Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Srp: Důležitá je cesta k vítězství

09.01.2020 | sk

Mladším žákům SK Roudnice nad Labem kategorie U12 patří v polovině ligové soutěže pátá příčka ve skupině C za Libercem, Duklou (oba 30 bodů), Jabloncem a Motorletem (oba 27). Svěřenci Václava Srpa a Patrika Pospíšila nasbírali v jedenácti zápasech 21 bodů (7 - 0 - 4, 72:67). 

Umístění podle hlavního kouče dvanáctky Václava Srpa odpovídá předváděným výkonům.    

Jste s podzimním umístěním a bodovým ziskem spokojeni?
Léto a podzim byl pro hráče U12 plný změn. Kluky čekal přechod mezi přípravkovou a žákovskou kategorií a tudíž spousta nových věcí - rozestavení hráčů, velikost hřiště, větší nároky na hráče, více tréninků atd. Někdo si na tyto změny zvykl celkem rychle a někomu to trvalo déle. Byla to nová soutěž a také je důležité zmínit letní příchod šesti hráčů, kteří náš tým zase posunuli o stupínek víš. Myslím si, že bodový zisk a umístění v soutěži odpovídá našim podzimním výkonům. V každém zápase chceme být aktivní, mít hodně herní odvahy, být silní jeden na jednoho, hrát hodně na balonu a po ztrátě co nejrychleji získat balon zpět. Ale pro nás je důležitá především cesta k vítězství a hlavně posun ve výkonu jednotlivce a na to pak i navazující týmový výkon.

Jak se vám zamlouvaly právě výkony v jednotlivých zápasech?
Co se týče konkrétních utkání, tak paradoxně se nám trenérům zamlouvaly zápasy, ve kterých jsme sice vyšli bodově naprázdno, ale kluci podali nadstandardní výkon. Tedy duely s Duklou, Motorletem, Jabloncem. Na druhou stranu v zápasech s týmy z dolní poloviny tabulky přicházelo v určitých fázích hry uspokojení. Na tom musíme do budoucna zapracovat, aby k tomu nedocházelo. Samostatnou kapitolou byl zápas s Libercem, který je podle mého nejlepší tým v soutěži. Jeho hráči jsou na tom výborně pohybově a hlavně jsou silní v individuálních dovednostech.

Je v týmu nějaká osa, opory, na které spoléháte? 
Jak už jsem zmínil, v létě přišlo šest nových kluků a myslím si, že skvěle zapadli a stali se důležitými hráči týmu. Co nám dělá radost je charakter většiny kluků a jejich nastavení. U někoho byl progres větší a u někoho zase menší, ale to je normální a během jara se to může klidně otočit. Jinak nás čeká stále hodně moc práce a všichni se na ni určitě těšíme. Chtěl bych kluky i pochválit za jejich chování, které bylo bez nějakých vážnějších prohřešků.

Máte srovnání s ostatními ligovými skupinami?
V první řadě jsme rádi, že můžeme nastupovat v nejvyšší žákovské soutěži. Je zde řada kvalitních utkání, která nás posouvají. S týmy z ostatních skupin se porovnáváme v řadě přípravných utkání i na turnajích Ondrášovka Cupu. Na podzim jsme se zúčastnili dvou turnajů Ondrášovky, první se konal u nás v Roudnici, kde jsme obsadili druhé místo a díky tomu jsme postoupili do dalšího kola, které se konalo na hřišti Motorletu. Tam jsme se utkali například se Spartou, Č. Budějovicemi atd. Po dobrém startu přišla deka, z které jsme se během turnaje už nedokázali oklepat a skončili jsme ve spodních patrech tabulky.

Vaši svěřenci ale neoblékají jen dres SK, kde ještě je můžeme vidět?
Kluci se díky své píli a pracovitosti objevují v různých výběrech OFS i KFS.

Kdy začne zimní příprava a dojde v kádru k nějakým změnám?
Přípravu zahajujeme 13. ledna a kromě tréninkových jednotek nás čeká i řada přáteláků, např. Kladno, Neratovice, halový turnaj v Německu atd. Jednou za 14 dní nás čekají úpolové tréninky, v našem případě judo, kompenzační cvičení a dále se budeme věnovat rozvoji pohybových schopností a fotbalových dovedností. V plánu máme také krátké čtyřdenní soustředění. Co se týče posílení, tak se necháme překvapit. Chtěl bych v každém případě poděkovat za celý realizační tým, tedy s Patrikem Pospíšilem, Petrou Královou a Petrem Vondráčkem všem rodičům, že své děti vedou ke sportu a těším se na další spolupráci a fotbalovou radost.

Výsledky: SK Roudnice U12 - Varnsdorf 12:5 (branky: Adelt 2, Král 2, Rážek 2, Hlaváček 2, Nepovím 2, Pačes, Jurčík), Junior Praha 5:4 (Hlaváček 2, Vondráček, Štefl, Rážek), Benešov 9:8 (Hlaváček 3, Arazim, Pačes, Vondráček, Král, Poráč, Jurčík), Jablonec 3:9 (Rážek 2, Arazim), Dukla Praha 5:11 (Rážek 2, Vondráček, Nepovím, Král), Admira Praha 8:2 (Rážek 2, Poráč, Vondráček, Adelt, Hlaváček, Arazim, Nepovím), Liberec 3:10 (Kýček, Jurčík, Vondráček), Střešovice 6:2 (Rážek 4, Král, Nepovím), ABC Braník 9:7 (Hlaváček 3, Vondráček 2, Rážek, Jurčík, Štefl, Král), Motorlet 0:4, Háje Jižní Město 12:5 (Rážek 3, Hlaváček 2, Adelt 2, Král, Vondráček, Arazim, Nepovím, Štefl).

 
Aktuální články
Remíza s ústeckou osmnáctkou

Ve svém druhém vystoupení v Korona Cupu fotbalisté SK Roudnice nad Labem remizovali s ústeckou osmnáctkou 4:4. Necelá stovka příznivců...

 
Plicka: Jsme hodně nespokojení

Nečekaný políček dostali v přípravném duelu fotbalisté SK Roudnice r. 2007, kteří nestačili na o rok mladší výběr Bohemians Praha....

 
Školení trenérů s lektorem FAČR

V areálu SK Roudnice se ve čtvrtek ve spolupráci s OFS a GTM uskutečnilo školení trenérů, které vedl lektor FAČR Daniel Franc. V rámci...

 
V přípravě výhra nad Krupkou
 
Majer svěřence chválil
 
Dvanáctka SK nestačila na Ústí
 
Po Mostu přišel výprask s Trutnovem
 
Fotogalerie: přípravka SK Rce U7 - Lovosice
 
Příprava ročníku 2010 a ml.
 
Teplice jim vrátily porážku
 
Zápasy
Muži A | Sobota 07.03.2020, 15:00
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
3:2 (1.1)
 
Muži A | Sobota 13.06.2020, 17:00
SK Roudnice nad Labem - FK Klášterec n. O.
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
 
RSS