Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj přípravek pomáhal

06.09.2023 | lap

Na stadionu SK Roudnice nad Labem Pod lipou se první zářijovou neděli představilo 16 týmů přípravek, které soupeřily o co nejlepší umístění při letošním charitativním Š. Majda Cupu, který se uskutečnil zároveň k uctění památky Vladimíra Betky - bývalého dlouholetého hráče, funkcionáře i trenéra SK Roudnice, sekretáře komise mládeže na fotbalovém svazu, zakladatele Kouba Cupu a člověka, který stál např. u zrodu Mc Donald’s Cupu.

Pořadatelé z SKR se turnajem snažili přispět i na léčbu malé Magdalénky, což se také podařilo. Na dobrovolném startovném a vstupném vybrali od rodičů, návštěvníků i dalších subjektů celkem 90 100 korun. "Ta částka nás překvapila, ukázalo se, že lidé ještě dokážou pomáhat potřebným. A to nám ještě po ukončení sbírky přibylo dalších 10 000. Moc si toho od vás všech vážíme," dodali při vyhlášení výsledků pořadatelé.   

Magdalénka je krásná, usměvavá a velmi pozitivní holčička. Bohužel i přes to, že jí budou zanedlouho tři roky, velmi výrazně zaostává za svými vrstevníky. Sama se přetočí na oba boky, hýbe hlavičkou na obě strany, krátce vydrží ve vzporu na bříšku. Ostatní pohybové dovednosti zatím neovládá – neplazí se, nesedí, nestojí. Během svého krátkého života již prošla několika hospitalizacemi ve fakultní nemocnici Motol, kde se na neurologickém oddělení stále snaží přijít na to, proč je její vývoj tolik opožděný. Důvod zatím není známý, avšak stále se po něm pátrá. V současné době se Magdička neobejde bez pomoci druhé osoby. Největší potíž je, že téměř vůbec nepoužívá ruce. Proto navštěvuje se svými rodiči ergoterapii, která by jí měla pomoci zvětšit povědomí o svých ručičkách, aby je používala. Dále pravidelně navštěvuje fyzioterapeutky v Motole a ve Slaném, kde cvičí Vojtovu metodu, Bobath koncept a Feldenkreis. Od května do července navštěvovala Hipoterapii v Bohnicích, která nejen, že se jí velmi líbila, ale především jí pomáhala. Jelikož v tuto chvíli není jasná diagnóza, která by pomohla s řešením, musí se veškerá energie vložit do pravidelného cvičení, protahování, nabízení hry, aby měla Magdalénka v rámci možností co nejlepší život.

V turnaji čekal obě kategorie (U8 i U9) stejný herní systém, tedy jedna skupina, ve které se utkal každý s každým v zápasech na 1x15 minut. 

V kategorii U8 (r. 2016) byl nejlepší domácí výběr SK Roudnice, druhý skončil AFK Hořín a třetí FK Junior Děčín. Další umístění: FK Viktoria Žižkov, SK Ervěnice-Jirkov, SK Bezděkov, FK Litoměřicko - žlutá, FK Litoměřicko - modrá. 

Výsledky Roudnice: Hořín 8:1, Ervěnice-Jirkov 11:1, Děčín 9:1, Litoměřicko žlutá 15:0, Litoměřicko modrá 9:1, Viktoria Žižkov 7:0, Bezděkov 9:2.

V kategorii U9 (r. 2015) zvítězil výběr FA Velvary před Roudnicí a FK Neratovice-Byškovice. Na dalších příčkách pak skončily celky: FK Litoměřicko, FK Junior Děčín, FK Baník Most-Souš, Sahara Vědomice a TJ Byšice.

Výsledky Roudnice: Neratovice-Byškovice 4:1, Vědomice 4:4, Děčín 4:3, Byšice 5:1, Litoměřicko 6:4, Most-Souš 4:1, Velvary 5:5.

 
Aktuální články
V Neratovicích se mladším žákům nedařilo

Po minulém úspěšném víkendu tentokrát mladší žáci SK Roudnice nad Labem vyšli naprázdno. V divizních duelech prohráli v Neratovicích....

 
Další promarněná šance na body

Ještě ve 40. minutě vedli, ale v poločase už měli jednogólové manko. Fotbalisté SK Roudnice nad Labem B nezvládli domácí okresní derby a...

 
Konečně to vyšlo i venku

Přerušili černou sérii a konečně vybojovali další tři body. Fotbalisté SK Roudnice nad Labem porazili Nové Sedlo na jeho hřišti 2:1. Na...

 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Z Ruzyně přiletěly příděly
 
Mladší žáci nepovolili soupeři ani bod
 
S Libouchcem zase v oslabení
 
Matoušek: Nejsme pro soupeře nebezpeční
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Zápasy
Muži A | sobota 30.09.2023, 10:15
TJ Nové Sedlo - SK Roudnice nad Labem
1:2 (0:1)
 
Muži A | neděle 08.10.2023, 16:00
SK Roudnice nad Labem - Sportovní klub Strupčice
 
Muži B | neděle 01.10.2023, 16:00
SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol České Kopisty
2:3 (1:2)
 
Muži B | neděle 08.10.2023, 16:00
TJ Žitenice - SK Roudnice nad Labem B
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS