Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Týma: Kluci tady budou hrát za večeři

08.08.2018 | sk

S minulou sezonou je sice předseda SK Roudnice nad Labem Petr Týma (na snímku se starostou města Vladimírem Urbanem) spokojený, ale v letním přípravném období si uvědomuje, že navázat na úspěchy nebude snadné. Přesto chce oddíl založený už v roce 1907 posunout zase o stupínek výš.

„I díky spolupracovníkům, sponzorům a všem, kteří nám pomáhají,“ říká někdejší technický středopolař SK, se kterým autor následujících řádků také chvíli „kopal, takže snad lze odpustit tykání.     


Když se ohlédneš za ročníkem 2017 / 2018, převládá spokojenost?


Určitě, celkově ten ročník hodnotím pozitivně.


Proč?


Když to vezmu od těch nejmladších, tak naše přípravky hrály v krajských soutěžích, kde se určitě neztratily. V těchto kategoriích se ještě výsledky nemají tak úplně evidovat, ale podávaly tam solidní výkony. O tom svědčí i skutečnost, že týmy pod vedením Davida Plicky byly několikrát pozvány i na zápasy mini ligy.


Roudnice se dostala i do žákovské ligy, jak si vedla tam?


V kategorii mladších žáků, tedy U12 a U13, to bylo možná poprvé, kdy roudnické celky nastupovaly tak vysoko. Skončily sice ve spodní polovině tabulky, ovšem je nutné dodat, že to bylo náročné pro hráče i trenéry, kteří museli dát celkem rychle dohromady počtově i kvalitativně výběry, aby byly schopné tak vysokou soutěž hrát. Co se týká starších žáků, tedy kategorií U14 a U15, tak tam jsme hráli v divizi. Skončili jsme v horní polovině tabulky a některá utkání měla opravdu velmi kvalitní úroveň. Kromě toho se naše U15 dostala i do semifinále turnaje O pohár hejtmana ÚK.


A jsme u dorostu, jak jste byli spokojeni s ním?


V dorostu bojovaly také oba celky SK v divizi. U17 se vlastně dávala v průběhu ročníku dohromady, jak počtově i kvalitou, nakonec skončila ve spodní polovině, ale zlepšení v závěru bylo patrné. Příjemně překvapil starší dorost, tedy U19. Tu začal koučovat Karel Grabmüller, v zimě skončil a na jaře to dotáhli Jaromír Hubený a Vláďa Urban. Podařil se dát dohromady parádní mančaft, který porazil třeba i postupující Neratovice. Kluci hráli fakt dobře, navíc nastupovali i za áčko, kterému výrazně pomohli.


První tým mužů prošel I. B třídou celkem suverénně.


Postoupit jsme chtěli. Jsme rádi, že se to povedlo.   


To jsou všechno sportovní výsledky, které se odrazí v tabulkách, výsledcích, ale Pod lipou se toho podařilo víc. Pochlub se.


To je pravda a jsme za to rádi. Povedlo se nám hlavně získat na dva roky status SpSM (sportovní středisko mládeže), díky kterému budeme v Roudnici soustřeďovat, alespoň všichni doufáme, nejlepší hráče přípravek a žáků z regionu. Podařilo se nám také podepsat vzájemnou spolupráci čtyř klubů – kromě nás je tam i FK Ústí a za německou stranu Dynamo Drážďany a SC Borea Dresden. Ta je na 2,5 roku a já myslím, že to bude pro SK velký přínos. No a v neposlední řadě jsme začali spolupracovat v dorostenecké kategorii s VOŠ a SOŠ Roudnice. Letos ovšem za podmínek, které, jak věřím, budou pro budoucí rozvoj nejen fotbalistů SK, mnohem příznivější.


Prý se zkvalitní i hřiště?


Ano. Podařilo se nám získat dotace, takže do konce roku chceme mít novou velkou umělku v prostoru té stávající. Připravujeme i malou umělku vedle hřišť na tzv. louce, k tomu hřiště na beachfotbal a stihne se snad i podzemní závlaha na hřišti C. Vyměnit trávník na hlavním hřišti se asi letos ale nepodaří. 


Zastavme se u dorostu. Ne každý, především z řad pamětníků, ze spojení s farmou skákal radostí do stropu. Po dlouhých letech se nám rozjede dorost, funguje a najednou čtyři roudnické ročníky vypadnou. Příklad: Jako starší žák (U15) skončím v SK a pak nemám v podstatě čtyři roky šanci se do fungování SK zase zapojit, tedy vynechám-li možnost, že se vrátím a budu hrát předčasně v mužské kategorii. Nebojíš se, že ti kluci už nenajdou znovu vztah k SK?


Na rovinu, dlouho jsme probírali, jestli to bude přínosné nebo ne. Teď věříme, že ano. Zdůrazňuji, že jde o partnerství dvou rovnoprávných klubů. Kluky určitě nechceme ztratit, i z toho důvodu budou hrát třeba domácí zápasy Pod lipou. Budeme je pečlivě sledovat, výsledky budou i našem webu, jsme ve spojení s trenéry, zkrátka chceme, aby to fungovalo a ti nejlepší se postupně zapojovali do našeho áčka, které chceme co nejdříve dostat ještě o stupínek výš.


Takže do krajského přeboru. A už letos?


No, kdo by nechtěl? Podařilo se nám přivést několik hráčů z SK Hrobce, který sestoupil z divize. V kádru máme i úspěšné dorostence z loňska, někdo se nám vrátil. Myslím, že jsme silnější. Ovšem všechno se ukáže až na hřišti. Nebudeme říkat, že nechceme, ale v žádné soutěži není předem jasné, kdo postoupí, kdo sestoupí. Na papíře jména nic neznamenají.


Kádr je zatím široký, možná třicetičlenný. Neuvažovali jste o založení B týmu?


Všichni mají šanci poprat se o místo v sestavě, tak jsme se i dohodli s trenéry Jirkou Šmidrkalem a Romanem Potočným. Na béčko to zatím nevypadá. Kontaktovalo nás ovšem pár mužstev z okolí, která by měla případný zájem o spolupráci i o několik fotbalistů. Je to ale teď předčasné.  


Posílili jste, získali hráče, kteří mají možná ještě vyšší ambice. A jsou možná i zvyklí na nějaké přilepšení?


Máme to založené na tom, že kluci tady budou hrát ze večeři, jak se říká. Nikomu nebudeme platit. Je to o tom, aby se udělala parta. Zároveň je ale jasné, že když se postoupí, tak v přeboru už je třeba hráčům podmínky vylepšit.


Po sezoně přijde reorganizace, kdy např. ze dvou I. A tříd zůstane jen jedna, vy jako nováček třeba skončíte desátí a jdete dolů. Nebojíte se toho?


O něčem podobném vůbec neuvažujme. My se díváme spíš na ta horní patra.


Dost o A týmu, jaké cíle máte s těmi mládežnickými výběry?


Myslím, že už teď máme u všech týmů od dorostu až po přípravky trenéry, kteří mají kvalitu i zkušenosti na to, aby vedli SK k naší spokojenosti. Chceme hrát v těch lepších polovinách soutěží. A v závěru mi dovol ještě poděkovat všem našim hráčům, trenérům, dobrovolným funkcionářům i rodičům za to, že spolu s námi posouvají SK Roudnice výš.

 
Aktuální články
Roudnice se trefovala jen v první půli

V prvním přípravném utkání podlehli fotbalisté SK Roudnice účastníkovi krajského přeboru z Krupky 3:7. Zatímco v prvním poločase...

 
V přípravě čekají přáteláky i turnaj

Pod vedením nového trenéra Jakuba Pekaře zahájila více než dvacítka fotbalistů SK Roudnice nad Labem v úterý 16. července v domácím...

 
Šmidrkal: Třetí místo je úspěch

Jako nováček skončili na třetím místě, což je velmi dobrý výsledek, ale snili ještě o lepším. Před fotbalisty SK Roudnice se v...

 
Titul získala rezerva zaslouženě
 
Bezstarostný fotbal bez bodů
 
Roudnická rezerva ovládla přebor
 
Pětigólová rozlučka
 
Sokolov odvezl všechny body
 
Roudnice Cup pro Slavii Praha
 
Roudnice si upevnila třetí místo
 
Zápasy
Muži A | Sobota 15.06.2019, 13:30
FK Chuderov - SK Roudnice nad Labem
4:2 (2:1)
 
Starší žáci A | Neděle 11.11.2012, 10:00
SK Roudnice nad Labem - FC Chomutov
4:1 (4:0)
 
 
RSS