre 23:25) patří sedmá příčka dvanáctičlenné skupiny B. V čele je Sokolov (28) před Litvínovem (26) a Viktorií Žižkov (25). 

Odpovídá sedmé místo výkonům na trávníku?
P. J.: Podle mě to sedí, chtěli jsme něco mezi 15 - 20 body, což jsme splnili. Někdy jsme měli štěstí my, jindy zase získal se štěstím body soupeř. 
Z. V.: Docela nám vyšel začátek, kdy jsme se oproti některým soupeřům asi lépe vyrovnali s přechodem na velké hřiště. Pak jsme ale začali narážet na silnější protivníky a projevovaly se nedostatky, které máme. Podle mě tak umístění odpovídá schopnostem týmu.

V čem tým zaostává?
Z. V.: Mančaft jsme začali dávat dohromady někdy před rokem a půl z hráčů vesměs z okolí. No a někteří se ještě musí učit návyky, které už měli mít. 
P. V.: Trápí nás především taktická stránka, posuny, nepobírání hráčů, práce s balonem, jeho špatné přebírání. Ty lepší mančafty tohle všechno mají, hráči mezi sebou lépe komunikují. Když je třeba, pomůžou si klidně i taktickým faulem. To my nedokážeme. 
Z. V.: Pomaličku ty věci ale do kluků snad dostáváme. Takhle to zatím musíme nahrazovat fyzičkou, větší bojovností, což ovšem ne vždycky stačí. Vyspělejší celky jako třeba Sokolov nebo Žižkov nás přehrají, protože jsou v tomhle věku zkrátka fotbalově vyzrálejší.   

Máte nějaké opory?
Z. V.: Pár takových hráčů, kteří tvoří osu týmu, máme, ale snažíme se kluky zkoušet i na jiných postech, protáčet to a dávat šanci všem. Hlavní je ovšem zápal pro fotbal, bez toho to nejde. Můžete mít sebetalentovanějšího kluku, ale když mu chybí zápal, tak je to o ničem. Naopak, když hráč i s menším talentem dře a dává tomu víc, může to dotáhnout dál.    

Kdy jste zahájili zimní přípravu? 
P. J.: Zahájili jsme 11. ledna a trénujeme třikrát i čtyřikrát týdně. Odehráli jsme zatím zápasy turnaje na Meteoru v Praze a hrajeme zimní ligu pořádanou ÚKFS. 

Co docházka?
Z. V.: To si nemůžeme stěžovat, kluci chodí z takových 90 - 95 procent. Menší výpadek zavinily nedávno chřipky.    

Kolik hráčů máte k dispozici?
Z. V.: Máme osmnáctičlenný kádr. V průběhu podzimu odešel gólman Volák, naopak se vrátil Neuman a z B týmu se zapojil Fidler. 
P. J.: Počítáme také s tím, že v jarní části za nás někdy nastoupí i kluci, co jsou v U15, i když věkově patří k nám. No a začneme také budovat a zkvalitňovat kádr na příští ročník, ve kterém určitě nechceme hrát někde na chvostu.  

Výsledky Roudnice na podzim: Mostecký FK 4:2, Háje Jižní Město 2:0, Litvínov 2:4, Děčín 6:0, Varnsdorf 1:0, K. Vary 3:2, Žižkov 0:6, Chomutov 3:5, Sokolov 0:4, Neratovice / Byškovice 3:0, Ústí 0:1.  

 
Aktuální články
Jarní premiéra na jedničku

Do odvetné části I. A třídy sk. A vstoupili fotbalisté SK Roudnice nad Labem vítězně. Na domácí umělce porazili Proboštov jednoznačně...

 
V divizi dvě vítězství po rozstřelech

Starší žáci SK Roudnice přivezli z prvního jarního kola divize B čtyři body. Patnáctka vyhrála na štěrboholské umělce nad FC Háje...

 
Dvanáctka zahájila jasnou výhrou

V úvodním jarním kole ligové soutěže sk. C hostily roudnické výběry pražskou Admiru. Fotbalisté SK ktg. U13 podlehli soupeři 1:7, ale...

 
Doma hrají muži a ligoví žáci
 
Tým U12 stíhá Duklu a Liberec
 
Tým U13 dávali dohromady za pochodu
 
Díky projektu si zalyžovali s hvězdou
 
Domácí trojka od Bezděkova
 
Penalty asi ještě musí trénovat
 
Fotbalový ples 2019
 
Zápasy
Muži A | Neděle 24.03.2019, 15:00
SK Roudnice nad Labem - Proboštov
4:0 (1:0)
 
Muži A | Sobota 30.03.2019, 16:30
TJ Mojžíř - SK Roudnice nad Labem
 
 
RSS