Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gruncl: Překvapuje mě, kam posouváme hranici věty: "To nešlo nedat"

21.12.2023 | lap

Po podzimní části divize B jsou fotbalisté SK Roudnice nad Labem ktg. U14 na 12. místě osmnáctičlenné tabulky (v čele je Dukla Praha - 45 bodů, 2. Most 37, 3. Žižkov 34), když ve čtrnácti zápasech nasbírali 16 bodů (5 - 1 - 8, 39:52). S tím není trenér Kamil Gruncl příliš spokojený.

"To opravdu ne, s umístěním spokojení nejsme. Herně to byla velice vydařená sezona, ale nedaří se nám zápasy zvládat výsledkově, chceme na tom do U15 zapracovat.

Kde tedy vidíš největší nedostatky?
Myslím, že přechod na velké hřiště většinu týmu nakopl k lepším výkonům. Odehráli jsme 90 procent zápasů tak, jak chceme hrát. Ale trápí nás efektivita, na každou branku se strašně nadřeme a spálíme u toho 10 naprostých loženek. Takže zlepšit je třeba jednoznačně finální fázi, naučit se řešit situace až do gólu.

Který zápas byl nejpovedenější a který naopak?
Začal bych tím nejhorším. To byl zápas s Mostem, tam jsme se vlastně za 80 minut nedostali do hry, byli jsme jen diváky. A nejlepší? Těch bylo dost. Ještě to úplně nehodnotím výsledkově, i když samozřejmě každé vítězství v U14 klukům dodává velké sebevědomí a hlavně radost, kvůli které fotbal hrají. Pro mě je však důležité, že jsme v sezoně odehráli víc těch dobrých zápasů.

Kdo patří k favoritům soutěže, nebo kdo se ti nejvíc líbil?
Jednoznačně Dukla Praha a Most. A v mých očích je právě Most týmem, který je absolutně odstřelený od ostatních v našem ročníku.

Překvapilo tě něco v průběhu podzimu?
Jo. Stále mě překvapuje, kam až dokážeme posunout hranici věty: "To nešlo nedat". 

Kdo byl na podzim největší oporou?
Myslím, že tým nemá vyloženě tahouna, bez kterého by to nešlo, ale zase proto je velice zajímavý. Co se týče vstřelených branek, tak máme asi 10 hráčů, kteří v sezoně skórovali. I když je pravda, že nějaký zabiják, co vstřelí 30 branek za sezonu, by se nám asi hodil. Pomohl by nám k tomu, abychom zápasy zvládali i výsledkově.

Co tréninková morálka, scházeli jste se pravidelně?
V průběhu sezony byla velmi dobrá, málokdy se stalo, že by nás bylo méně jak 15 na tréninku. Tedy po posledním mistráku jsme měli velkou marodku, takže jsme asi tři týdny fungovali v 10 lidech. Co se týče nasazení hráčů na tréninku, tak to všichni dobře známe. Někteří nevypustí jediný trénink, jediný souboj, jediný sprint, u jiných to tak není. Ale každý hráč je jiný a my se snažíme, aby kluci pochopili, že vše co dělají, tak dělají jen a jen pro sebe a pro svoji budoucnost.

Nyní máte pauzu, co bude následovat?
Určitě se chceme zaměřit na herní věci. Nemáme v plánu na trénincích hodinu a půl honit nějaké běhy do umření. Budeme zavádět čtvrtý individuální trénink - běh, posilování. Pokud to bude fungovat, což věříme že bude, na trénincích bude zase větší prostor pro fotbalové věci.

A co kádr, dojde k nějakým změnám?
Nové posily v plánu nejsou, tedy nikoho nehledáme. Pokud se někdo objeví, tak se objeví. Každopádně se modlíme v návrat brankáře Němce, který byl skoro celou sezonu mimo kvůli kolenům. Obecně spíš doufám, že hráči, které trápí dlouhodobě zranění, se v lednu opět obují do kopaček a začnou s námi přípravu.

Výsledky SK Roudnice: Střešovice 2:3, Sokolov 4:0, Varnsdorf 4:0, Aritma 1:7, Žižkov 2:4, Dukla 1:8, Cheb 6:2, Most 1:10, Neratovice - Byškovice 3:0, Chomutov 4:0, Braník 4:8, K. Vary 2:4, Č. Lípa 2:2, Dukla Jižní Město 3:4. 

Nejlepší střelci: 6 - Váňa, Hájek, Šup, Procházka, 5 - Špiner. 

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice

Přehled zápasů roudnických družstev na víkend 13. - 14. dubna. První tým mužů (I. A třída) se v neděli odpoledne představí v domácím...

 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS