Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Stříleli přesně, ale zatím jen na počítačích

07.05.2020 | sk

V době, kdy dostal sport, tedy i fotbal, stopku, se rozběhla Roudnická e-Karanténa liga v Counter-Strike: Global Offensive - tedy (nepřesně a volně vysvětleno) normální střílečce. A do té se od března zapojila osmička týmů, ve kterých měli velké zastoupení i hráči, kteří nastupovali, ale také stále ještě nastupují v dresech roudnických týmů (včetně našeho SK). 

Mezi účastníky jste tak pod různými přezdívkami (nicky) mohli objevit např. Čížka, Slavíčka, Telerovského, Hádka, Málka, Pivoňku, Trejbala, Holuba, Procházku, Jelínka, trojici bratrů Pokorných nebo Faryho a další. A právě fotbalista divizního SK Štětí Pavel Fary nám za organizátory hry vysvětlil, co předcházelo více než měsíčnímu zápolení. 

Kdy vás napadlo něco podobného vymyslet? Bylo to technicky náročné?
Samotný nápad založit turnaj přišel tak nějak sám od sebe, po začátku nouzového stavu jsme se začali pravidelně po večerech scházet s užší partou kluků a chtěli jsme si hraní udělat něčím zajímavější. Obeslali jsme proto pár lidí a byli mile překvapeni, že většina nápad podpořila a složila si vlastní tým. Co se týče náročnosti, nebylo potřeba téměř ničeho. Counter-strike je na e-sport scéně jedna z nejhranějších her, navíc je již nějakou dobu zadarmo, proto může hrát vlastně kdokoliv. Bylo tak zapotřebí pouze pronajmout na dva měsíce servery, přes které jsme hráli, určit pravidla, systém turnaje a mohlo se začít. Od hráčů bylo jedinou potřebnou věcí to, aby dodržovali termíny k odehrání svých zápasů a zbytečně tak nezdržovali dění.

Proč ne třeba FIFA, tu bychom asi u fotbalistů čekali víc? Hrajete ji ještě vůbec?
Je pravda, že se turnaje účastnil až nezvykle velký počet fotbalistů a FIFA byla taky jedním z počátečních nápadů. Zájemců a aktivních hráčů by se určitě našlo dostatek, každopádně jsme všichni asi víc zvyklí na hraní FIFU v tzv. offline turnajích, kde se sejdeme společně u někoho doma a tam to odehrajeme za jedno odpoledne. 

Jaký byl zájem, bylo složité sehnat týmy?
Turnaje se nakonec účastnilo 8 týmů, kdy každý měl na soupisce minimálně základní pětici hráčů. Celkově se spolu se střídajícími členy v turnaji protočilo něco kolem padesátky střelců. S účastí a zájmem jsme tak byli naprosto spokojeni. Většinu zápasů se nám navíc podařilo zprostředkovat i pro diváky, kdy jsme prostřednictvím platformy Twitch.tv vysílali živě komentované přenosy. Přenosy měly pravidelnou sledovanost a v jeden moment jsme byli i třetím nejsledovanějším kanálem vysílající hru CS:GO z ČR. Dnešním dnem otevíráme registrace do dalšího turnaje a doufáme, že se základna účastníků ještě rozšíří.

Hráli jste prý i o ceny, je to pravda?
Právě ceny spolu s výhrou menší finanční částky měly fungovat jako jeden z taháků turnaje. Přeci jen se každý hned snaží o trochu víc, když vidí možnost něco vyhrát. Kapitáni všech týmu odsouhlasili, že se zaplatí registrační poplatek a mezi nejlepší se pak rozdělí ceny z něj pořízené. V průběhu turnaje se ale nakonec od placení upustilo a my se rozhodli, že první ročník ponecháme bez odměn. Kluci si alespoň při vzájemných zápasech většinou hraní obohatili sázkou mezi sebou. Další turnaj bude již podmíněn zaplacením registračního poplatku. 

Kdo byl tentokrát nejúspěšnější?
Turnaj se odehrál v jedné společné skupině, kde se utkal každý s každým. Lepší pořadí ve skupině následně přihrávalo týmům výhodnější pozici do finálového pavouka. A právě výsledky ve skupinách už napověděly, jak se bude vyvíjet i zbytek turnaje. Favorité nenechali nic náhodě a potvrdili lepší mušku i v play-off. Bez jediné porážky proletěli celým turnajem borci z týmu DOGRIDERS. Stabilně nastupovali v sestavě Nicek, Kopecký, B. Hádek, V. Pokorný a L. Pokorný. Na druhém místě se umístil jediný tým, který vítězům dokázal alespoň určitým způsobem konkurovat, tím týmem bylo PikoPárno v čele s kapitánem J. Pokorným. Třetí místo pak obsadil tým ZetZooms, za který nastupoval mimo jiné Telerovský a Pivoňka. Veškeré informace ohledně průběhu turnaje jsou dostupné na: https://challonge.com/54z0ym7n

 
Aktuální články
Fotbalistkám zpestřil trénink videohovor

Díky postupnému rozvolňování vládních opatření v souvislosti s pandemií covid-19 už se do tréninkového procesu zapojily také mladé...

 
Představujeme: Tomáš Vacátko

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před...

 
Představujeme: Dominik Pešek

V době nucené fotbalové pauzy vám na klubových stránkách Sportovního klubu Roudnice nad Labem představíme hráče A týmu, kteří před...

 
Představujeme: Dominik Holouš
 
U Křížku je nový povrch
 
Představujeme: Tomáš Tajč
 
Žáci SK vyzpovídali Karabce
 
Představujeme: Jan Aubrecht
 
Představujeme: Jan Hyťha
 
Nové sítě za brankami
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS