Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Roudnice a Bezděkov spolu

21.04.2021 | sk

Už je to jisté. Fotbalisté Roudnice a Bezděkova se v mužské kategorii spojí. Na základě vzájemné dohody obou klubů to potvrdilo dubnové jednání Výkonného výboru FAČR. V praxi to znamená, že od sezony 2021/2022 bude pod hlavičkou SK Roudnice B působit současný tým Bezděkova.

Spojením obou týmů v žádném případě nedojde k zániku SK Bezděkov. „V současné době se ještě dolaďují podmínky vzájemné spolupráce, ale na základních principech jsme domluveni. Naši fanoušci se tak mohou stále těšit na své oblíbené hráče, spolupráce s SK Roudnice nám však umožní okysličit kádr dravým mládím,“ prozradil předseda SK Bezděkov Antonín Job. 

Soutěžní utkání se tak i nadále budou hrát na stadionu SK Bezděkov a v časech, na který jsou bezděkovští příznivci zvyklí. „Bezděkov, stejně jako mnoho ostatních klubů, potřebuje řešit nedostatek hráčů v kategorii dospělých. Po zralé úvaze jsme se rozhodli jít cestou spolupráce s SK Roudnice, který má díky partnerství s VOŠ a SOŠ dostatek mladých talentovaných fotbalistů. Díky silným ročníkům, které budou nyní vycházet z kategorie dorostu, bychom chtěli těmto hráčům umožnit adaptaci na dospělý fotbal v I. B třídě a následně je posunout o nějakou tu soutěž výše,“ doplnil trenér SK Bezděkov Bedřich Matoušek (na snímku vlevo se současným trenérem A týmu SK Rce Jakubem Pekařem).

Jsem rád, že jsme se s vedením SK Bezděkov dokázali domluvit na spolupráci po mládeži i v dospělých. Spolupráce navazuje na naše vize zaměřené na výchovou mládeže," pochvaloval si i předseda SK Roudnice Petr Týma.

 S Bezděkovem spolupracujeme v kategorii přípravek, poté hrají talentované děti v SK ligu mladších žáků a divizi starších žáků. Po skončení žákovského věku odcházejí do partnerského klubu FF VOŠ a SOŠ Roudnice, kde nastupují v divizi dorostu a věřím, že v budoucnu se podaří postoupit do ligových soutěží. Tím, jak se v dalších letech budou do SK Roudnice z FF VOŠ a SOŠ vracet herně i populačně silnější ročníky, nastane možný problém s jejich uplatněním v mužském fotbale, resp. v uplatněním na odpovídající úrovni. Myslím si, že je škoda, aby např. divizní dorostenec hrál v okresních soutěžích, kde už není předpoklad dalšího zvýšení výkonnosti. A protože ne všichni dorostenci se mohou najednou včlenit do kádru I. A třídní Roudnice, tak je třeba, aby ti, kterým se to nepodaří, dostali možnost pokračovat na odpovídající úrovni. A to by mělo být právě v I. B třídě na Bezděkově, kde je připravená úzká spolupráce hráčů a samozřejmě i trenérů. Rád bych poděkoval všem členům obou klubů, kteří se podíleli na tomto, jak věříme, oboustranně výhodném spojení. A doufám, že tento krok přispěje i k celkovému rozvoji fotbalu na Podřipsku," dodal Petr Týma.

 
Aktuální články
Memoriál Vladimíra Betky pro Dynamo

Mezinárodní fotbalový turnaj - Memoriál Vladimíra Betky, který byl určený ktg. U10 (r. 2011 a ml.), ovládli hráči z Dynama České...

 
Valná hromada SK Roudnice

Sportovní klub Roudnice nad Labem zve své členy na zasedání valné hromady, která se uskuteční v pátek 25. června od 18 hodin v klubovně...

 
Roudnice remizovala s Litoměřickem

V dalším přípravném utkání remizovali fotbalisté SK Roudnice s Litoměřickem 1:1. V prvním poločase se dostali domácí do vedení,...

 
Na turnaji ÚKFS druhé místo pro U9
 
Fotogalerie: přípravka SK Rce U7 + U8 - Ústí
 
Dvanáctce v závěru došlo
 
Miniturnaj U10 s kvalitním obsazením
 
Remíza s rezervou Kladna
 
Poradili si se Spartou
 
Víkendové přípravy mládeže
 
Zápasy
Muži A | Sobota 10.10.2020, 10:15
FK Neštěmice - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Muži B | Neděle 27.10.2019, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vrbice - Vetlá
9:0 (4:0)
 
 
RSS