Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mikoláš: Sedmé místo je skvělé, ale za výkony by si kluci zasloužili být ještě výš

05.06.2024 | lap

Mezi nejlepší týmy ve své kategorii se dokázala probojovat roudnická přípravka U8, která si parádně vedla i v republikovém finále Planeo Cupu na stadionu SK Vysoké Mýto. V celkovém součtu totiž obsadila vynikající sedmou příčku a nechala za sebou celou řadu klubů z mnohem větších měst. Kromě zážitků z turnaje pro kluky mohlo být odměnou i setkání s patronem turnaje - nejlepším střelcem české historie Janem Kollerem.  

Finálového klání se zúčastnilo 24 týmů, které si vybojovaly postup z náročných kvalifikačních předkol. V základní skupině se hrálo systémem každý s každým, družstva umístěná po základní části na 1. a 2. místě jednotlivých skupin hrála Zlatou část turnaje, kde se započítával výsledek s mužstvem, s kterým ze stejné skupiny postoupila (tedy skóre ze vzájemného utkání). Obdobné to pak bylo i ve skupinách Stříbrné a Bronzové. V těchto nadstavbových skupinách se hrálo opět systémem každý s každým.

Roudnickým nadějím vyšel lépe první den, kdy čtyřikrát vyhrály a jednou remizovaly. O turnaji jsme si povídali s trenérem Václavem Mikolášem.  

Jak to vypadalo v sobotu?
První zápas jsme sice vyhráli velkým rozdílem, ale až do 10. minuty to bylo 1:1. Pak se ale ukázala síla a hlavně náš širší kádr a výsledek 8:2. Druhý zápas jsme hráli proti Petřín Plzeň. Kluci hráli ve skvělém tempu a vyhráli 10:0. To vše dokázali přenést i do třetího zápasu s Hlučínem 8:0. V dalším zápase s Přešticemi jsme ukázali naší sílu, když jsme prohrávali 1:3, ale dokázali jsme vyrovnat na 3:3. Trochu jsme si to zkomplikovali a šli tak do posledního zápasu s Bohemkou s nutností bodovat. Bohemka vedla 2:0, ale naše síla, nejen herní, ale i morální, byla fantastická. Konečný výsledek 7:3 byl nakonec pro Bohemku ještě mírný.

Vybojovali jste si tedy postup do skupiny nejlepších, jak to šlo tam?
V prvním utkání druhého dne jsme se utkali s FK Varnsdorf. Do utkání jsme měli skvělý vstup a vedli 2:0, bohužel jsme za tohoto stavu neproměnili obří šanci a hned z protiútoku inkasovali. Od té chvíle jsme přestali proměňovat úplně vše a soupeř naopak skoro ze všeho trestal. Konečný výsledek 2:6 byl pro nás dost krutý. Ve druhém zápase jsme se utkali s pozdějším vítězem Sigmou Olomouc, opět jsme vedli a nedokázali to dotáhnout. Výsledek 8:4 pro Sigmu. Po obědové pauze nás čekala pražská Sparta, zase jsme vedli, tentokrát už 3:1, ale byla z toho prohra 4:5. Pak jsme šli Baník Ostrava, klasicky jsme utkání dobře začali a vedli 1:0, Baník ale zabral a byla z toho prohra 2:7. Sparta Brno nás udolala 5:1. A nakonec přišla prohra 3:4 s Tempem. V tomto utkání jsme nedali snad 10 vyložených šancí, i třeba do prázdné branky. Koncovka nás trápila celý druhý den. Prostě nám zvlhl střelecký prach. 

Proč už se tak střelecky nedařilo?
Ty větší kluby mají přece jen vyrovnanější kádry, u nás se ti lepší hráči po čase uvaří. Tak to bylo i teď. No a když dochází síly, tak prostě už ten krok navíc, aby sis to lépe připravil pro střelu, neuděláš. A pak už třeba ten gól nedáš, i když o den dřív bys ho dal.

Na Podřipsku o víkendu nebylo ideální počasí, jaké to bylo na Planeu?
První den pršelo dopoledne, pak přestalo, ale druhý lilo s krátkými přestávkami vlastně pořád. Terény tedy byly také náročnější. Naštěstí jsme měli alespoň dvě sady dresů, takže jsme je prohodili. 

Kde jste byli ubytovaní?
To jsme měli zajištěné přes Dům dětí a mládeže, byli jsme společně s rodiči, což je podle nás lepší. Děti potřebují nějaký komfort a bylo by zbytečné, aby se třeba některým ještě stýskalo. Přece jen jsou to pořád v této kategorii děti. Byli jsme jedna parta a myslím, že to bylo vidět i na fotkách z turnaje nebo videích.   
  
Když se za finálovým turnajem ohlédneš, jsi spokojený?
Klukům patří velká pochvala. Ani v jednom ze zápasů jsme herně nepropadli. Udělali jsme roudnickému fotbalu velkou reklamu a dosáhli historického úspěchu, který bude těžké překonat. Děkujeme za velkou podporu přímo na místě rodičům a všem, co nás podporovali na dálku. Snad se za rok vrátíme ještě silnější. Vím, že ta sedmá příčka není špatná, ale pořád cítím, že jsme mohli skončit i ještě lépe. A kluci by si to za ty výkony i zasloužili.   

Výsledky SK Roudnice v základní skupině: Bohemians 7:3, Olšany 8:2, Petřín Plzeň 10:0, Hlučín 8:0, Přeštice 3:3. Zlatá skupina: Olomouc 4:8, Sparta Praha 4:5, Ostrava 2:7, Tempo Praha 3:4, Sparta Brno 1:5, Varnsdorf 2:6.

SK Roudnice nad Labem: Matěj Babyka, Tomáš Vokoun, Václav Mikoláš, Jakub Kiš, Štěpán Zouna, Samuel Jindráček, Matěj Šmejkal, Miloslav Doubrava, Antonín Rožec, Antonín Mikoláš. Trenéři: Václav Mikoláš, Milan Šmejkal. 

Celkové pořadí: 1. SK Sigma Olomouc, 2. FC Sparta Brno, 3. FC Baník Ostrava, 4. AC Sparta Praha, 5. FK Varnsdorf, 6. FC Tempo Praha, 7. SK Roudnice, 8. TJ Sokol Olšany u Prostějova, 9. SK FC Hlučín, 10. ČAFC Praha, 11. FK Meteor Tábor, 12. CU Bohemians Praha, 13. SK Jičín, 14. SK Vysoké Mýto, 15. SC Xaverov Horní Počernice, 16. FK Hodonín, 17. FO Lanškroun, 18. MFK Chrudim, 19. FK Ústí nad Labem, 20. FK Česká Třebová, 21. SK Polaban Nymburk, 22. TJ Přeštice, 23. FK Benešov, 24. SK Petřín Plzeň.  

Nejlepší hráč turnaje: Filip Šára (TJ Přeštice), nejlepší střelec: Dominik Váňa (FC Baník Ostrava), nejlepší brankář: Adam Talián (FK Meteor Tábor).

 
Zápasy
Muži A | pátek 14.06.2024, 18:00
SK Roudnice nad Labem - SK Ervěnice - Jirkov
6:1 (4:1)
 
Muži B | sobota 15.06.2024, 10:45
FK Chuderov - SK Roudnice nad Labem B
10:1 (2:0)
 
Starší žáci A | neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
Přípravka 2005 | neděle 13.09.2015, 14:00
SK Roudnice nad Labem - FK Louny
33:9 (22:5)
 
Aktuální články
Hanba béčka

Ne, prostě ne! Za časů autorova aktivního působení by tým z I. B třídy, který navíc "bojuje" o udržení, nedostal desítku ani od...

 
Na závěr vysoká výhra, hattrick Bláži

Poslední zápas sezony v domácím prostředí zvládli, s chutí si proti SK Ervěnice-Jirkov zastříleli, ale spokojeni být nemohou. Boj do...

 
Víkendový program týmů z Roudnice

Přehled zápasů roudnických družstev na víkend 14. - 16. června. První tým mužů (I. A třída) hraje doma už v pátek od 18 hodin s SK...

 
Vyžlovku vybrala jen čtrnáctka
 
Odešel Petr Richter
 
Béčko proti Heřmanovu třikrát vedlo, ale muselo až do penalt
 
Starší žáci naposledy doma bodovali
 
Dvanáctka vyhrála v předstihu divizi
 
Velké herní zklamání v Děčíně
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS