Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj přípravek pomáhal

06.09.2023 | lap

Na stadionu SK Roudnice nad Labem Pod lipou se první zářijovou neděli představilo 16 týmů přípravek, které soupeřily o co nejlepší umístění při letošním charitativním Š. Majda Cupu, který se uskutečnil zároveň k uctění památky Vladimíra Betky - bývalého dlouholetého hráče, funkcionáře i trenéra SK Roudnice, sekretáře komise mládeže na fotbalovém svazu, zakladatele Kouba Cupu a člověka, který stál např. u zrodu Mc Donald’s Cupu.

Pořadatelé z SKR se turnajem snažili přispět i na léčbu malé Magdalénky, což se také podařilo. Na dobrovolném startovném a vstupném vybrali od rodičů, návštěvníků i dalších subjektů celkem 90 100 korun. "Ta částka nás překvapila, ukázalo se, že lidé ještě dokážou pomáhat potřebným. A to nám ještě po ukončení sbírky přibylo dalších 10 000. Moc si toho od vás všech vážíme," dodali při vyhlášení výsledků pořadatelé.   

Magdalénka je krásná, usměvavá a velmi pozitivní holčička. Bohužel i přes to, že jí budou zanedlouho tři roky, velmi výrazně zaostává za svými vrstevníky. Sama se přetočí na oba boky, hýbe hlavičkou na obě strany, krátce vydrží ve vzporu na bříšku. Ostatní pohybové dovednosti zatím neovládá – neplazí se, nesedí, nestojí. Během svého krátkého života již prošla několika hospitalizacemi ve fakultní nemocnici Motol, kde se na neurologickém oddělení stále snaží přijít na to, proč je její vývoj tolik opožděný. Důvod zatím není známý, avšak stále se po něm pátrá. V současné době se Magdička neobejde bez pomoci druhé osoby. Největší potíž je, že téměř vůbec nepoužívá ruce. Proto navštěvuje se svými rodiči ergoterapii, která by jí měla pomoci zvětšit povědomí o svých ručičkách, aby je používala. Dále pravidelně navštěvuje fyzioterapeutky v Motole a ve Slaném, kde cvičí Vojtovu metodu, Bobath koncept a Feldenkreis. Od května do července navštěvovala Hipoterapii v Bohnicích, která nejen, že se jí velmi líbila, ale především jí pomáhala. Jelikož v tuto chvíli není jasná diagnóza, která by pomohla s řešením, musí se veškerá energie vložit do pravidelného cvičení, protahování, nabízení hry, aby měla Magdalénka v rámci možností co nejlepší život.

V turnaji čekal obě kategorie (U8 i U9) stejný herní systém, tedy jedna skupina, ve které se utkal každý s každým v zápasech na 1x15 minut. 

V kategorii U8 (r. 2016) byl nejlepší domácí výběr SK Roudnice, druhý skončil AFK Hořín a třetí FK Junior Děčín. Další umístění: FK Viktoria Žižkov, SK Ervěnice-Jirkov, SK Bezděkov, FK Litoměřicko - žlutá, FK Litoměřicko - modrá. 

Výsledky Roudnice: Hořín 8:1, Ervěnice-Jirkov 11:1, Děčín 9:1, Litoměřicko žlutá 15:0, Litoměřicko modrá 9:1, Viktoria Žižkov 7:0, Bezděkov 9:2.

V kategorii U9 (r. 2015) zvítězil výběr FA Velvary před Roudnicí a FK Neratovice-Byškovice. Na dalších příčkách pak skončily celky: FK Litoměřicko, FK Junior Děčín, FK Baník Most-Souš, Sahara Vědomice a TJ Byšice.

Výsledky Roudnice: Neratovice-Byškovice 4:1, Vědomice 4:4, Děčín 4:3, Byšice 5:1, Litoměřicko 6:4, Most-Souš 4:1, Velvary 5:5.

 
Zápasy
Muži A | pátek 14.06.2024, 18:00
SK Roudnice nad Labem - SK Ervěnice - Jirkov
6:1 (4:1)
 
Muži B | sobota 15.06.2024, 10:45
FK Chuderov - SK Roudnice nad Labem B
10:1 (2:0)
 
Starší žáci A | neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
Přípravka 2005 | neděle 13.09.2015, 14:00
SK Roudnice nad Labem - FK Louny
33:9 (22:5)
 
Aktuální články
Hanba béčka

Ne, prostě ne! Za časů autorova aktivního působení by tým z I. B třídy, který navíc "bojuje" o udržení, nedostal desítku ani od...

 
Na závěr vysoká výhra, hattrick Bláži

Poslední zápas sezony v domácím prostředí zvládli, s chutí si proti SK Ervěnice-Jirkov zastříleli, ale spokojeni být nemohou. Boj do...

 
Víkendový program týmů z Roudnice

Přehled zápasů roudnických družstev na víkend 14. - 16. června. První tým mužů (I. A třída) hraje doma už v pátek od 18 hodin s SK...

 
Vyžlovku vybrala jen čtrnáctka
 
Odešel Petr Richter
 
Béčko proti Heřmanovu třikrát vedlo, ale muselo až do penalt
 
Starší žáci naposledy doma bodovali
 
Dvanáctka vyhrála v předstihu divizi
 
Velké herní zklamání v Děčíně
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS