Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Změna. Novým koučem je Pekař

07.07.2024 | lap

Fotbalisty SK Roudnice nad Labem A povede v novém soutěžním ročníku Jakub Pekař (r. 1984), který nahradí Lukáše Mücka. Ten šéfoval týmu od letošního 10. dubna, kdy přešel od B výběru. Vedení SKR mu děkuje za práci a přeje hodně úspěchů v další činnosti. 

Jakub Pekař  se vrací na lavičku SK Roudnice po téměř třech letech. Naposledy totiž vedl tým v roce 2021. Po duelu duelu 10. kola I. A třídy v Bílině (1:0) však na lavičce SK Roudnice na vlastní žádost skončil. V SKR předtím působil od července 2019. Nového kouče jsme pro web SKR krátce vyzpovídali. 

Kdy přišla nabídka trénovat SK Roudnice A? A zvažoval jste ji dlouho?
Nabídka přišla ve středu a musím přiznat, že moje první reakce nebyla úplně pozitivní. Nechal jsem si čas na rozmyšlenou a po zvážení všech pro a proti nakonec v sobotu souhlasil.

Proč jste nakonec souhlasil, co vlastně rozhodlo?
Když jsem se podíval na soupisku, kde je většina hráčů, kteří prošli v docela nedávné době Fotbalovou Farmou. Ty kluky mám fakt rád, s trenéry k nim máme vztah a chceme jim prostě dál pomáhat v jejich kariérách. Dalším důvodem je návaznost na FF. Chceme dát klukům, kteří ještě třeba nejsou úplně připravení na vyšší soutěže, možnost se aklimatizovat v dospělém fotbale a být jim nápomocni v pro ně složitém období přechodu z dorostu. Chceme je udržet v náročném, konkurenčním, ale spravedlivém prostředí, tak aby se mohli dále fotbalově rozvíjet a zlepšovat.

Sledoval jste roudnický tým v sezoně?
Několik domácích utkání jsem viděl a kluky znám z působení na Farmě nebo z dřívějšího působení v Roudnici. V týmu jsou možná tři kluci, se kterými jsem ještě nespolupracoval.

Příprava nebude dlouhá, na co se hráči mohou těšit?
Příprava bude trvat zhruba měsíc. Začínáme v úterý 9. července. Trénovat budeme třikrát týdně. Díky vedoucímu Davidu Kindlovi máme domluvená i nějaká přípravná utkání (doma 20. 7. Kralupy n. V, venku 27. 7. Baník Most-Souš B a generálka doma s Kladnem B - pozn. aut.), takže vše proběhne standardně.

Co od nové sezony čekáte?
Chceme zlepšovat nejen naše mladé hráče. To je náš hlavní cíl. Jsem rád, že v tom jsme s vedením za jedno. Chceme hrát zajímavý a rychlý fotbal tak, aby bavil diváky i nás. Samozřejmě chceme patřit k lepším týmům v tabulce, ale nějaká velkohubá prohlášení ode mě teď nečekejte. Chceme se fotbalem hlavně bavit.

S kým budete u týmu spolupracovat?
Chtěl bych poměrně velký realizák, abychom to všechno zvládli. Mými nejbližšími by měli být Jaromír Hubený a Petr Škoda. Dále nám bude pomáhat Saša Valina a v případě potřeby kolegové z Farmy. Jsem domluvený i s některými trenéry mládeže SKR, kteří by nám mohli v určitých chvílích pomoci. Samozřejmě nesmím zapomenout na Davida Kindla.

Fungujete zároveň jako šéftrenér na FF VOŠ a SOŠ, půjde to skloubit?
Tohle spojení jsem si už zkusil a fungoval tak víc než dva roky. Vím, že to skloubit jde, ale na druhou stranu také vím, že to bude časově hodně náročné. Mám ale kolem sebe skvělé kolegy a doma rodinu, která mě v mé práci podporuje.

 
Zápasy
Muži A | pátek 14.06.2024, 18:00
SK Roudnice nad Labem - SK Ervěnice - Jirkov
6:1 (4:1)
 
Muži B | sobota 15.06.2024, 10:45
FK Chuderov - SK Roudnice nad Labem B
10:1 (2:0)
 
Aktuální články
Příprava áčka zahájena

Fotbalisté SK Roudnice nad Labem A zahájili v úterý 9. července přípravu na nový ročník I. A třídy. V domácím areálu přivítal...

 
Odešel Petr Týma

Jsou zprávy, které se nepíšou lehce. V sobotu 29. června zemřel ve věku 54 let po dlouhé těžké nemoci Petr Týma. S fotbalem začínal na...

 
Mück: Beru to jako úspěšnou práci

Fotbalisté SK Roudnice A obsadili v nedávno skončeném ročníku I. A třídy až 13. příčku, když nasbírali 32 bodů (10 - 1 - 19, 55:83). V...

 
V Roudnici se utká Slavia s Pardubicemi
 
Hanba béčka
 
Na závěr vysoká výhra, hattrick Bláži
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Vyžlovku vybrala jen čtrnáctka
 
Odešel Petr Richter
 
Béčko proti Heřmanovu třikrát vedlo, ale muselo až do penalt
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS