Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Matoušek: Máme nízkou efektivitu v zakončení

07.12.2023 | lap

Až na 14. příčce šestnáctičlenné A skupiny I. B třídy přezimují fotbalisté roudnické rezervy, kteří na podzim získali pouze 13 bodů (4 - 0 - 1 - 10, skóre 25:37), když ztráceli především v domácím prostředí. Na Bezděkově totiž dokázali porazit pouze Velké Březno, takže v tabulce zápasů na vlastním hřišti jsou i za Chlumcem. 

O podzimu B týmu jsme si povídali s trenérem Bedřichem Matouškem, který mnoho důvodů k optimismu neměl.  

V tabulce až 14. místo, to asi není ideální?
S umístěním rozhodně spokojený nejsem, z hlediska složení týmu máme rozhodně na víc.

Kde jsou největší nedostatky, na čem je třeba nejvíce zapracovat?
Náš největší problém byl ten, že jsme nedokázali dávat góly. Procentuálně máme strašně nízkou efektivitu v zakončení, dali jsme pouze 25 gólů, což je nejméně ze všech celků v soutěži. Každý zápas, a to i proti favoritům, jsme si dokázali vytvořit 2 - 3 gólové šance, které jsme však nedokázali proměnit. 

Byly problémy třeba s účastí na tréninku?
Na začátku sezóny to bylo skvělé, bylo nás tolik, že jsme si mohli dovolit společné tréninky s áčkem rozdělit na dvě mužstva. Ke konci už jsme byli rádi, že máme na tréninku 14 lidí dohromady. 

Který zápas byl z vašeho pohledu nejpovedenější, který naopak?
Nejlepší zápasy jsme odehráli asi v Trmicích, Žitenicích, no a ten první v Křešicích. Všechny ostatní hodnotím jako nepovedené, protože jsme výsledkově hráli pod své možnosti. 

Překvapilo vás něco v průběhu podzimní části?
Přijde mi, že se v soutěži objevuje mnoho nových mladých hráčů, kteří získávají zkušenosti s dospělým fotbalem. Přispívají k tomu, že "být fotbalistou" už v této soutěži nestačí, je zapotřebí přidat pohyb, určitou míru agresivity a hlavně touhu po vítězství. 

Kdo patří k favoritům soutěže, popř. kdo se ti nejvíc líbil?
Dobře to mají rozehrané Bohušovice, netají se touhou postoupit do vyšší soutěže. Směrem dopředu hrají velmi dobře, takže pokud jim vydrží střelecká forma, tak věřím, že to dotáhnou.

Co čeká hráče po pauze, v přípravě?
Začneme v polovině ledna společně s áčkem. V přípravě se potřebujeme zaměřit hlavně na fyzičku a na hřišti potrénovat především zakončení.

Výsledky SK Roudnice B: Křešice 4:2, Chlumec 1:2, Svádov-Olšinky 2:3 pk, Malšovice 1:4, Bohušovice 1:8, Velké Březno 3:2, Úštěk 0:1, České Kopisty 2:3, Žitenice 5:3, Trmice 3:0, Sebuzín 0:1, Lukavec 1:2, Hostovice 0:1, Heřmanov 1:3, Chuderov 1:3.

Střelci: 5 - Grepl, 4 - M. Hlavsa, 2 - Dlouhý, Šeba, Hendrich, Hrebinka, Bartůněk, Hlaváček, 1 - Matuszewski, Dobiáš, Škoda, Ryska. 

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Z Kotliny vydolovala body jen čtrnáctka

V dalším divizním kole se starší žáci SK Roudnice nad Labem představili ve Varnsdorfu, kde byli úspěšní jen napůl. Patnáctka podlehla o...

 
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS