Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme: David Lisec

04.05.2020 | sk

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme také členy realizačního A týmu. Dnes dostává prostor sekretář SK a vedoucí A týmu David Lisec (r. 1978), který mj. před lety pomohl k záchraně dospělého fotbalu v SK.  

Jaké sporty jsi aktivně provozoval od mládí?
Od mladších žáků do svých 18 let jsem hrál závodně tenis za TK Roudnice. S tátou jsme jezdili celé léto po turnajích, bylo to pěkné období. Fotbal jsem měl jako doplňkový sport, takže když byl čas, hrál jsem v Rovném a chvilku v Klenči v dorostu. V dospělém věku jsem se pohyboval na Sahaře ve Vědomicích a dva starty jsem si připsal v SK Roudnice, když jsem se ve stavu nouze postavil do brány.

Kdy poprvé ses nějakým způsobem zapojil do fungování v SK Roudnice?
Bylo to 1. listopadu 2009, kdy jsme s partou kluků začali chodit Pod lípu fandit áčku v krajském přeboru. V áčku jsem začal působit od jara 2011 v divizi jako vedoucí mužstva. Od 31. října 2014 jsem sekretářem SK Roudnice.

Vybavíš si některé hráče z minulosti? 
Takhle...v klubu se za tu dobu vystřídalo hodně hráčů, ale nejvíce vzpomínám na Richarda Brauneise, který i nějaký čas u mě bydlel. A pak samozřejmě nesmím zapomenout na Michala Obrtlíka, Vendu Laušmana a Tomáše Petráška.

Před lety hrozilo celkem reálně, že Roudnice nebude mít tým dospělých, jak na tu dobu vzpomínáš?  
Byla to těžká doba a byl jsem z toho hodně smutný. V podstatě jsme Pod lipou zůstali dva. Já a Láďa Pokorný. Áčko skončilo v ČFL a vypadalo to na konec dospělého fotbalu v Roudnici. Nakonec se mi podařilo přemluvit pana Zdeňka Kašpara, aby přihlásil I. B třídu. Hodně lidí mi v tu dobu říkalo, že jsem blázen. Že to nemá smysl, ale jak vidíte, tak to smysl mělo. Sice klub padl až do okresního přeboru, ale nyní hrajeme I. A třídu a dá se říct, že klub v podstatě přežil klinickou smrt a funguje.

Máš také funkce v OFS a KFS, jaké?
V OFS Litoměřice jsem od roku 2017, kdy mě oslovil předseda Honza Novotný. Jsem členem VV OFS Litoměřice a podílím se na fungování disciplinární komise. V ÚKFS jsem členem revizní komise.

Komu fandíš ve svých oblíbených sportech?
Ve fotbale Spartě a v hokeji Rytířům Kladno. Na Kladno jezdím už 25 let a s dcerou jsme členy fan klubu Poldi Kladno. 

V poslední době jsi celkem viditelně šel s váhou dolů, jak se ti to podařilo? Co vlastně rád jíš a piješ?
Navštívil jsem centrum zdraví a změnil jídelníček. Měl jsem vloni v létě menší zdravotní problémy a vážil 116 kg. Teď jsem na 86 kilech a cítím se free. Co se týče pití, tak asi šampus a zelená :) a jídlo jednoznačně domácí svíčková.

Jaký máš největší sportovní zážitek, ať už v souvislosti s "velkým" sportem či s Roudnicí?  
Největší sportovní zážitek je postup s Roudnicí do divize a postup s mužstvem Lovosic do ČFL. V "Lovosárech", kde jsem pomáhal kamarádovi a výbornému trenérovi Karlovi Zunovi, se sešla výborná parta v čele s Petrem Stejskalem a Michalem Obrtlíkem.

Co by ti udělalo největší sportovní radost?
Jednoznačně postup SK Roudnice minimálně do krajského přeboru. Ten krásný areál by si to určitě zasloužil. Musíme být ovšem trpěliví.

 
Aktuální články
David Plicka: Jsem v současnosti nejdéle sloužící trenér mládeže v SK Roudnice

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Spojili se s Davidem Holoubkem

On-line tréninky mladých roudnických fotbalistů přes aplikaci Zoom pokračovaly i v tomto týdnu. Tentokrát se jako host připojil také...

 
Lačný: Mám rád náročný fotbal

Každý správný fotbalový oddíl by se měl věnovat především mládeži. Na to, aby byla vedena podle nejnovějších trendů, dohlíží i v...

 
Spojili se s Filipem Součkem
 
Odešel Jiří Řezníček
 
Kalendář SK Roudnice
 
Představujeme: David Kindl
 
PF 2021
 
Trenér našel více pozitiv
 
Čtrnáctka nastřílela Slavii šest gólů
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS