Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme: Denis Rusňák

01.04.2020 | sk

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem postupně představíme hráče A týmu, kteří v sezoně 2019 - 2020 oblékají modrobílé barvy SK v I. A třídě. Dnes dostává prostor záložník Denis Rusňák, kterého pro web ohodnotil i hlavní trenér.

Denis Rusňák je v této sezoně nejlepším střelcem SK, když do sítě soupeřů přesně zacílil už šestkrát. 
 
Sportovní kariéra: Svoje první kroky ve fotbale jsem udělal v rodné vesnici Bříza, kde jsme měli žákovský oddíl, který v tu dobu hrál tu nejnižší kategorii. Ačkoliv mi bylo pouhých 6 let a nic jiného u nás nebylo, tak mě rodiče dali na fotbal. Za pár let se u nás fotbal rozpadl, a tak jsem začal hrát ve Straškově, kde jsem dokonce i dvě sezony chytal a pak i poslední rok hrál. Strávil jsem zde tři roky a pak začal chodit na střední školu VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem, kde jsem začal hrát za Fotbalovou farmu, která v tu dobu hrála krajský přebor. První rok pro mě byl nejtěžší, byl jsem zvyklý na pomalejší fotbal z žákovských kategorií, a tak jsem ze začátku jen seděl na střídačce. Postupem času jsem se začal zlepšovat společně s kamarády a nakonec jsme i tuto soutěž vyhráli. Po čtyřech krásných sezonách dřiny a fotbalu jsem se přesunul do SK Roudnice.

Číslo dresu: 6.

Pozice: Střední záložník. 

Věk: 19.

Oblíbený klub: FC Barcelona.

Oblíbený hráč: Paul Pogba.

Oblíbené pití: Ochucená voda, obyčejná voda, džus.

Oblíbené jídlo : Řízek s bramborovým salátem.

Oblíbená hudba: Rap, DJ hudba. Vše, co se dá poslouchat. 

Koníčky: Posilování, ping pong, PC hry.

Oblíbený film: Nedokážu vybrat, je toho hodně.

Kdo je v této sezoně nejsilnější: Jednoznačně Ledvice, jsou tam kvalitní hráči a jsou velmi organizování. Celý zápas na sebe mluví. Sice jsme u nich vyhráli s velkou porcí štěstí, ale tenhle tým patří jednoznačně do horních pater soutěže, ne-li do vyšších.

Nejvydařenější zápas za SK: Osobním pohledem si myslím, že nejlepší zápas byl v Neštěmicích. Tam jsme předvedli kolektivně dobrý výkon a mohli jsme tam klidně vyhrát. A myslím, že bychom na to měli navázat.

Největší sportovní zážitek: Tři zápasy Evropské ligy 2014 / 2015 - tedy s SSC Neapol, BSC Young Boys Bern a SK Slovan Bratislava.

Fotbalové cíle: Jednoznačně postoupit s Roudnicí do vyšších soutěží a hrát dobrý fotbal. Myslím, že podmínky jsou pro to hodně dobré. Teď už jen konat.

Jak se připravuješ v tomto období: Posilování, protahování a běh. Stále se snažím hýbat, ačkoli to není ono oproti tréninkům, ale aspoň něco se snažím dělat.

Očima trenéra Jakuba Pekaře: Před začátkem sezony jsme s Denisem řešili, jestli zůstane nebo jestli ho pustíme sbírat zkušenosti s dospělým fotbalem na Bezděkov. Nakonec zůstal a jsem za to rád. S pěti góly se stal naším nejlepším podzimním střelcem a dokázal se prosadit i v prvním jarním kole. Denis je levonohý technicky dobře vybavený ofenzivní střední záložník. Je velmi dobrý v pokutovém území soupeře, kde dokáže těžit ze své téměř dvoumetrové postavy a dobré hry hlavou. Díky tomu jsme dokázali být nebezpeční ze standardních situací. Výkony Denise jsou někdy jako na houpačce, dokáže vymyslet fantastickou přihrávku a vzápětí zazdít relativně jednoduchou situaci. Někdy hraje až příliš složitě, z čehož plynou zbytečné ztráty. Dále je potřeba, aby se lépe naučil řešit osobní souboje a dokázal tak lépe využít své fyzické předpoklady. Přístup k tréninku má Denis příkladný a je na něm vidět, že trénuje rád. Jsem si jistý, že až získá potřebné zkušenosti, sebevědomí a možná trochu zjednoduší svoji hru, bude z něj velmi dobrý hráč, na kterého se budou diváci rádi dívat.

 
Aktuální články
Remíza s ústeckou osmnáctkou

Ve svém druhém vystoupení v Korona Cupu fotbalisté SK Roudnice nad Labem remizovali s ústeckou osmnáctkou 4:4. Necelá stovka příznivců...

 
Plicka: Jsme hodně nespokojení

Nečekaný políček dostali v přípravném duelu fotbalisté SK Roudnice r. 2007, kteří nestačili na o rok mladší výběr Bohemians Praha....

 
Školení trenérů s lektorem FAČR

V areálu SK Roudnice se ve čtvrtek ve spolupráci s OFS a GTM uskutečnilo školení trenérů, které vedl lektor FAČR Daniel Franc. V rámci...

 
V přípravě výhra nad Krupkou
 
Majer svěřence chválil
 
Dvanáctka SK nestačila na Ústí
 
Po Mostu přišel výprask s Trutnovem
 
Fotogalerie: přípravka SK Rce U7 - Lovosice
 
Příprava ročníku 2010 a ml.
 
Teplice jim vrátily porážku
 
Zápasy
Muži A | Sobota 07.03.2020, 15:00
FK Bílina - SK Roudnice nad Labem
3:2 (1.1)
 
Muži A | Sobota 13.06.2020, 17:00
SK Roudnice nad Labem - FK Klášterec n. O.
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
 
RSS