Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mistrovské jaro odstartují starší žáci

01.03.2024 | lap

Jako první z týmů SK Roudnice nad Labem vstoupí do jarních mistrovských odvet divizní starší žáci. Ti v sobotu 2. března přivítají na umělce Pod lipou celky z Litvínova. 

U15

Starší žáci SK Roudnice U15 jsou po necelé polovině soutěže na 9. příčce. V divizní skupině B, kde vládne bez ztráty Dukla Praha, nasbírali zatím 18 bodů (6 - 0 - 8, 40:50). O zimní přípravě jsme se krátce pobavili s trenérem Václavem Srpem. 

"S tréninkem jsme začali 8. ledna a odehráli 10 zápasů. Výběr byl velmi pestrý, mezi soupeři byly jak ligové týmy, divizní, tak i tým z krajského přeboru dorostu a nesmím zapomenout ani na kluky z Farmy U16, se kterými jsme se utkali dvakrát. Účast na trénincích byla celkem slušná, tedy kromě jednoho týdne, kdy hodně hráčů postihla viróza. O jarních prázdninách jsme spojili tréninky s U14. Ještě v lednu jsme absolvovali čtyřdenní soustředění v domácích podmínkách. Doufám, že jsme během zimy zase udělali na naší cestě pár krůčků vzhůru."

Roudnický kádr zůstává bez větších změn. "Je to tak, žádné velké změny se neudály. Po zimní pauze zatím nenaskočili dva hráči, ale všichni si přejeme, aby se k nám zase připojili. Jsme moc rádi za uzdravení Máti Pichla, který nám chyběl celý podzim. V případě, že by došlo k nějaké větší marodce, tak bychom využili kluky z U14, kteří by nám určitě pomohli. Cíl pro jarní část se nemění. Stále bychom chtěli pracovat na dlouhodobém rozvoji hráčů a s tím i souvisejícím týmovém herním výkonu. Ještě vylepšit prostředí, které bude ideální pro rozvoj a "učení". V zápasech se budeme chtít prezentovat principy, které trénujeme a mít svoji vlastní tvář."

V úvodu jara čeká roudnické fotbalisty poslední celek tabulky. "Na první mistrák už se všichni moc těšíme a doufáme, že se ukážeme v tom nejlepším světle. Rád bych pozval všechny rodiče, fanoušky a příznivce na sobotní dopoledne, kdy od 10 hodin přivítáme na umělce Litvínov. Přijďte se podívat a fandit. Hezké fotbalové jaro všem příznivcům a fanouškům."

U14

Po podzimní části divize B jsou fotbalisté SK Roudnice ktg. U14 na 12. místě osmnáctičlenné tabulky (v čele je Dukla Praha - 45 bodů, 2. Most 37, 3. Žižkov 34), když ve čtrnácti zápasech nasbírali 16 bodů (5 - 1 - 8, 39:52). 

Podle trenéra Kamila Gruncla odehráli jeho svěřenci 90 procent zápasů tak, jak chtěli. "Ale trápila nás efektivita, na každou branku se strašně nadřeme a spálíme u toho 10 naprostých loženek. Takže zlepšit je třeba jednoznačně finální fázi, naučit se řešit situace až do gólu."

Roudnická čtrnáctka začala s přípravou druhý týden v lednu. "Trénovali jsme třikrát týdně plus jsme do toho zapojili čtvrtý individuální běžecký trénink. Odehráli jsme dvě přátelská utkání, jedno velmi vydařené s týmem Žižkova (výhra 8:3) a druhé velmi nevydařené s týmem Ústí nad Labem (prohra 2:10). Musím říct, že jsme to hrozně lepili, každý týden byl někdo na lyžáku nebo s rodiči na horách. Na soustředění jsme odjeli naštěstí skoro všichni. Skončil nám jeden hráč, jinak k žádným změnám v kádru nedošlo," dodal Kamil Gruncl. "Rád bych navázal na to, co se učíme na tréninku a v přátelácích, tedy rychlý presing a donutit soupeře k chybám. Na míči být odvážní, dovolit si a hlavně se zbytečně nezbavovat míčů nesmyslnými nákopy. Prostě hrát fotbal a ne nějakou překopávanou."

Roudničtí v prvním jarním duelu narazí od 12 hodin na FŠ Litvínov, tedy na souseda v tabulce, který má jen o bod víc. "S Litvínovem jsme se utkali už několikrát a většinou to skončilo remízou. Čekám tedy vyrovnaný zápas, ale doufám, že bude spíše v naší režii."

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Z Kotliny vydolovala body jen čtrnáctka

V dalším divizním kole se starší žáci SK Roudnice nad Labem představili ve Varnsdorfu, kde byli úspěšní jen napůl. Patnáctka podlehla o...

 
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS