Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vilánek: Když je po deseti minutách rozhodnuto, tak to pro rozvoj není ideální

29.12.2023 | lap

Ze žákovských výběrů SK Roudnice nad Labem byli na podzim nejlepší. Fotbalisté kategorie U12 totiž ovládli divizní skupinu B s 36 body (12 - 0 - 1, 151:22) před trojlístkem Dukla Praha, Viktorka Žižkov, Neratovice - Byškovice (všichni 31). Hlavní trenér Roman Vilánek tak nemá důvod k nespokojenosti.

"To určitě ne, ale než se pustíme do dalšího hodnocení, tak dovol, abych popřál všem našim příznivcům krásné svátky a hodně zdraví v Novém roce. A co se týče umístění, tak samozřejmě spokojeni jsme, protože přezimujeme v čele ČDŽ U12 sk. B pouze s jednou prohrou. S čím spokojeni nejsme, to je velký rozdíl ve výkonnosti mezi jednotlivými celky. Jsou zápasy, na které cestujeme přes dvě hodiny a po deseti minutách je rozhodnuto, což pro rozvoj kluků není zrovna ideální.

Který zápas byl z tvého pohledu na podzim nejpovedenější, který naopak?
Mezi povedené zápasy lze považovat určitě utkání proti Dukle Praha, kdy vyšla hlavně první třetina. V té se klukům dařilo vše a navíc na nich byla vidět strašná chuť porazit favorita naší skupiny. Další povedený zápas byl v Karlových Varech proti technicky velice šikovným klukům. Naopak jako nepovedené utkání beru zápas v Neratovicích, kde to od nás nebyl kombinační fotbal, o který se snažíme, ale jen nakopávaná a samý souboj, což nám moc nevyhovuje a ani o takový způsob hry neusilujeme.

Vedete tabulku, kdo patří k dalším favoritům?
Mezi favority řadím pražské týmy Dukly a Viktorky Žižkov, Neratovice a nás. Doufám, že si formu přeneseme i do jarní poloviny a uděláme vše pro to, abychom se udrželi na první příčce.

Kdo tým svými výkony táhne?
Máme kádr 19 hráčů a vyzdvihovat dva, tři jednotlivce by určitě nebylo fér. Navíc u dětí bývá výkonnost dost proměnlivá, takže se dá říct, že každý zápas zazáří někdo jiný.

Téměř dvacítka hráčů je porce, chodí v takovém počtu i na tréninky?
Tréninková docházka je u většiny velmi dobrá a konkurence v týmu je v tomto ohledu velkou výhodou, ale najdou se i jedinci, kteří musejí docházku zlepšit a doufám, že to na jaře od nich bude mnohem lepší.

Jste sice první, ale všechno určitě není dokonalé. Co musíte zlepšit?
Určitě musíme zapracovat na koncovce. I když máme průměr přes 11 gólů na zápas, šancí je snad pětinásobek. A další, co bychom potřebovali zlepšit, je pohyb bez míče. Jinak samozřejmě pracujeme na technickém i fyzickém rozvoji hráčů, ale vše se snažíme dělat herní formou.

Překvapilo vás vůbec něco v průběhu podzimní části?
Jak už jsem zmiňoval v úvodu, velké rozdíly ve výkonnosti jednotlivých družstev.

Co čeká hráče v zimní přípravě?
Nově nás čeká zimní soustředění a jinak standardně dvakrát v týdnu trénink na UMT a jednou v tělocvičně. No a k tomu víkendové přípravné zápasy.

Do další části zůstane kádr pohromadě?
Žádný velký pohyb v kádru neočekávám, i když registrujeme zájem o naše kluky, z nichž někteří jezdí občas trénovat třeba na Spartu nebo Slavii. Máme dohodu, že prozatím v Roudnici zůstanou. Pokud by se někdo rozhodl odejít, tak mu ale určitě bránit nebudeme. Co se týká posílení mužstva, tak nikoho úplně nehledáme, což neznamená, že se někdo šikovný nemůže objevit. Musí to však dávat smysl hráči, ale také týmu.

Výsledky SK Roudnice: Sokolov 10:2, Cheb 18:0, Děčín 6:1, Dukla Praha 6:4, Česká Lípa 12:2, Střešovice 5:1, Neratovice - Byškovice 4:5, Karlovy Vary 7:2, Viktorka Žižkov 3:2, Most - Souš 7:0, Chomutov 16:2, Varnsdorf 31:0, Litvínov 26:1. 

Nejlepší střelci SKR: 42 - Fiala, 24 - Špiner, 15 - Stuchlý, 12 - Doubrava, 10 - Kumpricht, Bulíř.

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Z Kotliny vydolovala body jen čtrnáctka

V dalším divizním kole se starší žáci SK Roudnice nad Labem představili ve Varnsdorfu, kde byli úspěšní jen napůl. Patnáctka podlehla o...

 
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS