Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Srp: Dnešním dětem schází pouliční fotbal

14.12.2023 | lap

Starší žáci SK Roudnice nad Labem ktg. U15 jsou po necelé polovině soutěže na 9. příčce. V divizní skupině B, kde vládne bez ztráty Dukla Praha, nasbírali zatím 18 bodů (6 - 0 - 8, 40:50). Trenér Václav Srp prozradil, jak je s úvodními čtrnácti zápasy spokojený. 

Jste na 9. místě osmnáctičlenné tabulky, je to dostačující?
V první řadě bych chtěl říct, že naším cílem je dlouhodobý rozvoj hráčů a nastavení cesty, po které se snažíme jít. Nejde jen o rozvoj fotbalový, ale i osobnostní. Myslím, že jsme udělali pár krůčků dopředu, ale ta cesta je ještě hodně dlouhá a trnitá. Naším úkolem je nastavit takové prostředí, které bude ideální pro rozvoj a "učení". Ale abych neutíkal z otázky, myslím, že máme na to, abychom byli v tabulce o něco výš. Když to vezmu hodně ze široka, tak jsme měli hodně slušné první poločasy, ale bohužel jsme to nedokázali dotáhnout.

Je v týmu nějaká osa, o kterou se opíráte?
Každý hráč má svoji důležitou roli a každého hráče se snažíme rozvíjet. Samozřejmě vidíme, že jsou velké rozdíly co se týče biologického věku, ale je to na nás trenérech, abychom k hráčům přistupovali individuálně a s trpělivostí. 

Kde máte největší nedostatky, na čem je třeba nejvíce zapracovat?
Určitě je toho hodně. Snažíme se dále rozvíjet přednosti kluků a zlepšovat jejich nedostatky. Ať už to je první dotek, rychlost provedení, práce s prostorem, přepínání ve hře, řešení herních situací v poslední třetině hřiště, práce s detailem atd. Vše se snažíme dělat v herním prostředí, aby to bylo co nejvíce podobné samotné hře. Řekl bych, že dnešním dětem schází i tzv. "pouliční fotbal".

Co tréninková morálka, scházeli jste se v dostatečném počtu?
S tréninky jsme začali na přelomu července a srpna a poté jsme hned měli soustředění v Byšicích. Scházeli jsme se třikrát týdně a kluci měli čtvrtý trénink individuálně každý sám doma. Po skončení podzimní sezóny jsme měli naplánovány ještě tři přáteláky s tím, že podzimní sezónu zakončíme 15. prosince. S docházkou panuje spokojenost, myslím, že i kluky tréninky bavily a užívali si je stejně jako my trenéři.

Který zápas byl nejpovedenější, který naopak?
Určitě jsme hodně slušně odehráli první poločasy se Sokolovem a s Braníkem, ale bohužel jsme tyto zápasy nedokázali dotáhnout. Velké emoce a touhu jít za vítězstvím jsme měli v zápase s Neratovicemi. Na druhou stranu se nám nepovedl zápas s Mostem, Českou Lípou a v Chomutově. Z každého utkání si můžeme něco vzít a každý zápas nás posouvá.

Překvapilo vás něco v průběhu podzimní části?
Určitě je pozitivní, že většina trenérů v této soutěži chce "hrát fotbal". 

Kdo patří k favoritům soutěže, popř. kdo se ti nejvíc líbil?
Favorit soutěže je jasný, je to Dukla Praha. Jejich ročník 2009 je výborný a dokazuje to v přípravných zápasech s českou špičkou a i na mezinárodním poli. Na jaře je přivítáme Pod lípou, tak se všichni na tento zápas moc těšíme.

Co čeká hráče po pauze, v přípravě?
Po pauze začneme s tréninky 8. ledna. Čeká nás krátké čtyřdenní soustředění v domácích podmínkách a také řada přátelských utkání - Braník, Ústí, FF VOŠ a SOŠ Roudnice U16, Admira atd. Jarní část začínáme už 2. března a čeká nás 20 mistrovských zápasů.

Co kádr, bude beze změn?
S největší pravděpodobností zůstaneme i na jaře ve stejném složením. Moc si přejeme, aby byl úplně fit Máťa Pichl, který měl na jaře nepříjemné zranění a celý podzim absentoval.
Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za podporu a za fandění, fanouškům, vedení klubu a hlavně Davidovi Husákovi, s kterým tuhle skvělou partu kluků trénuji a všem popřát hezké vánoce a šťastný nový rok 2024.

Výsledky SK Roudnice: Střešovice 5:3, Sokolov 3:4, Varnsdorf 2:1, Aritma Praha 5:0, Viktorka Žižkov 0:2, Dukla Praha 0:12, Cheb 8:1, Most-Souš 1:7, Neratovice-Byškovice 3:2, Chomutov 1:3, Braník 3:7, K. Vary 1:3, Č. Lípa 1:2, Dukla Jižní Město 7:3.
  
Nejlepší střelci SKR: 10 - Kühnel, 5 - Gruncl, 4 - Jelen, Král, Kýček.  

 
Zápasy
Muži A | neděle 14.04.2024, 16:30
SK Roudnice nad Labem - TJ Sokol Pokratice-Litoměřice
4:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 20.04.2024, 17:00
TJ ČSAD Libouchec - SK Roudnice nad Labem
 
Muži B | sobota 13.04.2024, 11:00
FK Jiskra Velké Březno - SK Roudnice nad Labem B
2:0 (0:0)
 
Muži B | neděle 21.04.2024, 17:00
SK Roudnice nad Labem B - Tělovýchovná jednota Slavoj Úštěk
 
Aktuální články
Béčko ztratilo duel v závěru

Na podzimní výhru 3:2 navázat nedokázali, ani nezopakovali výkon proti lídrovi z Bohušovic a ve Velkém Březně podlehli o dvě branky (0:2)....

 
V derby se hattrickem blýskl Malý

Okresní derby zvládli a vrátili soupeři podzimní prohru. Fotbalisté SK Roudnice porazili na domácím stadionu Sokol Pokratice - Litoměřice...

 
Víkendový program týmů z Roudnice

Přehled zápasů roudnických družstev na víkend 13. - 14. dubna. První tým mužů (I. A třída) se v neděli odpoledne představí v domácím...

 
Změna na trenérských postech
 
Ideální jedenáctka víkendu
 
Dvanáctka pomstila na Dukle třináctku
 
Roudnice smetla Junior
 
Skolili lídra, hattrick pro Hlavsu
 
Hoznédl: Prochodili jsme poločas
 
Víkendový program týmů z Roudnice
 
 
© eSports s.r.o. & SK Roudnice nad Labem RSS