Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mück: Beru to jako úspěšnou práci

24.06.2024 | lap

Fotbalisté SK Roudnice A obsadili v nedávno skončeném ročníku I. A třídy až 13. příčku, když nasbírali 32 bodů (10 - 1 - 19, 55:83). V průběhu sezony vystřídal na lavičce Pavla Hoznédla Lukáš Mück, který nám krátce zhodnotil především konec jara.  

Roudnice skončila v letošním ročníku na 13. místě tabulky, jste spokojeni?
Když mě vedení oslovilo, abych převzal tým, tak cíl byl jeden. A to zachránit mužstvo A v I. A třídě. A to se zachránilo, takže to beru jako úspěšnou práci. A ač mi bylo jasné už při prvním zápase, kdy si někteří lidé přáli můj neúspěch, což jsme s novým realizačním týmem vyslechli, tak jsem rád, že se spletli a dokázal jsem, že jsem byl správnou volbou. Chci tady také poděkovat Sašovi Valinovi a Jaromírovi Hubenému, že jsme vytvořili tým, který fungoval. A poděkování patří i našemu vedoucímu Davidovi Kindlovi. A nesmím zapomenout ani na celý mančaft, kluci makali a rovnou říkám, že ten tým vytvořil partu, která je schopna porazit každého.

Který zápas byl nejpovedenější, který naopak?
Byla řada zápasů, kdy jsme byli lepší, ale řeknu asi duel s Pokraticemi, kdy jsme vyhráli 4:1. Naopak zápas, který mě zklamal, byl ten domácí s Bílinou. 

Pracovali hráči v trénincích poctivě?
Ano pracovali, což je základ. I proto jsme změnili tréninky ze 2 na 3 v týdnu. A překvapilo mě, že kluci nechtěli někdy přestat a že je tréninky bavily tak, že když jsme chtěli ukončit, řekli nám ne, chceme to dohrát. To mě zahřálo u srdce, že jsou tak zapálení a že chtějí. 

Překvapilo vás něco v průběhu jarní části?
Překvapilo mě snad jen to, že ke konci se zamotávala tabulka v boji o záchranu. Jinak asi není nic, co by nás mělo překvapit. Na každého soupeře jsme šli s pokorou, ale také důkladnou přípravou.

Co čeká hráče po pauze, v přípravě?
Příprava by měla začít 2. července. Bude tvrdá, ale krátká. První mistrák je už 10. srpna. 

Je třeba tým posílit?
Toto téma je zajímavé a vím, že zde asi narazí kosa na kámen. Přál bych si, aby tým zůstal pohromadě, protože v příští sezóně by byl silný. Někteří kluci mají nabídky a jak se ví, tak lepší nabídka vyhrává. Mojí podmínkou je, aby se to zde změnilo a aby měli hráči komfort a podmínky hodné hráčů A týmu. S tímto systémem, co zde zatím byl, nejsme spokojeni a bude to veliké téma. Pokud někteří kluci odejdou za lepším, musí se sehnat adekvátní náhrada, která ale také musí zapadnout do kabiny.

Takže zůstáváte v Roudnici?
Záleží na domluvě s vedením. Ještě nevím, kolik je připraveno na chod áčka. To bude hrát velkou roli.

V dresu SK Roudnice odehráli v ročníku 2023 - 2024 nejvíce minut: Malý (2545), Ryska (2072), Vacek (1993), Kliment (1871), Hrbáček (1636), Mencl (1322), Doležal (1271), Husák (1266), Slanička (1260), Bláža (1253), Kulhan (1223), Brůža (1193), Rypka (1128). 

Nejlepší střelci: 11 - Kliment, 10 - Bláža, 7 - Malý, 4 - Slanička, Brůža, 3 - Vacek, Rypka, 2 - Dobiáš, Hrbáček, M. Slavíček, 1 - J. Hlavsa, K. Hubený, Kulhan, Grepl, Rubín, Dlouhý, Ivanič, 

ČK: 2 - Vacek, 1 - J. Hlavsa, Husák, Dobiáš. Nejvíce ŽK: 6 - Husák, Slanička, Kliment, 5 - Kulhan, Brůža, Dobiáš, Hrbáček, Malý, 4 - Ryska, Šeba, 3 - Poborský, Vacek, Bláža, 2 - J. Hlavsa, K. Hubený, Jarůšek, Rypka, Chaloupka. 

 
Zápasy
Muži A | pátek 14.06.2024, 18:00
SK Roudnice nad Labem - SK Ervěnice - Jirkov
6:1 (4:1)
 
Muži B | sobota 15.06.2024, 10:45
FK Chuderov - SK Roudnice nad Labem B
10:1 (2:0)
 
Aktuální články
Příprava áčka zahájena

Fotbalisté SK Roudnice nad Labem A zahájili v úterý 9. července přípravu na nový ročník I. A třídy. V domácím areálu přivítal...

 
Změna. Novým koučem je Pekař

Fotbalisty SK Roudnice nad Labem A povede v novém soutěžním ročníku Jakub Pekař (r. 1984), který nahradí Lukáše Mücka. Ten šéfoval...

 
Odešel Petr Týma

Jsou zprávy, které se nepíšou lehce. V sobotu 29. června zemřel ve věku 54 let po dlouhé těžké nemoci Petr Týma. S fotbalem začínal na...

 
V Roudnici se utká Slavia s Pardubicemi
 
Hanba béčka
 
Na závěr vysoká výhra, hattrick Bláži
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Vyžlovku vybrala jen čtrnáctka
 
Odešel Petr Richter
 
Béčko proti Heřmanovu třikrát vedlo, ale muselo až do penalt
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS