Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

S trenérem Pavlem Hoznédlem o nevydařeném roudnickém podzimu

01.12.2023 | lap

Podzimní bída. Jinak mistrovský podzim fotbalistů SK Roudnice nad Labem A v letošním ročníku I. A třídy asi pojmenovat ani nelze. Zisk 12 bodů při vysoce pasivním skóre 24:47 znamená jediné - celek z Podřipska se krčí na předposlední 15. příčce. Nejen o příčinách tohoto nezdaru jsme se bavili s trenérem Pavlem Hoznédlem. 

To umístění je propadák, to se asi shodneme, ale proč? Vždyť po letní přípravě a výsledcích v ní to vypadalo dobře.
Začalo to už po druhém kole, kdy se to začalo nabalovat. Přišla zranění, nemoci, odchody důležitých hráčů. Po čtvrtém kole skončil Slavíček, po šestém Holcman, což byly nečekané ztráty, které přišly vlastně z ničeho nic. To ale asi potkává i jiné mančafty, ale s tím, jak je ten náš tým mladý, tak to prostě neuměl ustát. To jde ovšem i na náš vrub, my jsme u týmu byli, my si ho vybrali, my jsme s tím asi možná měli i počítat. 

Pokud jsem dobře počítal, tak se na podzim v zápasech áčka protočilo 28 hráčů. Není to moc?
Podobné číslo jsme měli i před rokem, teď jsme to chtěli ustálit na menším počtu, ale jak jsem zmínil, vynutily si to okolnosti. Museli jsme tak sahat do béčka, kde naštěstí kluci jsou a někteří byli ochotní chodit. Za to jim patří dík. Samozřejmě by bylo ideální mít nějakou patnáctku, šestnáctku stálých fotbalistů, jenže to se nám nepovedlo. A dostali jsme i hodně červených, celkem pět. Dvě byly za fauly, tři za komentáře, z toho dvě pro realizák. To také není vhodné. 

Většina zápasů ale nevypadala špatně, často jste to byli vy, kdo tvořil hru.  
Dělali jsme si analýzu, kterou má vedení k dispozici, no a z té nám třeba vypadlo, že v devíti zápasech jsme vedli, takže dotáhnout je, máme 27 bodů. Což už by bylo samozřejmě lepší. Jenže získali jsme 12. Asi ještě pamatujete předposlední zápas s Děčínem, vedli jsme 3:0, ale prohráli 3:4. I když měl Děčín víc šancí, byl jedním z nejlepších týmů, co jsme na podzim potkali, tak takový náskok se prostě musí udržet. A co je nám platné, že jsme třeba lepší na balonu, trenéři soupeřů nás po utkání pochválí, když nemáme body. Určitě nebudeme nějak výrazně měnit styl hry, najednou všechno odkopávat do pole, ale osobní zodpovědnost v obranné fázi zlepšit musíme.  
 
Bylo vůbec něco, co bylo na podzim pozitivní, třeba tréninková morálka?
Přemýšlel jsem nad tím, ale opravdu mě nic nenapadlo. A co se týká tréninků, tak čísla nelžou. Není to dobré. Nikdo z kluků neměl 100% účast, tři, čtyři se dostali k 90%. To je strašně málo. Za téměř půl roku máme kolem 40 tréninků, ale ti nejlepší se dostaví na nějakých 35. Když si vezmu, že většina kluků přišla z fotbalové farmy, kde mají podobné číslo za měsíc a půl, tak je to velký rozdíl. Na tréninku se dělá parta, hněte se těsto, ze kterého pak vzniká tým, kde maká jeden za druhého. 

Ani jeden zápas jste neodehráli s nulou, to byla tak špatná defenziva?
To mě překvapuje, protože třeba na jaře to fungovalo solidně a i v přípravě to nebylo špatné. Co se ale dělo teď, to nechápu. My jsme opravdu soupeřům často vyloženě nahráli. Naše chyby byly až dětinské. Asi ani nebudu nikomu dávat návod, jak na nás, ale leckdy bylo jasné, že stačí nakopnout dlouhý míč na naši polovinu a my už trnuli, co z toho bude. Nebyl nikdo, kdo by to ze stopera řídil. A bylo jedno, jestli jsme hráli vzadu na tři, čtyři, nebo by tam bylo šest stoperů. Tomu se v zimní pauze také musíme pověnovat. 

Nastříleli jste 24 branek, z toho Bláža s Klimentem po sedmi. Čekali jste od nich víc?
To se musíme vrátit na začátek. David Bláža byl šest kol zraněný a neabsolvoval ani celou letní přípravu. Petr Kliment byl také často mimo, musel užívat antibiotika. Do toho Adam Brůža mohl naskakovat jen každý druhý zápas. Prostě všechno se to sečetlo. 

Při pohledu na tabulku jsou jasně první Dobroměřice se 44 body, jsou opravdu o tolik lepší?
Tam to byl jeden z těch zápasů, kdy jsme to otočili a vedli, abychom nakonec těsně padli. Celkově to ale podle mě byl jeden z nejkvalitnějších zápasů, bohužel jsme udělali individuální chyby. Dobroměřice mají ale určitě kvalitu, když se třeba podíváme na tabulku střelců, tak Exner dal 27 gólů, Holman 13, takže síla v ofenzivě je velká. Chtějí postoupit, udělaly pro to dost a těžko si to nechají utéct. 

V průběhu podzimu přišel i okamžik, kdy jste prý nabídli rezignaci. Je to tak?
To bylo trochu složitější. Jeden zápas vyšel, člověk věřil, že to byl ten potřebný zvrat, jenže v dalším přišly zase naivní chyby, které to hodily dolů. To mě ubíjelo. Nabídli jsme společně vedení, že nemusíme být nutně v těch svých funkcích, že by třeba pomohl nějaký lepší motivátor, přišel jiný impuls, ale zároveň jsme nechtěli končit a nechat v tom mančaft. Práce s ním mě pořád baví, vidím tam potenciál. Přes zimu bychom potřebovali posílit i v realizáku. Uvidíme, s vedením si sedneme a vyhodnotíme to. V hledáčku máme také posily, konkrétní nebudu, ale záleží hlavně na tom, jaké budou možnosti klubu. 

Bez ohledu na to, jak schůzka dopadne, přípravu má SK naplánovanou?
Jasně. Nějaký individuál přijde hráčům v prosinci, něco před svátky a pak v lednu. Oproti minulosti ale budeme chtít od kluků data. Aby zkrátka ukázali, co skutečně odběhali. Na hřišti bychom měli začít 16. ledna, dvakrát až třikrát týdně. Do toho také přípravné zápasy, kterých jsme nasmlouvali sedm. Soupeře máme kvalitní. 

Výsledky SK Roudnice: Mojžíř 2:1, Dobroměřice 2:3, Lovosice 1:6, Dušníky 2:4, Rumburk 1:3, Pokratice-Litoměřice 0:5, Libouchec 2:5, Nové Sedlo 2:1, Strupčice 3:2, Spořice 0:3, Horní Jiřetín 0:2, Šluknov 3:1, Bílina 1:3, Děčín 3:4, Ervěnice - Jirkov 2:4.

Střelci: 7 - Kliment, Bláža, 2 - Brůža, Slavíček, 1 - Hlavsa, Hubený, Hrbáček, Rubín, Vacek, Ivanič.

Nejvytíženější hráči: Malý (1242 minut), Ryska (1015), Vacek (976), Hrbáček (952).

Nejvíce ŽK: 4 - Hrbáček, Kliment, 3 - Husák, Brůža, Bláža, 2 - J. Hlavsa, K. Hubený, Jarůšek, Kulhan, Poborský, Ryska, Dobiáš, Malý. ČK: Vacek 2, J. Hlavsa + Slezák, Kindl (oba realizační tým).

Přípravná utkání SKR 2024: 20. 1. Most - Souš B, 27. 1. Kladno B, 3. 2. Pšovka Mělník, 10. 2. Brná, 17. 2. Kralupy n. Vl., 24. 2. FK Mělník, 2. 3. Jílové.

 
Zápasy
Muži A | sobota 18.11.2023, 13:30
SK Ervěnice - Jirkov - SK Roudnice nad Labem
4:2 (1:1)
 
Muži A | sobota 09.03.2024, 14:30
TJ Mojžíř - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | neděle 19.11.2023, 13:30
SK Roudnice nad Labem B - FK Chuderov
1:3 (1:1)
 
Muži B | neděle 10.03.2024, 14:30
SK Roudnice nad Labem B - FK Schoeller Křešice
 
Aktuální články
Drama se šťastným koncem

Tentokrát měli namále. Futsalisté SK Roudnice nad Labem vydřeli tři body s Benešovem až těsně před koncem, kdy o jejich těsné výhře...

 
Béčko dostalo od Lenešic čtyřku

Bídná koncovka. Především ta byla důvodem, proč fotbalisté SK Roudnice v dalším přípravném duelu neuspěli. Na domácí umělce podlehli...

 
Přestřelka v přípravě s Mělníkem

Celkem 12 branek bylo k vidění v dalším přípravném utkání fotbalistů SK Roudnice nad Labem A. Ti na domácí umělce porazili v sobotním...

 
Áčko s Mělníkem, béčko s Lenešicemi
 
Rezerva si v další přípravě zastřílela
 
Béčko přivítá Mšené - lázně
 
Roudničtí vyloupili i Sapu
 
V souboji B týmů úspěšnější Roudnice
 
Hoznédl: Nehráli jsme druhé housle
 
Áčko s Brnou až od 17 hodin
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS