Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Paráda, do finále Planeo Cupu také U10

08.11.2023 | lap

Pět výher, jedna remíza a jedna prohra. To muselo na postup do květnového finále Planeo Cupu stačit. A také stačilo! Fotbalový výběr SK Roudnice nad Labem ktg. U10 (r. 2014) zvládl poslední kvalifikaci v České Lípě skvěle a probojoval se společně s Libercem a Varnsdorfem mezi nejlepších 24 týmů ve své kategorii.  

Pavlína Nováková Ščasná (trenérka SK Roudnice): Na závěrečné kvalifikační kolo jsme s týmem odcestovali plni odhodlání a víry v postup na finálový turnaj Planeo Cupu. Dostat se mezi 24 nejlepších týmů v republice totiž byl náš dlouhodobý cíl. Byla nám nalosována skupina v České Lípě, kde jsme se postupně utkali s týmy z Litvínova, Varnsdorfu, Ústí nad Labem, Liberce, Děčína, Jablonce a domácí České Lípy. Jak jsme očekávali, hned úvodní čtyři zápasy byly v boji o postup klíčové. 
 
V prvním utkání jsme byli ještě svázáni nervozitou a po jasné převaze dokázali soupeře z Litvínova zlomit až v závěru, těsná výhra 1:0 však byla velmi cenná. Následovalo utkání proti jednomu z favoritů celé skupiny Varnsdorfu. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, byli jsme celé utkání lepší, ale bohužel jsme nedokázali udržet vedení 3:1 a soupeř potrestal všechny naše chyby. Prohráli jsme tak 4:3. Následoval soupeř z Ústí nad Labem, jehož hráči byli mnohem vyšší a vyspělejší, než jsou ti naši. My si zároveň byli vědomi jejich velmi dobrého vstupu do turnaje, kdy vedle vítězství s Děčínem měli na svém kontě i překvapivou remízu 1:1 s dalším spolufavoritem z Liberce. Toto utkání se tak z našeho pohledu ukázalo jako rozhodující. Naši hráči se ale po smolné prohře s Varnsdorfem dokázali rychle oklepat a přes aktivní napadání a nepříjemnou hru soupeře šli rychle do vedení a to udrželi po celý zápas. Proti Liberci hrajeme poměrně často a o jejich kvalitách víme, toto utkání bylo asi jediné, kdy nás soupeř přehrával. Kluci ale měli po celý turnaj obrovskou touhu uspět, což se ukázalo i v tomto zápase. A byť měl soupeř převahu a více šancí, i my jsme nakonec mohli vyhrát a dvakrát dokonce zacinkala tyč. Bod po remíze 2:2 jsme ale brali, vědomi si povinnosti vyhrát poslední tři zápasy. Utkání s Děčínem, Jabloncem a Českou Lípou jsme ale bez větších problémů zvládli a v obrovské euforii slavili postup mezi 24 nejlepších!
 
Kluci si pak s chutí došli pro pohár a diplom, k překvapení nás všech to byly ceny za první místo v celém turnaji. Radost kluků, trenérů a fanoušků pak byla nepopsatelná! Děkujeme klukům za skvělou reprezentaci našeho klubu, ale velký dík patří i rodičům a všem fanouškům za nádhernou atmosféru, kterou nám během turnaje připravili. Za tímto postupem však stojí spousta celoroční práce a nadšení, ale také najetých kilometrů na kvalitně obsazované turnaje, které tým po celý rok absolvuje.

Výsledky SK Roudnice: Litvínov 1:0, Varnsdorf 3:4, Ústí n. L. 4:1, Liberec 2:2, Děčín 4:1, Jablonec 6:1, Č. Lípa 10:0. 

Z SK Roudnice si tak zahrají republikové finále Planeo Cupu už dva výběry (U8 a U10), třetí (U12) bude mít šanci vybojovat postup v úterý 14. 11. od 10 hodin doma Pod lipou.

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Z Kotliny vydolovala body jen čtrnáctka

V dalším divizním kole se starší žáci SK Roudnice nad Labem představili ve Varnsdorfu, kde byli úspěšní jen napůl. Patnáctka podlehla o...

 
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS